Corrupt

Okładka książki Corrupt Penelope Douglas
Okładka książki Corrupt
Penelope Douglas Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Devil's Night (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Devil's Night (tom 1)
9788381782036
Marta Słońska
Dark romance przemoc New Adult Romans Hate to love Sportowiec Koszykarz

Książka, która cię zepsuje

Warto dotrwać do końca. Mimo że przez pewien moment było ciężko przebrnąć to udane zakończenie.

Pierwsza część otwierająca całą serię jest dla mnie jak najbardziej na plus. Ciekawe przedstawienie fabuły, jeszcze nigdy się spotkałam się z takim pomysłem. Bohaterowie bardzo charakterystyczni z nietuzinkowym uosobieniem. Końcówka była dosyć mocna więc myślę że należy zwrócić uwagę na ograniczenie wiekowe. Ale ogólnie bardzo polecam.

“Corrupt”

“Zbyt wielu ludzi próbuje nas zmienić, a zbyt niewielu chce nas takimi, jakimi naprawdę jesteśmy.”

“Wszyscy byliśmy racy samotni i zagubieni, błąkając się bez celu, bo żadne z nas nie mogło przyznać, że nie tylko byliśmy sami, ale także nie mogliśmy znaleźć szczęścia w samotni.”

“Zasady ich gry się zmieniły, a ja zbyt wolno zdałam sobie z tego sprawę.”

Czas na grę.

O wow… wreszcie przeczytałam do końca „Corrupt”. Sporo czasu zajęło mi jej przeczytanie i dokończenie. I wiecie co? Myślę, że mogę śmiało napisać, że brakowało mi książek Douglas, bo jej ostatnią książkę czytałam kilka miesięcy temu.

„Corrupt”, to historia, która jest początkiem wszystkiego i nadaniem delikatnych tropów, do tego, czego możemy się spodziewać w kolejnych tomach albo i nawet jak pewne wydarzenia wpłynęły na bohaterów tejże serii.

Delikatnie mroczna i niepokojąca. Cóż za idealne określenia. A autorka potrafi wciągnąć w ich świat od pierwszych stron.

W tej historii głównymi bohaterami jest Erika i Michael, którzy notabene byli od początku sobie pisani, jednak ich historia nie była tak kolorowa jak mogłoby się to wydawać.

To są złożone i dobrze rozwinięte postacie, które miały swoje historie i pragnęły się wydostać ze szponów przeszłości oraz zacząć na nowo w końcu żyć. Na własnych warunkach, bez ograniczeń, bez zahamowań.

Najpierw była za młoda, a potem musiał być cierpliwy.

Michael może wydawać się z jednej strony przerażający, ale czy faktycznie taki był? No nie wiem… nie wywołał we mnie emocji, które mówiły wprost „Musisz go nienawidzić”. Kto wie… może w kolejnych tomach tak się stanie? Jest bezwzględny, jednak przejawiają się w nim uczucia, które pragną wyjść na zewnątrz i zadbać o kogoś, na kim mu zależy.

Erika to postać, która cały czas musiała grać ułożoną, przykładną i spokojną dziewczynę. Jednak ona mimo wszystko pragnęła być sobą, podejmować własne decyzje. Żyć w zgodzie ze sobą i w końcu zacząć oddychać pełną piersią. Od rodziców nauczyła się być dzielną i samodzielną, a od nich? Ziać ogniem. A oprócz tego? Jest mądra, zdeterminowana i pełna temperamentu.
Pojawiła się w miejscu, w którym los miał na nią całkowicie inny plan.
On pragnął jej nienawidzić.
Pragnął zabrać jej wszystko.
Wyrównać rachunki.
Ona od zawsze pragnęła, żeby on był jej.
Przy nim czuła głód.
Przy niej wszystko stawało się małe i nieważne.
A pomiędzy nimi wytworzyła się chaotyczna relacja, która wrzała i kipiała. Jeden wielki bałagan, który nie pragnął uporządkowania. Pragnął wejść w odpowiednie miejsce i rozkoszować się tym, co jest tu i teraz.
Sceny pomiędzy nimi były pobudzające i dość pikantne. Złość wymieszana z bezwzględnością, pożądaniem i nieukrywanym zainteresowaniem. Zdecydowanie nie ma w nich nudy i naprawdę brakowało mi takich scen w książkach, jakie ostatnio czytam, bo przecież w słodkich i uroczych romansach czegoś takiego nie spotkam.
A Jeźdźcy? Przepełnieni cierpieniem, frustracją. Pragną zemsty za pewne wydarzenie z przeszłości.
To dzięki rozpisanej fabule w tej historii widzimy jak czasy przeszłe mieszają się z obecnymi, jak pewne wydarzenia, a nawet nierozwiązane tajemnice pragną swojego rozwiązania i wymierzenia „sprawiedliwości”. Autorka po raz kolejny pokazuje, że potrafi zbudować napięcie oraz emocje, które wokół, jak i w tej historii panują.
Historia o przekraczaniu własnych granic, a także o miłości, która wytworzyła się pragnienia nienawiści i żądzy zemsty, a także wymierzeniu sprawiedliwości i poszukiwaniu własnego ja.
A ja? Potrzebuję poznać kolejnego Jeźdźca.
Do następnego,
Ania

“Corrupt”

“Zasady ich gry się zmieniły, a ja zbyt wolno zdałam sobie z tego sprawę.”

Czas...

