Nasze małe kłamstwa

2019-04-03
Joanna Grabarek

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Zgodzę się z opiniami o zbyt długich opisach , czasem przynudzało , ale historia sama w sobie mega mi się podobała :)
Książka wciągająca, cały czas byłam ciekawa co się dalej stanie i kto tutaj będzie ofiarą a kto katem:) według mnie warta przeczytania 👌

Nie da się słuchać. Dorosła zakompleksiona kobieta, jej mąż - ideał i trójka dzieci. Psychologiczne nudziarstwo. Nie dałam rady, nawet pomimo doskonałej interpretacji Anny Dereszowskiej.

Nie dałam rady dobrnąć nawet do połowy. Irytująca, nudna i naprawdę szkoda czasu, kiedy tyle ciekawych książek czeka w kolejce do przeczytania.

W zasadzie nic nowego. Fabuła oparta na starej jak świat i nagminnie używanej zdradzie. I do tego bardzo przewidywalna . Ona zakochana, on bydlak, który nie szukał żony ale kucharki, opiekunki do dziecka, praczki, sprzątaczki, kochanki itd. Akcji jak na lekarstwo, dużo przemyśleń pozornie chorej kobiety i matki. I zakończenie, które przewidziałam już w połowie lektury. Przeczytałam ale bez efektu "wow".

Jak dobrze, że dałam Sue Watson jeszcze jedną szansę! Mimo, że "Idealna randka" jakoś specjalnie mnie nie zachwyciła to "Nasze małe kłamstwa" uważam za świetny thriller psychologiczny.
Bałam się, że książka nie spełni moich oczekiwań, ponieważ początek trochę mi się dłużył i nużyłam mnie opowieść głównej bohaterki, ale im dalej czytałam tym było ciekawiej, a od około setnej strony ciężko było się oderwać od książki tyle w niej było emocji i napięcia!
Super postacie o ciekawych i nieco mrocznych charakterach. Cały czas czułam, że jeśli nie zaskoczy mnie główna bohaterka to zrobi to jej mąż, ale zakończenie jakie zaserwowała nam autorka przeszło samo siebie. Idealnie to wymyśliła i dopiero przy samym końcu domyśliłam się prawdy.
Naprawdę bardzo dobry thriller psychologiczny wart przeczytania, a zakończenie tej historii rekompensuje z nawiązką trochę nudnawy początek książki.
Ja na pewno sięgnę po kolejne książki Sue, bo przekonałam się, że warto. :)

Bawiłam sie przy niej doskonale! Był to absolutnie doskonale spędzony czas na trasie Warszawa-Gdynia. Dałam sie wkręcić w te rozgrywkę i nie załuję.

Książka dłużyła mi się niemiłosiernie, bo będąc szczerą muszę stwierdzić, iż z thrillera było w niej może z 10 %. Reszta to po prostu historia kobiety i jej toksycznego związku oraz tego, jak w końcu (bardzo powoli) zaczyna do niej docierać to, że jej mąż to bydlak. Domyśliłam się dość szybko, kto był sprawcą i wielu bohaterów działało mi na nerwy. Wymęczyłam książkę do końca, bo tak, ale nie wiem, czy sięgnę po inne tytuły od tej autorki.

Była to jedna z tych książek, po które sięgnąłem po dłuższej przerwie. Jednak bez efektu i zaciekawienia fabułą (która ciągnęła się w nieskończoność). Zbędne, długie opisy również nie zachęcają do lektury. Czy dobrym pomysłem było, aby autorka ciasteczkowych romansideł brała się za taki właśnie "thriller"?
Oczekiwałem czegoś więcej. #niedosyt

Oczekiwałem czegoś więcej. #niedosyt

Bardzo dobry thriller psychologiczny. W pewnym momencie czytelnik sam już nie wie, kto jest ofiarą, a kto katem. Sue Watson idealnie zobrazowała życie z małżonkiem, który dopuszcza się manipulacji i przemocy, przede wszystkim psychicznej, ale też fizycznej. Obserwacja tego, jak cała sytuacja wpływa na poszczególnych bohaterów, a także jak wszystkie emocje powoli narastają aż do ich eskalacji, była bardzo interesująca. Zakończenie zbiło mnie z tropu. Bardzo dobra lektura.

Historia sama w sobie jest ciekawa, w pewnym momencie nie wiadomo kto jest ofiarą w całej tej zawiłości. Niestety zbyt długie opisy zniechęcają do czytania tej książki. Dość ciężko mi się ją czytało i ciężko mi ją ocenić. Ogólnie nie jest zła ale ma kilka minusów. Pod koniec miałam wrażenie, że autorka usilnie próbowała zakończyć to z efektem wow ale wyszło raczej nikajo.