Corrupt

Okładka książki Corrupt
Penelope Douglas Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Devil's Night (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans

Oficjalne recenzje i

Książka, która cię zepsuje

Link do recenzji

1449 54 50

Jest to książka, która zbiera skrajne opinie, z tego co zauważyłam, zazwyczaj albo się ją kocha albo nienawidzi, ja jestem gdzieś pośrodku. Moja poprzeczka została ustanowiona BARDZO nisko, więc prawdopodobnie dzięki temu całkiem pozytywnie się zaskoczyłam, ale nie zmienia to faktu, że pojawiło się kilka niepokojących i momentami odrzucających mnie scen.

Już od samego początku wciągnęłam się w fabułę, jest pełna niepewności, a do tego trzyma w napięciu, co sprawiło, że nie musiałam się w żaden sposób zmuszać do czytania i bardzo chciałam wiedzieć, co wydarzy się za chwilę oraz co dokładnie doprowadziło do aktualnych w książce zdarzeń.

Jednak bohaterowie byli dziwni - jest to chyba najtrafniejsze określenie na nich. Gdy już przez chwilę myślałam, że może jest dla mnie jakaś nadzieja na polubienie ich, nagle robili coś, co mnie całkowicie załamywało i miałam ochotę wyrzucić tę książkę. Dodatkowo jedna z głównych męskich postaci była wyjątkowo wielkim chamem, a jego teksty za każdym razem doprowadzały mnie na skraj wytrzymałości.

Warto zaznaczyć, że relacje tutaj, te romantyczne, jak i przyjacielskie, są toksyczne. Nie dostajemy przyjemnej i uroczej książki tylko mroczny romans,przepełniony złością, zemstą i zazdrością, z destrukcyjnymi bohaterami i niezdrowymi relacjami, dlatego na pewno jest to książka dla starszych czytelników.

Już od samego...

Corrupt przeczytałam po to, żeby sprawdzić, o co tyle szumu. Przeczytałam i mogę śmiało stwierdzić, że straciłam X godzin z życia, które mogłam poświecić na czytanie czegokolwiek innego.
Próbując sobie już po przeczytaniu książki przypomnieć, co tam się właściwie zdarzyło, to jedyne co miałam przed oczami, to sceny erotyczne, które były rozpisane na kilka, nawet kilkanaście stron i które tak naprawdę niewiele wnosiły do fabuły.
Michael jest obrzydliwie toksyczny- traktuje Erike jak zabawkę, której nie może mieć, a jednocześnie chce, żeby każdy wiedział, że ma na czole wypisane jego imię. Mówi jej, żeby nie dała sobą pomiatać, NO CHYBA ŻE TO ON NIĄ POMIATA - wtedy jest okej.
Erika jest głupia jak but - cokolwiek mądrego ma zamiar zrobić, to w momencie, kiedy na horyzoncie pojawia się Michael, traci wszelki rozum i ściąga z siebie ubrania. Uwielbiam tez motyw studiowania w tej książce, gdzie główna bohaterka była na uczelni RAZ i więcej się na niej nie pojawiła. Szkoda, że w realnym życiu tak nie jest. Jej najlepszy przyjaciel Noah albo były chłopak, który ma na jej punkcie obsesje, którzy pojawiają się dosłownie 2 razy w całej książce, tez byli ciekawi. Uwielbiam poboczne postaci, które istnieją tylko w teorii.
Przyjaciele Michaela („Jeźdźcy”) są po prostu po*******. Każdy jeden bardziej niż poprzedni. Przez cała książkę zachowują się jak opętani, biją, znęcają się nad ludźmi, podpalają budynki, uprawiają seks z nieletnimi, stwarzają zagrożenie dla wszystkiego i wszystkich, samą Erikę traktują jak popychadło, zastraszają ją itp. (Michael reaguje, kiedy mu się akurat zachce.) Potem jest powiedziane, że każdy z nich zmaga się z jakimś problemem, no ale sorry - takiego zachowania to nie usprawiedliwia.
Miałam wrażenie, że każda jedna scena prowadziła tylko do sceny erotycznej i na tym kończyła się koncepcja autorki na te książkę - żeby władować w nią tyle seksu, ile się da i zobaczyć, ile ludzi to kupi. Wisienką na torcie była scena w łaźni, gdzie autorka już ostro popłynęła ze swoimi fantazjami (SPOILER: podczas sceny seksu Michaela i Eriki okazuje się, że Kai na nich cały czas patrzył, po czym Erika mówi mu, że skoro od 3 lat nie dotknął kobiety, a ona go podnieca, to niech ją dotknie i zaczyna się gorąca scena trojkata dwóch przyjaciół („braci” - jak to oni siebie zwą) z nią jedną, po czym Kai dziękuje jej i mówi, że jest dobrą przyjaciółką i że jest jej wdzięczny. No po prostu absurd goni absurd xD)

