Lato z Homerem

Un été avec Homère
Noir sur Blanc
literatura piękna
Anna Michalska

Ładna, ale pusta, pretensjonalna i niepotrzebna. Miejscami nie wiedziałem, o co chodzi autorowi.

Książka jest swego rodzaju analizą twórczości Homera - Iliady i Odysei. Tesson najpierw rozkłada na czynniki pierwsze sztukę i kunszt pisarski Homera, a potem, jak zwykle, posługując się niesamowicie przemyślanym językiem i swoim własnym kunsztem opisuje, porównuje i odnosi homerycki świat do obecnych warunków. Skupia się na naturze ludzkiej, wierze, po części polityce i...

Lato z Homerem. Nie można wybrać bardziej adekwatnej chwili na lekturę tak zatytułowanej książki. Choć ja zacząłem jeszcze wczesną wiosną, gdy zaczynało się szaleństwo zwane dalej pandemią.

Czytałem na raty. Czasami odkładając książkę na dłużej. Jej struktura i forma usprawiedliwia podobne podejście i pozwala na pauzy. Nie ma tu fabuły, lecz leniwie snute rozważania nad...

• Ebook
  • 2020