Złączeni pokusą

Okładka książki Złączeni pokusą
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 4)
Bound by Temptation

Oficjalne recenzje i

Złączeni naiwnością

376 11 27

2067 ocen

Liliana to dziewczyna nieskazitelna, słodka i niewinna, która od zawsze wierzyła w prawdziwą miłość. Od pierwszego wejrzenia zakochała się w ochroniarzu swojej siostry, w zakazanym dla niej owocu. Była tylko naiwnym dzieckiem, ale uczucie, którym go powierzyła, nie zmalało, a wręcz przeciwnie, stawał się do niej coraz bliższy.
Kiedyś była tylko nieznośnym dzieckiem, ale czas upływa, a mała dziewczynka stała się piękną kobietą…
Romero to silny, zimny, twardy mężczyzna, który zawsze przestrzega zasad, ale dla niej jest w stanie je wszystkie złamać, nawet jeśli ceną jest jego życie.
Do czego może to wszystko doprowadzić?
Już prędzej polubiłam głównych bohaterów, więc z ogromnym uśmiechem wzięłam się zaczytanie. Początek był nudny, strasznie mi się ciągnął, ale pod koniec naprawdę dużo się działo, że żałowałam, aż tak szybkiego zakończenia.

Kiedyś była tylko nieznośnym dzieckiem, ale...

Czwarty tom serii Born on blood mafia chronicles. Lily i Romero to moja druga ulubiona para zaraz po Ari i Luce. Uwielbiam emocjonalność jaka płynie od tej pary. Dążenie do celu za wszelką cenę. Mocno również utożsamiam się z główną bohaterką.

Liliana jest nimfomanką i egoistką, a jej miłość do Romero jest toksyczna. Ale fajnie się czytało, najlepiej wypadają postacie drugoplanowe. Nie wiem czy autorka ma jakąś misję, ale w każdej ksìążce straszy młodsze czytelniczki traumatycznie bolesną defloracją, a w tym tomie dodatkowo (chyba wadliwie genetycznie) głęboko znajdującą się błoną😕

"Złączeni pokusą" to 4 tom serii "Złączeni" , w którym poznajemy losy Lilianny Scuderi i Romero.
Lilianna zakochała się w Romero od pierwszego wejrzenia. Kochała go, nawet wtedy gdy Romero uważał ją za dziecko i nie okazywał żadnego zainteresowania. Jej próby flirtowania i uwodzenia go, zawsze ignorował i trzymał się na dystans. W ciągu paru następnych lat Lilianna wyrosła na piękną młodą kobietę, jednak jej uczucia wzgledem Romero się nie zmieniły. Kobieta ma nadzieję, że bedzie mogła sama wybrać sobie męża, skoro Aria i Gianna zostały zmuszone do poślubienia wybranych przez ojca mężczyzn.
O ile do tej pory Romero bez trudu ignorował Lilianne, tak teraz coraz trudniej jest mu zachować obojętność. Silna wola bohatera zostaje wystawiona na próbę gdy Lilianna przyjeżdża na wakacje do Nowego Jorku, siostry spędzają ten czas w Hamptons, a ich ochroniarzem jest Romero. Napięcie między głównymi bohaterami aż iskrzy w powietrzu. Pokusa staje się zbyt wielka. Jednak Romero wie, że Lilianna jest dla niego niedostępna. Jako córka prawej ręki Capo Chicago jest dobrą partią dla niejednego mężczyzny. On sam jako zwykły żołnierz nie może się starać o jej rękę. Pytanie czy ten mały, jakże istotny fakt powstrzyma go, w końcu nie od dzisiaj wiadomo, że zakazany owoc smakuje najlepiej. Pokusa kontra zdrowy rozsądek.
Prawdziwe problemy zaczynają się w momencie, gdy ojciec Lilianny obecuje jej rękę mężczyźnie dwa razy starszemu od niej samej. Lilianna musi opuścić Nowy Jork i miłość swojego życia, aby zmierzyć się z tym co jej los przygotował.

