Clash

Okładka książki Clash Belle Aurora
Okładka książki Clash
Belle Aurora Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Niebezpieczne zakręty (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Niebezpieczne zakręty (tom 1)
Clash
NieZwykłe
2021-12-22
2021-12-22
2020-11-18
Sylwia Gołofit-Lenda

Książka od jakiegoś czasu czekała na półce, bym ją przeczytała i gdy tylko wzięłam ją do ręki nie mogłam przestać czytać. Od pierwszych stron książka pochłonęła mnie w całości. Wciągająca, świetnie napisana, momentami zabawna, pełna emocji, głowni bohaterowie świetnie wykreowani wszystko to sprawia, że czytając tę książkę nie można się od niej oderwać.
Dla mnie osobiście, zajmuje wysokie miejsce pośród moich ulubionych książek.
;)

Dla mnie osobiście,...

Był to jeden z najlepszych tytułów, po jakie sięgnęłam w ciągu ostatnich miesięcy. Bo "Clash" cholernie wciąga, hipnotyzuje i zrzuca na czytelnika lawinę różnych uczuć.

Mamy tu dwa zespoły rockowe, dwie trasy koncertowe, momentami prymitywnych, ale wspaniałych facetów, kilka babek z jajami i Emily, która zajmując się babcią z demencją, w pewnym sensie oderwała się od życia i teraz została rzucona na głęboką wodę. Splot wydarzeń doprowadza do tego, że ta niezwykle osobliwa i zacofana dziewczyna, która nie ma kompletnie pojęcia o muzyce rockowej, zostaje asystentką znanego na całym świecie zespołu.

Już od pierwszych stron bawiłam się doskonale i uśmiech niemal nie schodził mi z twarzy. Książka ta obfituje w tak dużą ilość żartów, przekomarzania się i zabawnych sytuacji, że co chwilę wybuchałam szczerym śmiechem. Jest to historia, mówiąca o tym, że czasami trzeba przełamywać swoje granice i wychodzić ze strefy komfortu, żeby zacząć żyć w pełni i mieć co wspominać. Z zapartym tchem śledziłam przygody Emily, Connora, Noah, Lee, Hella i dziewczyn z UVV. A działo się dużo! Nieustanna akcja tylko napędzała mój czytelniczy zapał, a Belle Aurora kilka razy porządnie mnie zaskoczyła. Pokochałam wszystkich bohaterów - pełnych zalet i wad, ich pozytywne nastawienie i relacje między nimi. Byli jak jedna wielka rodzina, co ogromnie mnie rozczuliło.

"Clash" to niewątpliwe książka, która potrafi zapewnić czytelnikowi niezły emocjonalny rollercoaster. Bo oprócz tych chwil pełnych humoru, autorka zaserwowała nam jeszcze całą gamę innych emocji. Były problemy z narkotykami i uzależnienie, wyśmiewanie się z drugiego człowieka, odrzucenie, niepewność co do tego, kim tak naprawdę się jest, nieśmiałość, ogromne zranienie, ból niesprawiedliwość, a także wybaczenie. Przyznam szczerze, że zdarzyło mi się uronić kilka łez (a może nawet więcej niż kilka...). Z ogromnym zaciekawieniem obserwowałam metamorfozę Emily, ale co chwilę również jej współczułam, że tak pozytywna dziewczyna dostała od życia w kość.

Wątek miłosny został poprowadzony fenomenalnie. Emily i Connor - z pozoru dwie niepasujące do siebie elementy układanki, zaczęli budować początkowo dziwną relację, pełną niepewności, ale i chemii. Podobało mi się to, że sceny romantyczne nie były idealne ani wyjęte niczym z filmu. Bił od nich realizm. Jedyne co nie do końca przypadło mi do gustu, to nieco zbyt cukierkowe zakończenie.

Polecam gorąco i już nie mogę się doczekać drugiego tomu. A w międzyczasie zabiorę się pewnie za inne książki Belle Aurory.

