Szewczyk Dratewka

Janina Porazińska
literatura dziecięca 24 str.
2011-09-12

Nasza Księgarnia
literatura dziecięca
Szewczyk królewna czary

Kup książkę

Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza Joanna Papuzińska, Danuta Wawiłow, Janina Porazińska, Helena Bechlerowa, Sławomir Grabowski, Marek Nejman
8,2
Poczytaj mi, m... Joanna Papuzińska, Da...
Okładka książki Baśnie polskie Henryk Sienkiewicz, Kornel Makuszyński, Janina Porazińska, Bronisława Ostrowska, Janusz Korczak, Bolesław Prus, Józef Ignacy Kraszewski, Ewa Szelburg-Zarembina, Stanisław Wasylewski, Gustaw Morcinek, Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Kasprowicz, Stanisław Świrko, Irena Kwintowa, Zuzanna Rabska, Józef Lompa, Alojzy Nagel
8,0
Baśnie polskie Henryk Sienkiewicz, K...
Okładka książki Polscy autorzy. Dla 3-latka Julian Tuwim, Wanda Chotomska, Maria Konopnicka, Stanisław Jachowicz, Joanna Papuzińska, Czesław Janczarski, Danuta Wawiłow, Janina Porazińska, Anna Sójka, Joanna Kulmowa, Małgorzata Strzałkowska, Ewa Szelburg-Zarembina, Helena Bechlerowa, Hanna Zdzitowiecka, Danuta Gellnerowa, Dorota Głośnicka
7,0
Polscy autorzy... Julian Tuwim, Wanda C...

2019

Cieniutka książeczka znaleziona wraz z innymi w czasie tegorocznych porządków. Króciutka, więc szybko przeczytana> Stara i znana w wielu wersjach opowieść a mimo to wciąż wzrusza. Przeszła ostatecznie w ręce najmłodszego pokolenia.

Typowa baśń. Gdzieś jakby ją słyszałam. Jakby zawierała często powtarzane motywy.

Piękna baśń dla dzieci. Krótka, ale bardzo treściwa. Miłe wspomnienie dzieciństwa, przeżywane wspólnie z własnymi dziećmi. Polecam!

Jedna z ulubionych bajek z dzieciństwa o tym, że warto pomagać (bezinteresownie) ale też umieć odwzajemnić pomoc. Warto też mieć w sobie pokorę i doceniać to co mamy.

2057

Pamiętam, jak czytałam "Szewczyka Dratewkę" jako dziecko: tak się śmiałam z tekstu "bo ci panku urwę głowę i gotowe", że długo uspokoić się nie mogłam. I tak jest za każdym razem, a muszę co jakiś czas sobie tę opowieść przypomnieć. Uwielbiam i polecam śmiejąc się w głos! :)

W książce opisano przygody Szewczyka Dratewki, który wyruszył w podróż, po drodze pomagając różnym zwierzętom. W pewnym momencie dociera do zamku, gdzie zła czarownica więzi królewnę. Szewczyk Dratewka postanawia ją uwolnić, a z pomocą przychodzą mu zwierzęta. Opowiadanie jest bardzo ciekawe, co czyni tą książkę dobrym wyborem dla uczniów podstawówek.

Mamy troche inne wydanie Naszej Ksiegarni. Przeczytalismy dwa razy a moe dzieciaki 4 i 7 lat chetnie wysluchaly. Synek wcielal sie w Dratewke, a coreczka w mrowki ;)

Bomba ;)

Janina Porazińska- ur. 29.09.1888 roku w Lublinie, zm. 3.11.1971 w Warszawie; polska poetka, prozaik, tłumaczka literatury szwedzkojęzycznej.Pisarka rozmiłowana była w polskim folklorze i w oparciu o niego pisała własne poezje i baśnie. Czerpała z gadek, przypowieści, pieśni, podań. Książki jej były tłumaczone na wiele języków. W 1958 opracowała Kalevalę w wersji dla dzieci. Sz...

Jakoś co prawda 13 lat po czasie ta recenzja powstaje, ale to była moja pierwsza w całości przeczytana lektura w życiu! Żaden Plastusiowy pamiętnik ani inne Puc, Bursztyn i Goście nie wciągnęły wtedy mojej małej głowy tak jak ta historyjka:)

Dodaj cytat z książki Szewczyk Dratewka