Szewczyk Dratewka

2016-01-01
1982-06-01
32 min.
dla dzieci Szewczyk Dratewka wierza trudne zadania

Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Hanna Łochocka, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Ocena 7,5
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Zasypianki Paweł Beręsewicz, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Czesław Janczarski, Lech Konopiński, Urszula Kozłowska, Janina Porazińska, Ludwik Starski, Ewa Szelburg-Zarembina, Danuta Wawiłow
Ocena 7,4
Zasypianki Paweł Beręsewicz,&n...

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kolejna lektura czytana wspólnie z synem. Pomimo że historia jest niebagatelna i z pięknym morałem, to książka z 1961 r. jest napisana nieco archaicznym językiem. Ogólnie widzę to tak: znowu zaprezentowano mądrego chłopczyka, a dziewczynka w wieży czeka na wybawiciela i przyszłego męża. I jeszcze czekają na nas Dzieci z Bullerbyn (blee!)

Na półkach: , , , ,

Cudowny, baśniowy świat pani Porazińskiej. Wspaniale było cofnąć się znowu do dzieciństwa (zawdzięczam to synkowi, który omawia w szkole lekturę). Świat nieskomplikowany, dziecięco prosty, gdzie dobro zwycięża choćby miało przeciw sobie potężne siły zła. Baśń o Dratewce przekonuje dzieci, że warto i należy być dobrym dla zwierząt, że warto pomagać innym. Świat dziecięcy powinien być dobry i naiwnie beztroski. Pani Janina nawet zło dawkuje dzieciom ostrożnie, chociaż akurat baśniowa czarownica przypomina trochę postać zaczerpniętą z baśni braci Grimm. Za niewypełnienie zadania grozi „urwaniem głowy”! Ale mimo wszystko historia szczęśliwie się kończy. Biedny i obdarty szewczyk w nagrodę za dobre serce otrzymuje piękną księżniczkę za żonę razem z zamkiem. Och... , ten dziecięcy świat!

Piękna baśń dla dzieci. Krótka, ale bardzo treściwa. Miłe wspomnienie dzieciństwa, przeżywane wspólnie z własnymi dziećmi. Polecam!

Cieniutka książeczka znaleziona wraz z innymi w czasie tegorocznych porządków. Króciutka, więc szybko przeczytana> Stara i znana w wielu wersjach opowieść a mimo to wciąż wzrusza. Przeszła ostatecznie w ręce najmłodszego pokolenia.

Typowa baśń. Gdzieś jakby ją słyszałam. Jakby zawierała często powtarzane motywy.

Nie ma dziś takich bajek. Ponadczasowe. Można obłożyć gazetą żeby nie było widać :)

Mam inne wydanie tej ksiazki...

Mam inne wydanie tej ksiazki...

Urocza, króciutka bajka z prostym ale niebagatelnym przesłaniem. Dobro, które niesiemy innym zawsze wraca.

Bajka jak bajka ale te rysunki palce lizać.

Bajka jak bajka ale te rysunki palce lizać.

Legenda, która jest trochę śmieszna.

Legenda, która jest trochę śmieszna.

Dodaj cytat z książki Szewczyk Dratewka