Nie sięgnę raczej po kolejne części. Na tę nawet nie traćcie czasu.

Trzymajcie tę książkę z dala od młodzieży, nawet gdyby ktoś machał ręką, mówiąc, że "przecież to o studentach, co tu może być takiego strasznego?".

Well, jest to mocny dark romance, wielokrotnie łamano tu wszelkie normy i, czytając taką książkę, trzeba bardzo jasno postawić granicę między fikcją a rzeczywistością, od samego początku.

Dla mnie tego typu romanse są strasznie frustrujące.Główna bohaterka przez większość książki jest popychadłem kilku facetów.Jak już myślę, że się im postawi i da im popalić, ona po pierwszym lepszym ochłapie z ich strony zrzuca od razu ciuszki.Oczywiście na końcu,po wszystkich chorych numerach jakie jej odwalili słyszy "kocham cię"i jest super.Wszyscy w tej książce są nieźle popi€rdol€ni i dlatego interesujący.Jak się lubi tego typu romanse to nie będziecie tak całkiem zawiedzeni.Na pewno jest gorąco i niemoralnie.

fajna.

fajna.

Szybko się czytało i to tyle z pozytywów. Sceny "akcji" nudne, można czytać co piąte zdanie i dalej się będzie w wątku. Główna bohaterka... mam wrażenie, że jest po prostu głupia. Cała książka napisana chyba przez autorkę w wieku wczesno nastoletnim - ponieważ jest tak denna i głupiutka. Nic tu się kupy nie trzyma, nic nie ma sensu, dialogi są okropnie napisane. Nie wiem czemu daję aż 3 gwiazdki. Nie mam zamiaru nawet sięgać po kolejne tomy.

Oo całkiem fajna. 7/10
Świetnie napisany cykl książek. Jest zagadka, akcja, strach i miłość (trochę pokręcona, ale jest). Bardzo przyjemnie się czytało a przede wszystkim wciągało. Polecam.

Oo całkiem fajna. 7/10

“Życie biegnie tylko w jedną stronę, i nie ma żadnej drogi powrotnej”.

Erika żyje w świecie, w którym rządzą pieniądze, luksus i walka o pozycje. Od najmłodszych lat jej rodzina jest powiązana z rodziną braci Cristów. Pomimo tego, iż spotyka się z Trevorem, to jego starszy brat od dawna jest jej obiektem westchnień – Michel, gwiazda szkolnej drużyny koszykówki. Z trzema kolegami z drużyny tworzy grupę zwaną "Jeźdźcy", która wzbudza respekt, a jednocześnie sieje postrach wśród mieszkańców miasteczka. Pewnego wieczoru, Rika ku swemu zaskoczeniu, dołączy do chłopaków w Noc Diabła, aby się z nimi zabawić. Co takiego się stanie, że nastolatka zostanie znienawidzona przez starszego z braci? Jakie konsekwencje przyjdzie im wszystkim ponieść?

