Złączeni zemstą

Okładka książki Złączeni zemstą
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 5) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 5)
Bound by Vengeance
NieZwykłe
2020-08-19
2020-08-19
Data 1. wydania:
2016-01-01
Cara i Growl mafia romans

Cary to piękna kobieta, która ma wspaniałe życie, posiada wysoko postawioną rodzinę, idealnego narzeczonego, o wysokim statusie. Takie życie w mafii to jak wygranie w totka może mieć dosłownie wszystko, czego tylko zapragnie, ciuchy, jakie tylko sobie zażyczy.
Wszystko do czasu, kiedy w jeden dzień całe jej dotychczasowe życie runęło jak domek z kart. W dniu, kiedy dowiedziała się, że jej ojciec oszukał mafie. Co jest niewybaczalne…
Falcone postanawia ukarać rodzinę, zabijając ojca bohaterki, a ją oddaje Growlowi, rozdziela przy tym z matką i siostrą.
Została oddana facetowi, który jest egzekutorem, nikt nie wie o nim niczego, nawet nie znają jego prawdziwego imienia, jedyne, co jest wiadome to, że budzi respekt wszędzie, gdzie się tylko pojawi. Jest brutalnym zabójcom ze straszną blizną.
Księżniczka i bestia, co z tego może wyniknąć? Czy mogą się pokochać? Czy zaznają szczęścia pomimo tylu dzielących ich różnic?

Szczerze? To mam duży niedosyt. Ten tom spodobał mi się bardziej od trzeciego i czwartego, był inny, niż poprzednie tomy. Jednakże ciągle mi czegoś brakowało, nie było tego „czegoś”, przez co zarywa się całą noc.
Początek strasznie mnie wciągnął, ale gdzieś w połowie, zaczęło mi się nudzić, a niektóre sceny strasznie stały się przewidywalne. Autorka często najlepszy wątek romantyczny, czyli wyznanie miłości daje na sam koniec. Co mnie strasznie denerwuje.
Naprawdę bohaterów strasznie polubiłam, może czasami Cary mnie denerwowała, ze swoim zachowaniem, ale za to Growl to bohater, którego nie idzie nie polubić.

Bardzo dobra książka lecz dla mnie mega minusem jest to że przyznali się do uczyć na koniec książki ale i tak jest bardzo dobra.

Skończyłam kolejną części serii od P. Reilly.
I dobrze… Chyba muszę odpocząć już od niej😏
Ta część nie wniosła niczego nowego.
Powtarzający się schemat sprawił, że czytając ją nie wywoływała u mnie żadnych emocji. Domyślając się jakie będzie zakończenie, nawet nie byłam go ciekawa. I te ciągle powtarzane myśli bohaterów. Co rusz zaprzeczanie sobie… To niezdecydowanie … No nuuuudaaa…

Ot, kolejny związek, w którym diabeł zmienia się w anioła zemsty/śmierci pod wpływem uczucia, które rodzi się między nim a piękną, delikatną dziewczyną😏
Nie polecam. Ocena 4/10

Skończyłam kolejną części serii od P. Reilly.
I dobrze… Chyba muszę odpocząć już od niej😏
Ta część nie wniosła niczego nowego.

Jedna z najlepszych historii tej autorki.

Jedna z najlepszych historii tej autorki.

”Złączeni zemstą” to piąty tom serii Born In Blood Mafia Chronicles autorstwa Cory Reilly. Tę część zaczynałam z wielkim oporem, niechęcią, ponieważ opis do mnie nie trafił, pomimo to zebrałam się w sobie i zaczęłam poznawać historię Growla i Cary - czego absolutnie nie żałuję. Losy tej dwójki bohaterów podobała mi się najbardziej z tej serii. Świetnie mi się czytało, mimo wcześniejszego oporu przed przeczytaniem tego.
Growl jest egzekutorem Camorry. Nikt nie ma pojęcia, co mu się przytrafiło, jak naprawdę ma na imię. Cara to córka mężczyzny, który okradł bossa i jego rodzina jest zmuszona za to zapłacić. Dziewczyna, żeby ratować siostrę proponuje, aby to ona była nagrodą dla “Bękarta”. W ten sposób zaczyna się przygoda Cary i Growla.
W tym momencie przybliżę wam pokrótce głównych bohaterów. Na pierwszy ogień wezmę Carę, ponieważ mam co do niej mieszane uczucia. Momentami niesamowicie mnie irytowała, była niezdecydowana, raz chciała tego, zaraz chciała zupełnie czegoś innego. Nie potrafiła zdecydować czego tak naprawdę pragnie. Chwilami ją podziwiałam, to jaką odwagę i determinację posiada. Zazdrościłam jej tego. Według mnie za bardzo przejmowała się co powiedzą inni ludzie lub co pomyśli jej matka. Chciała postawić szczęście swojej mamy i siostry ponad swoim.
No i został mi jeszcze mój ukochany - Growl. Jeśli ktoś czytał najpierw którąś z części o braciach Falcone, zapewne go nienawidzą (nie będę tu spoilerować dlaczego). Ten mężczyzna miał coś w sobie co mnie do niego przyciągnęło. Był skrzywdzony przez kogoś, kto w normalnym życiu powinien go chronić za cenę własnego życia. Już jako dziecko został okrutnie okaleczony. Growl jest postacią, którą ciężko zrozumieć i chyba właśnie za to go kocham.
Przy czytaniu tej części moimi “uczuciowymi” towarzyszami były: szok, zdenerwowanie, strach (to już pod koniec), wzruszenie i tak silna miłość. Nie mogłam się oderwać od lektury, kartki były przewracane machinalnie.
Myślę, że jeśli ktoś jest fanem twórczości Cory lub fanem dobrego romansu to powinien sięgnąć po tę pozycję. Mam nadzieję, że się na niej nie zawiedziecie.

