Poczytaj mi, mamo. Księga pierwsza

więcej Więcej

1960

Wspaniały zbiór. Czytać, czytać, czytać!!

POLECAM! Wspaniałe wydanie kultowych bajeczek z czasów PRLu. W zupełnie odkurzonej odsłonie.

i musze czytac w kolko mojemu dziecku... co wieczor...:) i bardzo to lubie. te same bajki co czytala mi moja mama...Daktyle, Bijacz i inne. znamy je juz na pamiec....a obrazki w tej ksiazce, sprzed lat sa takie piekne....

Bardzo fajna książka. Ten format jest lepszy niż ten z lat 70tych. Ksiażka zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych. Zawiera wierszyki, rymowanki, opowiadania. Bogato ilustrowana co zwraca uwagę najmłodszych. Wydanie a w szczególności okładka bardzo ładnie się komponuje z resztą serii.

Sentymentalna podróż do dzieciństwa. O cyklu "Poczytaj mi mamo" i nie tylko przeczytacie tutaj: https://czytamywedwoje.pl/poczytaj-mi-mamo-czyli-ksiazki-mojego-dziecinstwa/

Dawniej w serii "Poczytaj mi mamo" wydawano najlepsze teksty najlepszych twórców. Zebranie tych tekstów w jednym tomie z zachowaniem oryginalnych ilustracji. było znakomitym posunięciem. Trudno dać jej niższą notę.

Na półkach: , , , ,

Jak ja kochałam te bajki jak myłam mała <3 Jak jestem zadowolona, że mogłam choć część sobie przypomnieć. Powrót do dzieciństwa na najwyższym poziomie :) uśmiałam się nie raz!!! Przygody kota Filemona i Bonifacego <3 cudowna bajka. Pamiętam do dziś jak siedziałam i czekałam na Dobranockę o 19:00, żeby tylko były ich przygody. Książka pięknie ilustrowana i wydana. Te znaczki...

Pięknie ilustrowane, pouczające, zabawne. Poprostu idealne opowiadania dla całkiem małych dzieci jak i tych troszkę starszych.
Mam wrażenie, że właśnie dzięki tym starszym książkom moja córka jest bardziej elokwentna. W nowszych pozycjach nie ma już takich opisów przyrody, czy chociażby dialogów. Polecam wraz z córką. Już zażyczyła sobie od Mikołaja kolejne częsci.

Bardzo lubię. Co tu dużo pisać, zwyczajnie polecam.

1968

Wracają wspomnienia! Książeczki z serii „Poczytaj mi mamo” towarzyszyły mi przez całe dzieciństwo, a teraz czytam je z córką i sama nie wiem, która z nas cieszy się z nich bardziej. Zaskoczyło mnie ile historii znam niemal na pamięć, choć minęło już tyle lat odkąd zaczytywałam je do bólu. W tym tomie absolutnym hitem są dla mnie „Daktyle” (wyjątkowy smakołyk, tak dobry, że...

• Dla dzieci
  • Chcę w prezencie