Jak Wojtek został strażakiem

Okładka książki Jak Wojtek został strażakiem
Czesław Janczarski Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Moje poczytajki literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Moje poczytajki
Nasza Księgarnia
2016-01-27
1980-01-01
32 min.
strażak pisane wierszem literatura polska

Okładka książki Listy, listy, listy Czesław Janczarski, Juliusz Makowski
Ocena 7,8
Listy, listy, ... Czesław Janczarski,...
Okładka książki Poczytaj mi, mamo. Księga ósma Jan Brzechwa, Czesław Janczarski, Jerzy Kierst, Lucyna Krzemieniecka, Małgorzata Musierowicz, Zdzisław Nowak, Artur Oppman, Joanna Papuzińska, Hanna Łochocka
Ocena 7,8
Poczytaj mi, m... Jan Brzechwa, Czesł...
Okładka książki Zasypianki Paweł Beręsewicz, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Józef Czechowicz, Agnieszka Frączek, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Czesław Janczarski, Lech Konopiński, Urszula Kozłowska, Janina Porazińska, Ludwik Starski, Ewa Szelburg-Zarembina, Danuta Wawiłow
Ocena 7,9
Zasypianki Paweł Beręsewicz,&n...

2023

Przeczytana synowi jako lektura, wcześniej czytana córce.

Przeczytana synowi jako lektura, wcześniej czytana córce.

Ciekawa, ucząca poświęcenia i zaangażowania. Ucząca też tego, że jak się czegoś bardzo pragnie to można to osiągnąć, ale nawet małymi kroczkami.

Wojtek Supremacy

Wojtek Supremacy

Na półkach: , , , , ,

Sama książeczka, ma swojego rodzaju urok. Nam akurat dała możliwość o rozmowie zarówno o bezpieczeństwie, jak i o tym jak żyło się kiedyś, zanim cywilizacja aż tak się rozwinęła.

Sympatyczna rymowanka ku chwale strażaków i marzeniach, które potrafią się spełnić.

Powrót do lat dzieciństwa. To była zresztą chyba moja pierwsza lektura szkolna, którą pierwszą przeczytałam sama i którą pamiętam do tej pory. Nadal mimo upływu lat zachwycam się niezwykle dojrzałą i odważną postawą małego Wojtka, który ofiarnie ratuje małe dziecko z płonącego domu oraz wzywa na pomoc strażaków, dzwoniąc w dzwon.

* Biorę udział w olimpiadzie czytelniczej na blogu http://www.posredniczka-ksiazek.pl/

* Biorę udział w olimpiadzie czytelniczej...

Klasyka literatury dziecięcej, obowiązkowa lektura dla dzieci przedszkolnych. W księgarniach internetowych do kupienia za grosze.

Historia jest prosta - Wojtek marzy o byciu strażakiem, ale nikt nie traktuje go serio. Do momentu, gdy w heroiczny sposób ratuje czyjeś życie. Błache? NIGDY W ŻYCIU. Język opisujący tę historię jest tak piękny i zrozumiały, że nawet najmłodsi czytelnicy będą oczarowani tą opowieścią. Proste rymy są bardzo przyjemne dla ucha, a rewelacyjne ilustracje będą rozwijać wyobraźnię dzieci.

Czy do snu, czy w ciągu dnia, historia o Wojtusiu będzie bardzo interesowała dzieci. Nie ma nic przyjemniejszego, od opowieści o bohaterskich chłopcach i dziewczynkach w ich wieku.

"Już ogień na strzechę
Ani jednej chwili
nie ma do stracenia!
Brzdęk!- wybita szyba.
Wyniósł Wojtek Henia."

I tak mały Wojtek ze wsi Kozie Różki został strażakiem :-)Super bajeczka pisana wierszem, do tego piękne, wesołe ilustracje.
(Oj były czasy kiedy to strażacy ochotnicy z sikawkami i poświęceniem pędzili do pożarów, a jakie orkiestry dęte zakładali, a jakie zabawy w remizach robili...:-)

"Już ogień na strzechę
Ani jednej chwili
nie ma do stracenia!
Brzdęk!- wybita szyba.
Wyniósł Wojtek Henia."

Klasyka z dzieciństwa cieszy teraz kolejne pokolenie.
Świetnie zilustrowana, idealna do czytania z małym fanem strażaków.

Klasyka z dzieciństwa cieszy teraz kolejne pokolenie.
Świetnie zilustrowana, idealna do czytania z małym fanem strażaków.

Pierwsza książka, którą wypożyczyłem z biblioteki. Przeczytałem ją w połowie drogi ze szkoły do domu (pięć minut spokojnym krokiem). Czy może być lepsza rekomendacja dla literatury?

Dodaj cytat z książki Jak Wojtek został strażakiem