Alicja

Nominacja w plebiscycie 2020
Christina Henry Wydawnictwo: Vesper Cykl: The Chronicles of Alice (tom 1) horror
Alice
Data 1. wydania:
2016-06-28
Vesper
Alicja w krainie czarów horror potępienie fantastyka
Alice
Vesper
The Chronicles of Alice (tom 1)
horror
Alicja w krainie czarów horror potępienie fantastyka

Oficjalne recenzje i

Niezwyciężeni

Link do recenzji Przeczytaj drugą recenzję

Jeżeli jesteście fanami Alicji z Krainy Czarów to zachęcam do bliższego poznania tej książki.
Autorka zaskoczyła mnie pomysłem, który początkowo wciągnął mnie bez reszty jednak sama historia była przewidywalna.
7 gwiazdek ze względu na to, że polubiłam postacie i wiele sytuacji nie kończyło się happy endem, którego mam ostatnio naprawdę dosyć w fantastyce.

Na półkach: , , , , , , ,

Mówiąc szczerze ta książka praktycznie nie ma nic wspólnego z horrorem.
Okładka książki jest naprawdę cudowna. Ma wiele nawiązań do fabuły co jest bardzo ciekawym zabiegiem, ponieważ tylko po przeczytaniu danej akcji można to zrozumieć.
Główna bohaterka i jej przyjaciel, Topornik, strasznie mnie irytowali. Zachowanie Alicji było strasznie dziecinne, a Topornika niby takie...

Powieść „Alicja” Christiny Henry luźno nawiązuje do znanej wszystkim „Alicji z Krainy Czarów” autorstwa Lewisa Carrolla. Jak w oryginale występuje tu Królik, czy Gąsienica, są też zmniejszające ciastka i powiększający eliksir. Tylko to nie jest wersja dla dzieci.

Tytułowa Alicja to dziewczyna, która spędziła ostatnie 10 lat swojego życia zamknięta w szpitalu...

Historia posiada potencjał, ale autorka ślizga się tylko po powierzchni. Gwiazdka więcej za piękne wydanie, brawo Wydawnictwo Vesper

Naprawdę rzadko piszę opinie o książkach czy tak naprawdę o czymkolwiek. W tym przypadku muszę jednak wylać swój żal. Ostrzegam od razu, że mogą pojawić się spoilery.

Patrząc na okładkę książki, ilustracje w niej się znajdujące, opisy w internecie i zachwyty wielu ludzi, spodziewałam się naprawdę psychodelicznej książki, która zmrozi mi krew w żyłach. A co otrzymałam?...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Na półkach: , , , , ,

Lubicie „Alicję w Krainie Czarów”? Ja uwielbiam, dlatego nie mogłam sobie odmówić sięgnięcia w zeszłym roku, po pięknie wydaną „Alicję” Wydawnictwa Vesper. Choć historia znacząco różni się od tej, którą wszyscy znamy z dzieciństwa, to również odnajdziemy w niej niesamowite przygody oraz magię, a dodatkowo sporą dawkę przemocy. Główną bohaterkę poznajemy w chwili gdy...

Wciągająca i niesamowita. Powieść, która fascynuje, przeraża a jednocześnie wciąga. Nawiązania do ,,Alicji w Krainie Czarów” są tu pokazane świetnie, aczkolwiek jest to dość luźna interpretacja. ,,Alicja” to jedna z lepszych powieści, jakie w tym roku czytałam. Naprawdę polecam po nią sięgnąć!

„Alicja” - to nie książka, która spodoba się każdemu.
Przekształcenie fantazyjnych postaci Lewisa Carrolla w bezwzględnych i brutalnych bossów walczących o wpływy w odrażającym mieście, stanowcze porzucenie wizji Alicji jako niewinnej dziewczynki oraz duża dawka przemocy - to tylko niektóre elementy tej książki. Elementy, które w połączeniu ze spójnie napisanymi bohaterami...

Okładka przyciągnęła mój wzrok i zapragnęłam ją mieć na półce, ale co do samej treści Alicja w Krainie czarów w konwencji horrorowej. Akcji dużo, ale niestety szybkie rozwiązania i finały do przewidzenia. Jeżeli będzie kolejna część, a na to się zapowiada, przeczytam ale to nie będzie mój must have.

Piękna przyciągająca uwagę okładka i zmarnowany potencjał. Tak w jednym zdaniu można określić Alicję.
Bohaterowie mało wyraziści, akcji pełno, ale za każdym razem jej finał szybki i przewidywalny. Szkoda, bo dobrze się zapowiadała.

1 087
  • 2021