“Rany i siniaki, tatuaże i blizny, uśmiechy i zmarszczki były świadectwem naszej historii”.

“Corrupt” jest początkiem serii “Devil’s night” Penelope Douglas. O tej książce jak i głównych bohaterach całej serii słyszałam bardzo dużo przy premierze trzeciego tomu, więc postanowiłam sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi. I zdecydowanie rozumiem już wszystkie zachwyty i pozytywne opinie.

Z początku, historia wydawała mi się dziwna, tajemnicza i mroczna. Wszystko było bardzo poplątane i niejasne, nawet był taki moment, w którym chciałam ją odłożyć. Ale w pewnym momencie coś zaskoczyło i książka zaczęła mi się podobać, styl pisania autorki przeniósł mnie w inny świat. Czytając, nie siedziałam w moim pokoju. Byłam aktywnym obserwatorem historii Eriki i Michael (zwłaszcza że występuje perspektywa obu bohaterów), nie mogłam się od niej oderwać. Cały czas byłam w dialogu z książką. Mówiłam do niej i komentowałam zachowania bohaterów. Gdybym się nie bała o mojego ebooka pewnie też zaliczyłaby kilka lekcji latania a jeśli ktoś by mnie obserwował stwierdziłby że jestem nienormalna.

💜Ale czy nie o to chodzi w dobrych książkach, emocje i możliwość przeżywania historii na swój własny sposób?💜

Nie mogłam się od niej oderwać. Historia jest przepełniona tajemniczością, strachem i emocjami. Relacja Eriki i Micheal jest dziwna, momentami nawet toksyczna. Mogłabym ją przyrównać do motywu #hatelove. Aczkolwiek jest wypełniona napięciem, które może wywołać wypieki na twarzy i niespodziewanymi zwrotami akcji. W momencie, w którym myślałam, że już poznam rozwiązanie zagadki z przeszłości, autorka przenosi nas w przeszłość, opisując wydarzenia sprzed trzech lat, które przynoszą jeszcze więcej pytań niż rozwiązań.

“Jest zbyt wielu ludzi, którzy próbują nas zmienić, a zbyt mało ludzi chce, abyśmy byli takimi, jakimi naprawdę jesteśmy”.

Podsumowując, książkę oprócz trudnego początku czytało mi się naprawdę dobrze. Wszyscy bohaterowie mnie w jakiś sposób zaciekawili. Do jednych jestem nastawiona pozytywnie a do drugich negatywnie. Jest to pozycja, która będzie miała swoich zwolenników jak i przeciwników. Ja na pewno sięgnę po kolejny tom, a pierwszy z czystym sumieniem mogę polecić!

“Życie biegnie tylko w jedną stronę, i nie ma żadnej drogi powrotnej”.

✨4,5/5 🔥4/5

„Corrupt” to książka, która zapoczątkowała jedną z najlepszych przygód w moim życiu. Dzięki niej poznałam nieskończoną ilość światów i historii, które zmieniły mój świat nieodwracalnie.
To dzięki czytaniu jestem dziś w tym miejscu i chowam w sobie ogromny dług wdzięczności wobec tej książki.

Kocham i wielbię tę książkę całym sercem. Może z sentymentu, a może dlatego, że to moja pierwsza książka tego gatunku. Pomimo to jestem pewna, że głównym powodem tej miłości jest po prostu jej perfekcja w kwestiach, które sobie cenię.
Fabuła i akcja tej książki nie dorównuje żadnej, jaką poznałam. Idealnie trafia w moje gusta i sprawia, że za każdym razem kiedy ją czytam, buzuje we mnie kłębek tak samo silnych emocji.
Przeżywanie tej historii chyba nigdy nie przestanie mnie nudzić. To, w jaki sposób pisze autorka, jest obłędem. Ma ogromny potencjał i ambicje. Bawi się i testuje czytelnika, przesuwając się coraz dalej z każdym rozdziałem. Uwielbiam to napięcie, jakie buduje rozdział z teraz, przeplatany z rozdziałem kiedyś. Wszystko ma swój moment kulminacyjny, a czytelnik może czuć się usatysfakcjonowany. I kiedy pomyślimy, że to już koniec, okazuje się, że to dopiero jego początek.

