Raw: Rebirth

Okładka książki Raw: Rebirth
Belle Aurora Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Raw Family (tom 3) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2020-03-25
Data 1. wydania:
2019-01-02
Iga Wiśniewska
samotność dziecko powrót mafia ucieczka obrońca miłość uczucia seks pożądanie namiętność władza sekrety zasady

Zakończenie trylogii. Będę tęsknić i z całą pewnością będę wracać do tej serii. Kocham

Recka pisana z perspektywy przeczytanej całej serii - biorąc pod uwagę kaliber przeszkód, z jakimi spotykali się bohaterowie, opowieść jest nieco inna, interesująca, a przeczytałam już kilka historii miłosnych z mafią w tle. Polecam.

Dla Alexy Ballentine, po śmierci jedynego mężczyzny, którego kochała, całym światem jest jej syn. To na nim skupia całą swoją uwagę i to jemu poświęca swój czas. Wydaje się, że wszystko wraca do normy, jednak od jakiegoś czasu syn Alexy opowiada jej niestworzone historie o tym, że Twich wrócił, spędza z nim wieczory i obiecał, że już nigdy od nich nie odejdzie. Cała ta sytuacja rozdziera serce Alexy, bo choć bardzo by chciała, żeby tak było, Twich nie mógł zmartwychwstać, prawda?

Po wielkim rozczarowaniu pierwszą częścią autorka zrehabilitowała się i dała nam w końcu historię, którą można przeczytać bez chęci rzucenia książki w kąt. "Raw: Rebirth" to kontynuacja pierwszej części cyklu Raw Family, więc głównych bohaterów zdążyliśmy już poznać. Cieszę się, że zarówno Twich jak i Alexa zmienili się i to pozytywnie. Alexa nie jest już taka uległa i potrafi pokazać pazurki, natomiast Twich w końcu dojrzał, stara się panować nad swoim gniewem i zachowuje się jak na mężczyznę przystało. Nadal mają swoje dziwne upodobania łóżkowe, ale na to można przymknąć oko. Cieszy mnie również to, że autorka nie zapomniała o Juliusie i Alejandrze, bohaterach z poprzedniej części, ponieważ dla mnie w ich historii zabrakło zakończenia. Tutaj można się dowiedzieć jak potoczyły się ich dalsze losy. Podsumowując, jeśli ktoś przebrnie przez pierwszą część i nie zniechęci się do pozostałych, warto je przeczytać, ponieważ są napisane o wiele lepiej, a to sprawia, że można zmienić zdanie o całej serii i spojrzeć na nią przychylnym okiem.

Książka jest cudowna losy bohaterów soą ciekawie opisani książka trzyma poziom od pierwszej do ostatniej zakochałam się we wszystkich bohaterach ale wszystko co dobre się kończy ale na pewno sięgnę po książki tej autorki polecam wszystkim przeczytać.

Dobra akcja, dużo przemyśleń różnych bohaterów. Pokazanie ze jednak można zmienić dużo jeśli w grę wchodzi miłość zarówno miedzy dorosłymi jak i do swoich dzieci. pokazuje jak dobra i drobna kobieta może zawładnąć silnym, twardym mężczyzną poprzez miłość, lojalność i oddanie się. Pokazane są tez losy pozostałych bohaterów oraz to ze w świecie podziemi oprócz honoru i władzy istnieje też przyjaźń choć nie spodziewajmy się ze wypowiedzą to na głos heh. W ogóle dużo się dzieje i nadal czasami ciężko przebrnąć ale ostatecznie na pewno warto. Polecam całą serię.

Tak wydawało mi się, że lepiej nie tykać kontynuacji i tego trzeba było się trzymać. Rzecz zdecydowanie nie warta uwagi. Bohater finguje swoją śmierć, aby niby zapewnić bezpieczeństwo bohaterce, a jak już znudziło mu się udawanie truposza i stwierdza, że może wrócić, najwyżej zastrzeli, jeśli ktoś będzie grozić. Najpierw niby żyje pod mostem i głoduje, bo nie ma pieniędzy, a po chwili kupuje sobie dom. I to całe nagromadzenie różnych mafii w jednym miejscu. I tak dalej.

Nic wybitnego. Sytuację oraz fabuła bardzo przewidywalna.

Nic wybitnego. Sytuację oraz fabuła bardzo przewidywalna.

Świat Alexy runął, kiedy kilka lat temu straciła swojego ukochanego. Jest inną kobietą, nie potrafi wrócić do poprzedniego życia, bo to Twitch ją zmienił. Któż by pomyślał, że z prześladowcy stał się dla niej najważniejszym mężczyzną w życiu. Drugim jest ich syn, dla którego, mimo cierpienia, stara się stworzyć normalny i kochający dom. Jednak sielanka nie trwa długo. Chłopiec zaczyna opowiadać Alexy, że odwiedza go tato. Dziwne, przecież ten nie żyje, prawa? Demony przeszłości jednak dadzą o sobie znać.

Kobieta przechodzi dużą przemianę, jest dojrzała, jest matką, więc całe jej życia skupia się na ochronie dziecka. Z mafii nie da się odejść, Alexa rozumie to doskonale, więc żałobę musi odłożyć na bok.
Twich jak na swój wiek zachowuje się jak dzieciak. Uważa, że jeżeli czegoś chce, to będzie to miał, jednak kiedy jego rodzina ułożyła sobie już życie po jego "śmierci", ciężko będzie mu wpasować się na nowo do ich świata.

Doskonale wiem, że to jest trzecia część i drugą pominęłam, ale tak strasznie nie mogłam doczekać się kontynuacji historii Alexy i Twitcha.
Zakończenie pierwszej części pozostawia niedosyt i sprawia, że od razu chce się sięgnąć po kolejny tom. W kontynuacji Raw mamy dokładnie to samo. Autorka ze strony na stronę buduje napięcie, przez co chcemy więcej i więcej, aż nie wiedzieć kiedy, jesteśmy na ostatniej stronie.
Historia jest równie porywająca, jak początki Alexy i Twicha.
Dużo zwrotów akcji, przemiany bohaterów, miłości, przyjaźnie i wiele więcej.
Płakałam i śmiałam się razem z bohaterami.

Czyta się przyjemnie i szybko. Książkę przeczytałam w jeden dzień. Dalej uważam, że jest to niesamowita historia, mimo że nie jest oryginalna. Jest wiele książek z takim motywem.
Teraz kiedy znam już zakończenie, ze spokojem mogę wrócić do drugiej część.

Ojj.. taka sobie. 5/10
Cała seria dziwna. Nie podobała mi się.

Ojj.. taka sobie. 5/10
Cała seria dziwna. Nie podobała mi się.

Gdy staramy się odzyskać rodzinę jesteśmy w stanie poświęcić wszystko.
Straciliśmy ją by ją chronić, a teraz musimy zapracować by być jej częścią na nowo.
Demony naszej przeszłości nie śpią, ale mając przyjaciół i bliskich pokonujemy ich mimo wzlotów i upadków.
Nie jest łatwo.
Kto powiedział że życie jest łatwe?
Ale każdy ból, tęsknota.... każda zła emocja i doświadczenie jej jest warte efektu końcowego.
Kochająca rodzina i nasz DOM.
To jest wszystko

Gdy staramy się odzyskać rodzinę jesteśmy w stanie poświęcić wszystko.
Nie jest łatwo.
Kto powiedział że życie jest łatwe?
Ale każdy ból, tęsknota.... każda zła emocja i...