Pamiętnik Czarnego Noska

Janina Porazińska Wydawnictwo: Wilga Seria: Kolorowa Klasyka literatura dziecięca
2017-08-17
1967-01-01
Wilga
literatura dziecięca
2017-08-17
Kolorowa Klasyka

Nowa lektura dla klasy 1, choć wydana po raz pierwszy w 1964 r. Zastanawia mnie, dlaczego sięgamy do lektur sprzed 50 lat, mając znakomitych współczesnych autorów książek dla dzieci. Osobiste moje dziecko wysłuchało, ale żeby jakoś szczególnie uporczywie domagało się powtórki ( a zdarzało się nie raz), nie zauważyłam.

Trudno uwierzyć, że książki sprzed tyłu lat są dziś nadal lekturami obowiązkowymi. Bardzo trudno byłoby córce przeczytać "Pamiętnik Czarnego Noska" samodzielnie, jednak modulujac głos i udając poszczególne postaci, zupełnie jakbym była prawdziwą aktorką dubbingową, udało mi się wzbudzić w mojej siedmiolatce zainteresowanie. Mimo to, zapytana na koniec, o czym to było,...

Na półkach: , , , ,

Język książki nie przypadł mi do gustu. Długa historia, która średnio mnie zainteresowała.

Na półkach: , , , ,

Bajka przygodowa dla dzieci, której głównym bohaterem jest uroczy, pluszowy miś Czarny Nosek. Bardzo przypomina ona „Przygody Plastusia” Marii Kownackiej i „Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego. Tchnie z niej bardzo dobry klimat. Przygody Czarnego Noska uczą dzieci świata, przyrody i pobudzają do pozytywnych uczuć. Pamiętnik Czarnego Noska, tak jak wiele innych bajek...

Jak miło wrócić do czasów dzieciństwa,książeczka dla dzieci i rodziców warto

2005

Aż się wierzyć nie chcę, że ta książeczka pierwszy raz została wydana w 1964 r. Gdybym dostała ja w łapki nie znając autora, byłabym pewna, ze to nowość wydawnicza. Świetna. Aktualna, Interesująca. Każde dziecko powinno poznać Czarnego Noska i jego niesamowite przygody! Polecam!

Dzięki udostępnionej na czas kwarantanny aplikacji Empik Premium miałam możliwość przypomnieć sobie moją ukochaną lekturę z dzieciństwa, tym razem w postaci audiobooka. Wrażenia już nie te same, to oczywiste, ale książeczka wzbudziła we mnie wiele ciepłych uczuć.

Nigdy nie zapomnę tej książki, bo czytałam ją z córką w zabójczym tempie (wiadomo, lektura szkolna, klasa pierwsza) i oczywiście na głos w tramwajach i w autobusach i nawet już na schodach pod szkołą, żeby zdążyć do deadlinu. Sam fakt, że książka z 1964 jest dzisiaj jeszcze czytana i rozumiana przez dzieciaki i nadal gdzieś tam momentami wzrusza świadczy o jej sile i...

Bardzo mądra i miła książka. Fabuła dotyczy misia, który z rąk do rąk przechodzi przez całe polskie społeczeństwo. Wiele mówi o przyjaźni, poświęceniu, tęsknocie, dobrym wychowaniu. Super książka dla dziecka i czytającego ojca.

Szósta książka Wielkiej Ligii Czytelniczej. W tej książce było wiele przygód. Czarny Nosek często się gubił i znalazly go dwie dziewczynki - Małgosia i Julka.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Dla dzieci
  • 2019