Mega mi się podobała!. Bardzo zabwana, usmialam sie jak diabli 🤣 Byly też oczywiscie momenty wzruszeń. Z checią poznalabym losy kolejnych członków zespołu. Jedyne co mnie na poczatku irytowało to takie mega duże nieogarnięcie życiowe głównej bohaterki. Ja kumam, że można nie mieć TV ale serio!!!! Nie wiedzieć, że podczas grania w kosza piłkę się kozłuje 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Świetna! Nie mogłam się od niej oderwać!

Świetna! Nie mogłam się od niej oderwać!

Choć wielokrotnie próbowałam, nie mogłam sie oderwać. To chyba już wiele mówi o tej książce. Dosłownie pochłonęłam całą powieść za jednym razem. Co prawda jest ona nieco naiwna i oderwana od świata zewnętrznego, jednak i tak genialnie się ją czyta. Dlatego niech jej grubość was nie zwiedzie.
Podsumowując lekka i przyjemna pozycja.

Podsumowując lekka i przyjemna pozycja.

To moja pierwsza przygoda z Tą autorką i na pewno jeszcze nie będę jej kończyć 😊Bardzo pogodna i ciekawa książka. Autorka wciga czytelnika w nieznany świat gwiazd rocka. Podobała mi się charakterystyka bohaterów-każda postać coś sobą reprezentowała, miała charakterystyczne cechy. I to bardzo na plus bo na ogół autorzy skupiają się tylko na głównych bohaterach, a tutaj czułam, że każda postać była "dopieszczona". Książka niebanalna godna polecenia. Więc polecam wszystkim niepoprawnym romantykom i poszukiwaczom przygód ! ; )

Świetna , wciągająca historia .

Świetna , wciągająca historia .

Nie mogłam dobrnąć do końca, do połowy, z bólem. Ale dałam radę doczytać, potem już nie przebrnęłam, nie da się tego czytać. Już takie głupoty są wymyślane w drugiej połowie książki że mnie to przerosło

Po bardzo długiej przerwie, chciałam przeczytać coś lekkiego, że znaną mi już sztancą fabularną i nie zawiodłam się. On - członek zespołu rockowego odnoszącego sukcesy na świecie; ona - biedna, szara myszka posuwająca się do podstępu by zdobyć pracę, jak się okazuje, asystentki zespołu. Romans jakich wiele, ale dotyka też ciekawych aspektów, np bullyingu. Mi się podobał, czekam na kolejne części serii.

Emily była zdesperowana, potrzebowała pilnie pracy. Kolejny raz w biurze pośrednictwa pracy słyszy, że nie ma nic dla niej. Czuje, że opuszczają ją siły i już nie wie jak ma postąpić. Wracając do domu ucieka jej autobus i dzięki temu trafia przez przypadek na rozmowę kwalifikacyjną. Jak się później okazuje zostaje zatrudniona i jedzie w trasę z zespołem "Left Turn" Bała się bardzo tego wyjazdu i mężczyzn, którzy okazują się w porządku, oprócz jednego. Connor jest niemiły, opryskliwy i zrobi wszystko by obrzydzić dziewczynie wyjazd.

Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością autorki i niestety jestem ogromnie rozczarowana tą książką. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak się męczyłam czytając. Tę historię czytałam kilka dni, nie zniechęcałam się, ponieważ jak zaczynam książkę to muszę ją skończyć.
Główna bohaterka do końca nie wiedziała sama czego chce. Kreowana na silną osobę jednak mimo tego autorce coś nie wyszło. On, opryskliwy, chamski, beznadziejny. Ta dwójka nie wiedziała sama czego chce. On ją odtrąca, robi coś okropnego, nie do wybaczenia, a ona na to samo lgnie do niego. Czasami zastanawiałam się czy ten mężczyzna jest do końca zdrowy.
Historia ma potencjał jednak nie został do końca wykorzystany.
Książka niestety nie dla mnie. Może wam bardziej się spodoba.

• Romans
  • Przeczytane 2022