Wojenne siostry. Niezwykłe historie bohaterskich kobiet

Okładka książki Wojenne siostry. Niezwykłe historie bohaterskich kobiet

Oficjalne recenzje i

Bohaterskie siostry

Link do recenzji

417 68 313

Cudowna wzruszająca książka o odważnych kobietach i ich poświęceniu w imię miłości do drugiego człowieka i Boga placac za to czesto największą cenę. Są inspiracją dla każdej kobiety. Trzeba znać ich nazwiska i ich losy, pamięć o nich nie może zniknąć. Bohaterki.

Na półkach: , , , , ,

Jestem miło zaskoczona i nie bywale po tej książce,wywołuje we wiele emocji,wzruszeń,w czasie wojny siostry zakonne dzielne,wyjątkowe i niezwykłe walczyły z Sowietami,jedna siostra zakonna pomogła małej dziewczynce żydowskiej,uratowała ją przed śmiercią.
Napisane historie tych niesamowitych,wspaniałych kobiet służyły w Opatrzności Bożej.
Czytało się mi dobrze,to była...

Niesamowite historie kobiet w habitach, które ratowały Żydów, partyzantów a gdy było trzeba, to nawet rozbrajały bomby. Odważne, wręcz brawurowe i bezczelne ryzykantki, które nie bały się wroga, nierzadko oddawały swe życie za innych ludzi.
Dowiedziałam się z tej książki wielu ważnych rzeczy i poznałam kilka bardzo ciekawych historii o miastach, które znam a o których nie...

Najbardziej poruszające historie: siostra Aldegund z Chojnic, pochowana na podwórku klasztornym pod figurą św. Franciszka, jej szkaplerz jest w domu franciszkanek w Orliku niedaleko Chojnic.
Siostra Józefa Dukszta z Ciechocinka i jej ogromna energia, służba, praca. W wieku 66 lat chodziła po 14 km do kościoła, a później jeszcze niezmordowanie nosiła hostie wiernym.
Okropnie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Wspaniała , dzięki niej dowiedziałam się o wielu miejscach i wydarzeniach o których nie miałam pojęcia a znajdują się nie daleko od mojego miejsca zamieszkania . Polecam gorąco

Bardzo dobrze, że ta książka powstała. Upamiętnia się przy pomocy wielkich środków Niemców ratujących Żydów (Shindler), jednocześnie zapominając o heroizmie Polaków. Z drugiej strony medalu są zakonnice, które koniecznie i zawsze znęcają się nad dziećmi w przedszkolach, a takie które robią tysiąc dobrych rzeczy nie istnieją. Ta książka to przełamanie - w dobrym stylu -...

Nie jest to książka, którą poleciłabym z gorącym sercem. Zbyt mało faktów o wojennych siostrach, za dużo o ich życiu przed wojną czy święceniami.
Historie czyta się dosyć szybko, ale autorka za bardzo rozwodzi się nad mało istotnymi faktami. Niepotrzebne wg. mnie są informacje o dzieciństwie czy wczesnej młodości bohaterek, to nic nie wnosi do głównego tematu.
Zdaję sobie...

Kupiłam tę pozycję z dość dużą ekscytacją, która nie opuściła mnie do teraz, choć dziś skończyłam ją czytać. Obawiałam się, że - jakby nie patrzeć -ciężka tematyka i tragiczne momentami losy bohaterek, zupełnie mnie zasmucą, bo jestem bardzo wrażliwa na tego typu historie. Stało się jednak dokładnie odwrotnie, lektura tej książki dodała mi nadziei, energii, motywacji, a...

Przeczytałam jednym tchem...zagłębiona w ten wojenny świat...świat kobiet wyjątkowych...dzielnych...ufających w boży plan. POLECAM!

W życiu nie zdecydowałabym się na przeczytanie tej książki, gdyby nie marcowe wyzwanie czytelnicze. Dobrze, że się tak stało, bo utwierdziłam się, że to nie jest gatunek dla mnie. Niektóre opowieści były interesujące, ale kilka z nich było bardzo niedopracowanych - nie lubię gdybania i niepotwierdzonych informacji, to niepotrzebne napychanie stron w książce. Autorka mogła...

• 2019
  • Przeczytane 2020