Wayward Pines. Szum

Okładka książki Wayward Pines. Szum Blake Crouch Patronat LC
Okładka książki Wayward Pines. Szum
Blake Crouch Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Wayward Pines (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

W matni odosobnienia

Link do recenzji

28 1 62

Są takie książki, po których przeczytaniu w głowie pozostaje wielki znak zapytania. Co się właśnie stało? Gdzie tu sens i logika? Ta powieść według mnie właśnie do tej kategorii należy. 😂

Zacząć muszę od tego, że przez ponad połowę książki nie dzieje się za bardzo nic nowego. Niekoniecznie wieje nudą, ale wiele scen się powtarza i ciągle trwamy w niepewności i nastroju...

Na półkach: , , , ,

Wayward Pines jest urokliwym miasteczkiem, skrywającym mroczne sekrety. Nie polubiłam głównego bohatera, ale to nie on gra tutaj pierwsze skrzypce. To sekrety kryjące się za piękną iluzją, społeczność kryjąca niejedną tajemnicę.

Pełna recenzja: https://worldbysabina.blogspot.com/2021/05/recenzja-wayward-pines-szum-blake-crouch.html

Historia jest ciekawa - na początku bardzo mnie wciągnęła, chciałam koniecznie wiedzieć, jak się skończy, o co w niej chodzi. Natomiast końcówka mnie okropnie rozczarowała - porównałabym ją do filmu "Split", który (moim zdaniem) powinno się wyłączyć 15 minut przed końcem.

Książka ciekawa, fabuła inna ale wciągająca. Tylko trochę zbyt zagmatwana. Można się pogubić. Czyta się szybko, ale zakończenie dość zaskakujące.

Jeszcze szumi mi w głowie po historii z miasteczka.
Biorąc pod uwagę obecną sytuację w naszym kraju i życiu - Wayward Pines - odnoszę nieuniknione wrażenie, że właśnie TU i TERAZ w takim miasteczku się znajduje.

Muszę przyznać, że jestem trochę zaskoczony. Zupełnie, szczerze mówiąc, nie tego się spodziewałem. Zacząłem czytać myśląc, że to kolejny thriller bądź kryminał a tu nagle okazało się, że to - zupełnie coś innego i to całkiem niezłe. Dość ciekawa, wartka akcja, pełna zwrotów, interesująca narracja. Warta polecenia. Zabieram się za kolejny tom.

Bardzo dobra, wciągająca. Pierwsza tryligia, o której mogę powiedzieć, że kolejne tomy nie są naciągane żeby tylko wydać. Pierwsza część to trochę triller psychologiczny, razem z głównym bohaterem zastanawiamy się o co tam chodzi i czy on nie zwariował. Zakończenie oraz ujawienie prawdy było totalnie nieprzewidywalne, bardzo pomysłowe. W kolejnych tomach króluje przygoda...

Niezła historia, nie fascynująca, ale niezła. Cały czas zastanawiałem się czy chodzi o podróże w czasie czy obcych, a tu autor mnie zaskoczył swoją wizją postapo. Klimatu Twin Peaks to to nie ma, daleko też chociażby do Kinga, chociaż miałem skojarzenia. Cóż, Crouch tak już pisze. Nie spodziewam się rewelacji po kolejnych częściach ale i tak przeczytam, bo główny motyw jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo fajna książka z zaskakującym zakończeniem

1 441
    1 308