Z serią Cory Reilly mam jeden zasadniczy problem w jej romansach mafijnych mało jest tej prawdziwej mafii. Brakuje mi tego mocnego dreszczyku emocji podczas dobrze opisanych tortur, tak jak otrzymaliśmy to w "Pokochaj albo zabij" od Weroniki Ancerowicz.

„Złączeni zemstą” Cora Reilly

Zasady mafii są bardzo drastyczne, a ich złamanie może się skończyć tylko jednym. Właśnie to poczuł ojciec Cary, który przez chęć większego zysku zesłał na siebie i swoją rodzinę najgorsze konsekwencje jego czynów. Falcone postanawia ukarać Care oddając ją Growlowi. Przerażającemu egzekutorowi, o którym nikt nie wie zbyt dużo oprócz zwykłych niedomówień. Mimo wszystko nic nie jest takie jak może wydawać się na pierwszy rzut oka.

Moja ocena to 8/10 - rewelacyjna.

Muszę wam szczerze powiedzieć, że szczerze się zaskoczyłam po zakończeniu tej książki, gdyż zdecydowanie odbiega ona od poprzednich części, a co za tym idzie od dwóch punktów, o których wspomniałam wcześniej. W „Złączonych zemstą” poznajemy historię Cary i Growla, która nie jest łatwa. Mamy tutaj mężczyznę, który zawsze musiał dbać o swoją pozycję i to, aby nikt nie wbił mu noża w plecy oraz kobietę, która automatycznie po narodzeniu była na dobrej pozycji w mafijnym świecie. Ich relacja na samym początku była dość specyficzna, ale podobało mi się podejście Growla.

Nigdy nie chciał dla Cary źle, starał się jej zapewnić to, czego potrzebowała i pomóc oswoić z sytuacją, mimo, że nie zawsze robił to dobrze. Akcja między bohaterami nie dzieje się tak schematycznie, jak dotychczas w książkach autorki. Poznajmy tutaj bohaterów z różnych stron nie tylko z tych spędzonych wspólnie, ale też samotnie. Pokazywane nam są ich prawdziwe myślenie, często zmanipulowane przez przeszłość i obserwowanie jak ono się zmienia na przestrzeni czasu.

Emocjonalność w książce jest na bardzo wysokim poziomie, (choć po przeczytaniu dalszych części nie powiem już, że jest to najbardziej emocjonalny tom) autorka nie oszczędza nas w głębokich opisach, dialogach i wydarzeniach, przez które nie raz zatrzymało mi się serce. Pokazanie innego świata mafijnego niż tego na czele z Luką wyszło świetnie i mam wrażenie, że uzyskano pożądany efekt.

Wydarzenia od ucieczki do samego końca książki to coś, do czego często wracam i zdecydowanie są to moje ulubione sceny w książce. Warto też wspomnieć o pięknej przemianie Growla, który otworzył swoje serce na coś więcej niż myślał, że może mieć.

„Złączeni zemstą” Cora Reilly

Początkowo książka nie wciągnęła mnie , ale z każdą kolejną stroną przekonywałam się ze warto czytać dalej . Nowi bohaterzy , inna historia tym razem w tle Las Vegas , jak dowiadujemy się później rodzina Cary ma połączenie z Luka . On był jej karą , ona jego nagrodą , nic nie wskazywało ze może połączyć ich jakieś uczucie . Czy potwór potrafi kochac ? Co taka krucha i niewinna osoba może zrobić z jego sercem ? przeczytaj i sie przekonaj .

Tak szczerze to jak na razie chyba najmniej mi sie podobała z całej serii.
Główna bohaterka nie wiedziała czego chce i strasznie mnie irytowała. Relacja między nimi była strasznie naciągana, niby się rozwijała powoli ale tak naprawdę uczucie pojawiło się tak totalnie z niczego.
Tutaj ten wątek mafii był inaczej przedstawiany. W ogóle cała ta książka była inna od poprzednich tomów, inni bohaterowie i miasto, ale logicznie połączyła się z poprzednimi częściami.
Czytając tak naprawdę nie czułam nic względem bohaterów czy fabuły. Po prostu przeczytałam i tyle. A zazwyczaj naprawdę dobrze się bawię przy książkach tej autorki. Jakiś niewypał z ta częścią.

Tak szczerze to jak na razie chyba najmniej mi sie podobała z całej serii.

Wow nie spodziewałam się! Tak szczerze to byłam sceptycznie nastawiona a tu proszę polubiłam głównych bohaterów, a obecność dawnych bohaterów zawsze jest dobra. Szczerze polecam!!

Kolejna z książek Cory, która daje niezłego kopa czytelniczego. Chociaż w tym wypadku wiele rzeczy się zmienia. Nie pojawia się seksowny capo, ani jego żołnierz, tylko zraniony i niebezpieczny egzekutor, który wybiera Carę jako swoją nagrodę. Przestraszona dziewczyna, która miała zostać ukarana za zbrodnie swojego ojca odnalazła uczucie, którego ani jedno, ani drugie się nie spodziewało. Ich zbliżenia też nie były usłane romantyzmem, ale nie wszystkie pary to lubią. Okazało się, że proste życie, druga osoba obok i dwa psy, wystarczą do bycia szczęśliwym. To dla Cory Growl podjął kroki, które tylko uwodniły jak bardzo była dla niego ważna i ile był w stanie dla niej poświecić.

Cora Reilly Złączeni zemstą Zobacz więcej
Cora Reilly Bound by Vengeance Zobacz więcej