Złączeni zemstą

Okładka książki Złączeni zemstą Cora Reilly
Okładka książki Złączeni zemstą
Cora Reilly Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Born in Blood Mafia Chronicles (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Born in Blood Mafia Chronicles (tom 5)
Bound by Vengeance
NieZwykłe
2020-08-19
2020-08-19
2016-01-01
Anna Kuksinowicz
Cara i Growl mafia romans Porwanie Romans mafijny Trudna przeszłość Porywacz Rodzina

2096 ocen

Rewelacja

Rewelacja

Oddana w niecałe i zakochana w swoim oprawcy.
Przewidywalne, ale zaskakująco czytało się dobrze. Podobalo mi się jak została 'ubrana' postać Growla, pasował tam jak żadne inny główny bohater, żołnierz bez cienia uczuć do czasu.
Typowa historia o tym jak miłość wydobywa nawet z najbardziej niebezpiecznego, okrytego mrokiem i kwia człowieka uczucia tak silne, że zmieniają jego całego.
Cara ... Hm, ona mi tu się wydała na początku nijaka, rozpieszczona, bezużyteczna. Ale później z migającymi kartkami polubiłam ja i jej współczułam.

Oddana w niecałe i zakochana w swoim oprawcy.

Jakoś nie kupuję tej historii. Jak na razie to najsłabszy tom serii i nie bardzo wiem po co autorka wprowadziła ten ship. Bohaterowie nie przekonali mnie do końca. Nie przywiązałam się do nich, jakieś to takie niespójne i naciągane.

Piękny mężczyzna

Piękny mężczyzna

Ta część jest zupełnie inna niż pozostałe. Mafia jest tutaj widoczna bardzo dobrze, jednak książka pokazuję, że czasem warto zaryzykować. Dość szybko się czytało. Możemy też usłyszeć w tej części o bohaterach z poprzednich tomów.

"Złączeni zemstą" Cora Reilly, czyli historia pięknej i bestii. Ona - młoda, niewinna, posłuszna, cicha. On- maszyna do zabijania, bez litości, skrupułów i uczuć. Każdy omija go szerokim łukiem, a gdy tylko stanie przed tobą, to oznacza twój koniec i to pełen bólu.
Po opisie wydawcy, spodziewałam się znacznie więc niż dostałam, czytając ten tom. Zabrakło mi wybuchowych kłótni i niebezpiecznych starć. Główna bohaterka okazała się nudna, zbyt potulna i uległa. Nie walczyła o siebie. Co do Growla to również nie jestem zachwycona jego kreacją, bowiem jakoś trudno mi wyobrazić sobie człowieka bez uczuć, brutalnego mordercę, który jest twardy i pusty jak skała, w jednej chwili zmieniającego się w delikatnego i empatycznego mężczyznę. To dzieje się za szybko, ta przemiana jest opisana powierzchownie. Gdyby dodać nieco stron i poświęcić temu elementowi, to całość wypadłaby znacznie lepiej.
Akcja dopiero w końcowych fragmentach nabrała atrakcyjności i charakteru, choć sam finał ucieczki jest mocno nierealny, zbyt łatwy i naciągany. Szkoda, bo ta książka miała swój potencjał, by stać się najlepszą częścią tej serii, a tak wyszło dość przeciętnie.

Bardzo związałam się z rodziną Scuderi i Vitiello, dlatego trochę sceptycznie podeszłam do tej książki wiedząc, że prawdopodobnie ich tu nie będzie.

Jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Bardzo polubiłam postać Cary i Growla. Na dodatek później okazuje się, że Cara ma większe powiązania z postaciami z poprzednich książek niż mogłoby się na początku wydawać.

Ogólnie bardzo polecam :) Szkoda tylko, że książka taka krótka.

Ogólnie...

Historia kolejnej postaci powiązanej ze światem mafii, młoda dziewczyna Cara ma już wybranego męża, lada moment jej życie się zmieni... ale jednak los wybiera scenariusz za nią, owszem zostaje podarowana ale innemu, jednak może to nie taka zła opcja. Oceniamy ludzi po pozorach, po wyglądzie a tymczasem tam pod skórą kryją się emocje i uczucia, które nie ukazywane są w świecie mafii.

Historia z nie do końca wykorzystanym potencjałem.Cara to postać bez charakteru,miła,spokojna, dobrze wychowana i tyle.Growl wręcz przeciwnie,okrutne przeżycia z przeszłości i samotna,bezuczuciowa egzystencja w teraźniejszości ,to wszystko tworzy skomplikowanego,interesującego bohatera.Dama i potwór,brutalność i delikatność,takie połączenie zapowiadało się ciekawie.Jednak nie całkiem tak wyszło,Cara choć sympatyczna i nie głupia,jest też nieco nudna,a w ich relacji mogłoby być więcej emocji,starć i napięć.Sposób uwolnienia kobiet z rąk mafii-mało realny,zbyt prosty.Ogólnie książkę oceniam pozytywnie, ale mogło być dużo lepiej.

Ta cześć była świetna , inna niż poprzednie ale pod koniec łączy się z nimi . Czyta się bardzo szybko i jest pełna wszystkiego.

• Mafia

Cora Reilly Złączeni zemstą Zobacz więcej