Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie

Okładka książki Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie Anna Herbich-Zychowicz
Zwycięzca w plebiscycie 2020
Okładka książki Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie
Anna Herbich-Zychowicz Wydawnictwo: Znak Horyzont Seria: Prawdziwe historie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Prawdziwe historie
Znak Horyzont
2020-01-29
2020-01-29
Polska ludobójstwo wspomnienia naziści biografia
Inne

Wyróżniona opinia i

Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie

przeczytanych książek 657 napisanych opinii 595

Wierzą, że ludzie dzielą się na dobrych i złych.
Przede wszystkim są to opowieści o rodzinie, miłości, odwadze, często niebywałym szczęściu i ogromnej woli przetrwania. Ich perypetie są dowodem na to, że wola życia jest silniejsza od zła i chęci mordu. Niosą nadzieję.
Dziś świadków Holocaustu jest coraz mniej, więc książki takie, jak ta stają się ich dziedzictwem, które...

Pani Anna Herbich robi wielką i świetną robotę dając nam w swoich książkach lekcje historii z pierwszej ręki, od naocznych świadków, łapiąc ich wspomnienia w ostatniej chwili przed odlotem. To nie żadne pseudo historyczne zbeletryzowane opowieści z Auschwitz w tle, to historie konkretnych osób, z imieniem i nazwiskiem, okraszone rodzinnymi zdjęciami, żywych , namacalnych,...

bardzo ważna, potrzebna książka, aby nie zapomnieć co się działo z Żydami podczas wojny. Momentami opisy są wstrząsające, ale koniecznie trzeba to przeczytać.

Co najważniejsze to nie jest kolejna książka historyczna o faktach, które zna prawie każdy Polak. Bardzo fajny zabieg w przedstawieniu siedmiu historii, które de facto dotyczą tej samej sprawy, ale w zupełnie innym miejscu, innym kontekście. Każda historia "wciąga" ze względu na swoją odrębność. Ciekawe, że przesłanie, jakie płynie z książki w głównej mierze nie traktuje o...

Historie, o których należy wiedzieć, pamiętać i przekazywać dalej.

Historie bardzo tragiczne, ale nie możemy o nich zapominać. Musimy przekazywać je dalej. Polecam

Nowocześnie napisana książka, niezwykle poruszająca, ponieważ przybliża Holocaust poprzez osobiste wspomnienia ocalałych.

Historie z życia kobiet, które przeżyły najgorsze-Holocaust. Polecam zarówno tą książkę, jak i pozostałe p. Herbich. Siła kobiet i chęć życia mimo tragedii.

Świetna książka, kawał Polskiej historii

Można na swojej drodze spotkać zarówno dobrego człowieka, który pomoże, jak i tego, który skaże na cierpienie... Takie doświadczenia miały bohaterki, którym udało się przeżyć wojnę, ale resztę życia spędziły w cieniu traum... Niesamowite historie, niezwykle pokrzepiające serce i budujące wiarę w człowieka, jego siłę, wolę przeżycia i serce.