Relacja i chemia między głównymi bohaterami jest bezkonkurencyjna. Ich historia, przebieg relacji i zakończenie jest jak cud i miód na moje serce. Ich relacja wiele mnie nauczyła i zostawiła po sobie fragmenty, które wciąż odtwarzam w pamięci.

Muszę zaznaczyć, że nie jest to książka dla każdego. Jest naprawdę popieprzona, więc jeśli należycie to grona wrażliwych osób, nie sięgajcie po tę książkę, czy nawet serie.

✨4,5/5 🔥4/5

Kocham i wielbię tę książkę całym sercem. Może z sentymentu, a może...

macie jakieś swoje serie książek, które uwielbiacie i możecie czytać obojętnie, który tom, a i tak Was pochłonie?

Ja mam właśnie tak z Devil’s Night i może niektórych zaskoczę, niektórych nie, ale uwielbiam wszystkich bohaterów tej serii, nie mam jednego, którego bym bardziej, czy mniej polecała. Każdy z nich ma swoją historię i swoje demony. Jedne z nich są większe, inne mniejsze, aczkolwiek pamiętajcie, że z każdymi demonami walczy się na swój własny sposób.

Erika „Rika” Fane to 19-letnia dziewczyna, która od zawsze zakochana jest w jednym z braci Crist’ów i to nie w Trevorze, z którym w przeszłości była w związku przez parę miesięcy. Nacisk „bliskich” sprawił, że chociaż na parę chwil dziewczyna chciała zapomnieć o chłopaku, który opanował jej umysł i serce.

Michael Crist to 22-letni koszykarz, który chcę dokonać zemsty za to, co Rika zrobiła jego przyjaciołom: Kai’owi, Will’owi i Damon’owi. Nie spodziewa się tylko, że Noc Diabła, która miała miejsce trzy lata temu stała się początkiem jego i Riki.

Corrupt to dark romance, więc nie spodziewajcie się relacji, którą jesteście w stanie zrozumieć. Takie romanse charakteryzują się tym, że niektórych zachowań po prostu do siebie nie dopuszczamy. Rika i Michael to bohaterowie, których ja osobiście polubiłam i jestem w stanie zrozumieć ich oboje. Ta książka pokazuje jak wybór pomiędzy przyjaciółmi i dziewczyną potrafi postawić w sytuacji, która wcale nie jest prosta, klarowna i łatwa. Corrupt pokazuję także, jak zemsta potrafi doprowadzić do podejmowania często nieodwracalnych decyzji. No i przede wszystkim pokazuje, że każdy, nawet najbardziej bliska osoba ma swoje tajemnice, które kiedy wyjdą na jaw to najbardziej poukładany świat rozłożą na cząsteczki.

W tym tomie głównymi bohaterami są Rika i Michael i to na nich skupiają się wszystkie wydarzenia. Ja osobiście ich polubiłam, tak po prostu i myślę, że są dla siebie idealni. No i ma tu miejsce chyba jedna z najsławniejszych scen w saunie. No i tutaj, akurat moje zdanie jest takie, że z jednej strony rozumiem „przydatność” tej sceny, z drugiej strony nie, jestem bardzo pomiędzy. Jeśli by jej nie było, to nie odczułabym wielkiej różnicy. Czy ja bym tak postąpiła? Myślę, że nie, ale uważam, że na ten temat każdy będzie miał swoją opinię.

Podsumowując, Corrupt i cała seria Devil’s Night to jedna z lepszych dark romance series, jakie czytałam i ja osobiście polecam, aczkolwiek wiem, że nie każdemu przypadnie ona do gustu.