Plotka

Oficjalne recenzje i

O kilka słów za wiele

Link do recenzji

580 15 62

Odkąd tylko usłyszałam o tej książce pragnęłam ją przeczytać. Jaka jest? Przede wszystkim wzruszająca, jest to książka opierająca się na prawdziwym wydarzeniu, a po zapoznaniu się z tą tragedią na pewno lepiej zrozumie się fabułę. Jedyny minus jest taki, że jest pisana w czasie teraźniejszym.

Lubię, kiedy thriller traktuje o ciemnych stronach ludzkiej natury, kiedy jego motywem przewodnim jest jakaś wszechobecna przywara. Tutaj Joanna prensi sie do siielskiego miasteczka i musi zdobyć sprzymierzeńców. Na spotkaniu matek bezmyślnie powtarza plotkę, jakoby w Flinstead mieszkała dzieciobójczyni. Sarah McGowan majac 10 lat zakłuła nożem pięciolatka Bobby;ego,...

wymęczyła mnie okrutnie... przeważająca większość to opisy małomiasteczkowego życia i relacji mieszkańców, żadnej konkretnej akcji
zwrot ma miejsce dopiero w okolicach dziesięciu stron przed końcem, poza tym nuda...

Historia całkiem ciekawa i zaskakująca, ale przyznam, że dla mnie nieprawdopodobna. Nie wierzę, że w tej samej, małej miejscowości znalazły się dwie "opozycyjne" rodziny - strasznie mała ta Anglia, skoro nic innego się nie dało znaleźć. Poza tym książka zdecydowanie pisana kobiecym stylem, czyli przepełniona wątkami i przemyśleniami, których ja bym nie uznał za warte...

Całkiem zgrabnie opowiedziana historia...o tym, że czasami o ludzkim życiu decyduje jedna sekunda, a decyzja podjęta rzutuje nie tylko na nasze życie, lecz na życie innych osób.

Na półkach: , , , ,

Książkę czytało się w miarę szybko, finału nie byłam w stanie przewidzieć, więc można powiedzieć że była dobra. Problem w tym że nie trzymała mnie w napięciu. Podobne odczucia miałam po Dylemacie B.A. Paris. Niby wszyscy wiemy że plotki są złe i w tej książce widać jak mogą zacząć żyć własnym życiem ale to jednak za mało żebym dała wyższą ocenę.

Mam lekkiego bzika na punkcie Mary Bell, więc stwierdziłam, że muszę przeczytać te książkę.
Czy było warto?
Sami bohaterowie nijacy, a akcja nudna.
Wiele wątków pozostało bez wyjaśnienia.
Przez 3/4 książki przypomina raczej obyczajówkę z dreszczykiem, na pewno nie thriller.
Rozwiązanie teoretycznie zaskakujące, ale kompletnie od czapy czyli bez podstawne.
Czytelnik nie ma...

Przede wszystkim nie nazwałabym tej książki thrillerem - bardziej powieść obyczajowa z elementami kryminalnymi. Czyta się szybko, chociaż na początku mało się dzieje. Świetne zakończenie! Bardzo dobrze przedstawione rozprzestrzenianie się plotki, żądza zemsty i zbrodnie dokonywane przez nieletnich.

jak plotka może zmienić twoje życie :(

Joanna wraz z synem Alfim przeprowadza się z Londynu do małej nadmorskiej miejscowości. Na miejscu dowiaduje się, że w miasteczku podobno mieszka znana morderczyni, która jako nieletnia zabiła małego chłopca, wybijając mu nóż w klatkę piersiową.
Początkowo bagatelizuje te plotkę, ale puszcza ja dalej w obieg.
Dostaje dziwne wiadomości...

Wszystko zaczyna się od plotki.
Płotka głosi, że w miasteczku mieszka słynna morderczyni, która jako dziecko zabiła małego chłopca. Bohaterkę Joannę fascynuje kim może być ta kobieta, ale nie spodziewa się, że jej pewne działania obnażą kłamstwa w jej życiu. Ten thriller to fascynująca historia o plotce, która może zabić i zniszczyć życie, o nienawiści tłumu żądnym zemsty....

• 2019
  • 2020