Rodzinne tajemnice

Helluo_librorum
18.11.2019
Okładka książki Rodzina Louise Jensen Patronat LC
Średnia ocen:
7,1 / 10
523 ocen
Czytelnicy: 1446 Opinie: 123

Louise Jensen zdecydowanie jest autorką, którą można uznać za mistrzynię swojego gatunku. Pisarka powraca z piątym już thrillerem psychologicznym, który i tym razem okazał się ciekawą i wartą uwagi pozycją na rynku wydawniczym.

Głównymi bohaterkami, a zarazem narratorkami powieści, Louise Jensen uczyniła dwie kobiety – matkę i córkę, które po śmierci męża i ojca starają się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Ogrom problemów, które na nie spadają, nie pozwala im jednak wrócić do świata, a ich bezsilność wobec nawarstwiających się kłopotów sprawia, że pociechy szukają w żyjącej w odosobnieniu wspólnocie, której przywódcą jest charyzmatyczny i przystojny Alex. Mieszkańcy wspólnoty otaczają kobiety troską i opieką, stając się dla nich niemal rodziną. Nie wszyscy z nich mają jednak dobre intencje.

Mimo że akcja powieści początkowo posuwa się bardzo powoli, historia intryguje już od pierwszych stron. Autorka stworzyła ciekawych i różnorodnych bohaterów, których łączą skomplikowane relacje. Każda z postaci ma własne, skrzętnie skrywane sekrety, do których często nie chce się przyznać nawet przed samą sobą. Czytelnik stopniowo, z okruchów informacji i rzuconych od niechcenia wskazówek, odtwarza historię bohaterów i odkrywa skomplikowaną sieć powiązań między nimi. Autorka odkrywa karty dopiero pod koniec powieści, tworząc zaskakujący i satysfakcjonujący finał.

Choć „Rodzina” to thriller psychologiczny, dużo miejsca zajmują w niej wątki obyczajowe. Jest to, jak wskazuje tytuł, powieść o rodzinie i panujących w niej trudnych relacjach. Na pierwszy plan wysuwają się tu relacje matki i córki, które po śmierci męża i ojca nie potrafią dojść do porozumienia. Obie bohaterki jako narratorki niejednokrotnie opisują te same wydarzenia w zupełnie różny sposób. Ten zabieg doskonale ukazuje, jak różne mogą być spojrzenia na te same wydarzenia i jak odmiennie można interpretować określone zachowania. Autorka pokazuje też, jak brak porozumienia z najbliższymi powadzi do poszukiwania wsparcia u nieodpowiednich osób.

Powieść Louise Jensen to doskonałe połączenie napięcia i tajemnicy z tematem ważnych, życiowych problemów. Doskonale wykreowani bohaterowie to postaci, w które wierzymy i które mamy okazję dobrze poznać. Zarówno protagonistki, jak i postaci drugo- i trzecioplanowe zostały przedstawione w wyczerpujący sposób. Każdy z bohaterów to indywidualista z własną historią, która stanowi odrębny wątek powieści. Sprawia to, że „Rodzinę” można interpretować na wiele różnych sposób i analizować pod kątem wielu różnorodnych wątków i problemów. Zarówno fani thrillerów psychologicznych, jak i wielbiciele powieści obyczajowych znajdą w tej książce coś dla siebie.

Andronika Sawicka

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
zgłoś błąd