Główna bohaterka Erika ma chłopaka, ale skrycie marzy o jego starszym bracie. Michael Crist to była gwiazda drużyny koszykówki, jest on świadomy swojej wartości, ale i też absolutnie przerażający. Erika jakiś czas temu była świadkiem czegoś, co nigdy nie powinno się wydarzyć. Dziewczyna żyje w przeświadczeniu, że Michael jej wtedy nie zauważył, jednak on czekał dość długo na ich spotkanie, by w końcu z nią to wyjaśnić.

Punk57 było pierwszą książka od Penelope, którą przeczytałam. Oczywiście się na niej nie zawiodłam, więc stwierdziłam, że musze sięgnąć po serie "Devil's night" i sprawdzić o co tyle szumu. Corrupt to historia, która wzbudziła we mnie milion emocji. Podczas czytania tej książki nie wiedziałam, czy mam się śmiać czy płakać. Były momenty w których naprawde się bałam, bo Michael był dość przerażający i jego postać została tak dobrze wykreowana, że aż brak mi słów. Jeśli chodzi o naszą główną bohaterke to niestety musze przyznać, że w pewnych momentach mnie irytowała.

W tej książce nie było nudy. Co rozdział były zaskakujące zwroty akcji, które dawały mi dużo do myślenia i sprawiały, że historie Eriki i Michaela czytało mi się bardzo szybko. Idealnie wybudowane napięcie w tej pozycji sprawiło, że poczułam się podekscytowana a jednocześnie zaniepokojona.

Styl pisma autorki to coś niesamowitego. Przez jej książki się dosłownie płynie, a nagłe oderwanie się od nich graniczy z cudem.

Jedną z moich ulubionych rzeczy w tej książce były noce diabła, które zostały świetnie opisane.

Na półkach: , , , , , ,

Ja uwielbiam książki tej autorki. Nie są niesamowite, ale potrafią mnie wciągnąć na długo i wstrząsają mną. Z tą hostia nie jest inaczej.

"Corrupt" było niesamowite, ją na pewno polecam czytać na Halloween. Jeźdźcy, ich okropne psikusy i diabelska zemta przyprawiły mnie o ciarki nie raz. Jeźdźcy to największy plus i piękno tek książki, dawno już nie czytałam tal mrocznego romansu z nastolatkami.

Główni bohaterowie Rika i Michael niestety nie są już tak wyjątkowi. Romans tej dwójki i miłość nie wyróżniają się zbytnio wśród przeczytanych przeze mnie książek, ale ta nienawiść między nimi, och tak, to było cudowne.

Kocham Punk 57 i dałam mu 10/10, ale to było co najmniej słabe. Autorka chyba chciała stworzyć zniszczone do szpiku postaci, a jednocześnie chciała, żebyśmy je polubili ale no jakoś nie wyszło. Może to też nie jest książka dla mnie. Relacje są płytkie, nudne, sceny które niby mają być brutalne i mocne są denerwujące i beznadziejne. Dzieje się coś ciekawego dopiero pod koniec na oceanie. Ale potem mamy cukierkowe zakończenie i plany zamieszkania w jakimś Kościele od orgii bo "mają z tym miejscem najlepsze wspomnienia". No przecież to nie ma sensu. Relacja głównych bohaterów polega tylko na seksie, ja rozumiem, że to jest erotyk ale no to jest nudne i niesmaczne. Najgorzej, że nienawidzę nie kończyć serii więc pewnie sięgnę po drugi tom, zwłaszcza, że ponoć ten pierwszy jest najgorszy. Aczkolwiek póki co bardzo nie lubię tych postaci więc nie wiem czy uda im się mnie do siebie przekonać.

Moje 3 podejście do tej autorki i chyba jednak nie. Ta książka jest poprawna, ale większość czasu byłam po prostu znudzona. Nie mówię, że to było złe. Jednak styl pisania tej autorki nie jest widocznie dla mnie i zostanę przy mojej zasadzie, że do 3 razy sztuka.

mega pokręcona i wg mnie najsłabsza z całej serii.

mega pokręcona i wg mnie najsłabsza z całej serii.

Książka nieoczywista, bazująca na skrajnie postrzeganych emocjach. Bohaterowie na pierwszy rzut oka są płytcy i bardzo ograniczeni, ale to tylko pozory, maski obleczone na potrzebę chwili, by zaciemnić obraz rzeczywistości, na którą nie mają zamiaru się zgodzić. Taka forma znieczulenia, uśpienia rozrywających ich emocji. Jak ktoś już w komentarzach napisał: ta książka faktycznie może zepsuć:P
Historia w wielu miejscach wywołuje dyskomfort, wymusza potępienie dla głównych bohaterów, mimo wszystko... Chce się pójść za nimi dalej i zobaczyć jak to wszystko się skończy.

Nie ukrywam że książka mnie bardzo wciągnęła , byłam ciekawa tej historii . Siekając po nią nie spodziewałam się żadnego słodkiego romansidła o nie a raczej typowego Dark romance . Miłość przez nienawieść . Kto by pomyślał ze paczka nastolatków jest w stanie na taka przemoc fizyczna i psychiczna do czego doprowadza niedopowiedzenie i błędy młodości . Mimo że książka dla niektórych wydaje się toksyczna , ja staram się każda książkę doczytać do końca i tak tez zrobiłam . Ta propozycja nie jest dla każdego , kto się od razu radze doczytać do końca . Dla mnie pozycja ciekawa lubie taka odskocznie od słodkich romansideł a ta seria jest niewiadomą tutaj nie jestes pewny czego się spodziewać .