Tak bardzo nie chce wam tu spojlerować, ale nie wiem czy mi się to uda, ponieważ całą książkę siedziałam jak na szpilkach, czekając na moment kiedy, a nie jeśli coś się zepsuję. I o ile czas spędzony przez Lilianne w Nowym Jorku bardzo dobrze mi się czytało, główna bohaterka zaskoczyła mnie swoją determinacją do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim było zdobycie Romero. To w momencie gdy dowiedziałam się że ma poślubić starucha, mój stres sięgnął wyżyn. Działy się takie rzeczy, że w pewnym momencie odłożyłam książke na dwa dni, aż DWA DNI, bo tak bardzo bałam się tego co za chwilę się wydarzy.
Odkąd czytam książki taka sytuacja miała miejsce dosłownie parę razy, dosłownie mogę je policzyć na placach jednej ręki.

Aby dowiedzieć się czy zeszłam na zawał kończąc czytać ten tom, musicie sami po niego sięgnąć, życzę wam aby w waszym przypadku stresu było mniej 🤪

Czekałam na ta historie ciekawa byłam jak autorka ją pokaże . Przyznam się ze nie spodziewałam się takiego rozwinięcia . Romero wydawał mi się taki przestrzegający zasad , poukładany a tu taka niespodzianka . Liliana zburzyła jego świat dla niej był wstanie złamać zasady . Ona od początku była nim zauroczona , a z biegiem lat stało się to bardziej silniejsze . Czy będzie im dane razem przejść przez życie . przeczytaj i się przekonaj

Słodka i niewinna Lily. Jak pokazała nam Cora nie taka całkiem niewinna, ale ciągle słodka i delikatna. W połączeniu z Romero dają nam wyjątkowo ciekawy duet. Autorka wprowadza nas w uczucie, które kiełkuje od młodzieńczych lat i udowadnia po raz kolejny, że nie wszystkie księżniczki mafii są rozpuszczonymi młodymi kobietami, którym zależy tylko na władzy i pieniądzach. Do tego żołnierz nowojorskiej famiglii i można odgórnie założyć, że taka kombinacja nie może wróżyć niczego dobrego. Ale jak już mieliśmy okazję się przekonać, uczucia pomiędzy siostrami Scuderi i seksownymi mężczyznami famiglii daje nam niezwykłe połączenie o którym chce się czytać. W tym wypadku nie ma innej reguły, bo dostajemy zakazany związek, z którego nie ma dobrego rozwiązania. Każda decyzja jaka zostanie podjęta będzie niosła za sobą ogromne konsekwencje. Co na to capo nowojorskiej i chicagowskiej mafii? Zachęcam do przeczytania.

Najlepsza część ze wszystkich. Uwielbiam

Najlepsza część ze wszystkich. Uwielbiam

No nie….. nie, nie, nie, i NIE.
Jestem bardzo rozczarowana tą częścią.
Fabuła - nuda.
Bohaterowie : Romero i Lili- nudni, niezdecydowani, normalnie młodzi Werterowie- tylko cierpią i nie wiedzą czego chcą; jakże oni mnie irytowali🤨
Obraz mafii - porażka. Zero realizmu, brutalności, nawet Luca okazał się ciepłą kluchą capo de Tutti di Mare 🤨

Chyba po przeczytaniu serii Pani Jurgi zmieniło mi się postrzeganie tej mafijnej serii od pani Cory😬
No niestety….ale jak to powiedział Nikolaj w „Matrioszce”: włoska mafia to ciapy… rosyjska jest o wiele bardziej brutalna… oj tak, coś w tym jest👍

Nie polecam. Ocena 5/10.

No nie….. nie, nie, nie, i NIE.
Jestem bardzo rozczarowana tą częścią.
Fabuła - nuda.

Chyba po przeczytaniu serii Pani...

Początek sprawił, iż spodziewałam się shitu, w połowie tak się rozkręciło, że nie mogłam się oderwać 🙂

Ta część chyba najbardziej mi się podobała.

Ta część chyba najbardziej mi się podobała.