To nie jest, do diabła, love story. Tom I

Wyróżniona opinia i

To nie jest, do diabła, love story. Tom I

przeczytanych książek 1793 napisanych opinii 955

Książka cholernie mi się spodobała.
Fabuła jest dobrze napisana, lecz lepiej by to się czytała gdyby to się wszystko działo za granicą niż w Polsce. Główna bohaterka zachowuje się jak "american girl" w Polsce. Mieszka sama , a jej rodzice są zagranicą i nie interesują się nią.
W książce jest motyw "fake dating" początek jest dobrze napisany, lecz dalej jest już bezsensu. Ela mogła powiedzieć rodzicom ,że zerwała z Jonaszem niż nadal to ciągnąć i kłamać.
Końcówka to śmietanka. Bardzo dobrze napisana, wręcz świetnie. Nie mogłam się doczekać do sięgnięcia 2 tomu.
1 tom przeczytałam w jeden dzień jak i 2 tom , to pokazuje, że ta książka bardzo wciąga.

Książka cholernie mi się spodobała.

To opowieść o Elli, która jest zdana na siebie, ponieważ rodzice są zbyt zajęci pracą by się nią opiekować. Dziewczyna przeniosła się do Poznania ponieważ tam teraz będą pracować jej rodzice. Ella nie może na nich liczyć, ale oparcie ma w bracie, który jest jej przyjacielem i ze wszystkiego może mu się zwierzyć. Niestety na stałe mieszka w Berlinie. Jonasz ma wszystko to co Ella chciałaby mieć. Dużą kochającą się rodzinę. Dziewczyna wkurzona na rodziców postanawia zrobić im na złość.
Jest to książka przeznaczona dla młodzieży. Choć trochę w niej przekleństw, mi to nie przeszkadza. Przeszkadza mi to, że główni bohaterzy są zmienni. Raz żartują między sobą, jest wszystko ok, ale nagle skaczą sobie do gardeł. Mimo, że nic takiego się nie wydarzyło. Nie bardzo wiem jaki to ma cel. To było bardzo irytujące.

Mówiłam,że jestem już za stara na czytanie młodzieżówek ale okazuje się,że potrafią być tak napisane,że nawet taki dinozaur jak ja odnalazł przyjemność w przeczytaniu.
Mowa o "To nie jest,do diabła,love story" Juli Biel

Wydaje mi się ,że nie czytałam nic autorki i jestem bardzo miło zaskoczona..lekki i bardzo przyjemny styl pisania sprawia,że książka czyta się sama. Dobra dawka humoru .
Ciekawie poprowadzona historia tak bardzo realna.Co mnie urzekło nie przekoloryzowana...naturalna..chwilami wręcz zapominałam,że głównymi bohaterami są nastolatkowie.
Podoba mi się w jaki sposób autorka pokazuje,że samotność nigdy nie jest ok.
Z uśmiechem zasiadłam do części drugiej by zobaczyć jak rozwinie się ta relacja.

Mowa o "To nie jest,do diabła,love story" Juli Biel

Cóż wiem,że powtórzę się kolejny raz,ale kocham styl pisania Julii.
W historiach Julii nie może zabraknąć humoru,tak więc i w "To nie jest,do diabła,Love story",również go nie zabrakło. Nie wiem jak was,ale mnie ciężej rozbawić książką niż wzruszyć,Julii udaje się to i to. Czytaliście już jakieś książki Julii ? Nie? To ja wam powiem,oprócz cudownego humoru,lubuje się również w zachwycających plot twistach.
Maile Ellie to jest cudo. Bardzo podobało mi się wklejenie rozmów z whatsapp'a między bohaterami.
Według mnie to jest idealna młodzieżówka,nie ma w niej tylko słodkości,są momenty wzruszenia, załamania, śmiechu,a nawet i wkurzenia na bohaterów.
W swojej ocenie nie będę rozdzielała tomu I i II,bo oczywiście nie napisałam recenzji po pierwszym tomie,tylko na JUŻ musiałam przeczytać ciąg dalszy Nutelli i Jonasza.

Cóż wiem,że powtórzę się kolejny raz,ale kocham styl pisania Julii.
Ella ma swoje problemy,jest osamotniona,według niej nie warto zawierać przyjaźni czy mieć czas na miłość. Z doświadzczenia wie,że może się to skończyć szybciej niż myśli,będzie musiała ZNOWU zaczynać wszystko od nowa,chce być niewidzialna. Jednak na jej drodze staje Jonasz - arogancki,przystojny blondyn....

Książka, która wywarła na mnie wiele skrajnych emocji. Śmiałam się i wzruszałam, a czasem chciałabym udusić bohaterów za ich głupotę.

Ella, która niezbyt miała w życiu i przez co była trochę zamknięta, trafia do Poznania i zaczyna nowe życie. Znowu.
Jonasz, który ma wielką rodzinę i jest arogancki.
Poprzez ciekawe zapoznanie, a później ich udawany związek i ich ciągłe docinki są warte przeczytania tej książki. Pokochałam Jonasza za nazywanie Elli- Nutellą, a ją za jej upór.
Idealna młodzieżówka, gdzie ich miłość nie jest zbytnio przesłodzona. Zwłaszcza jeśli ktoś jest akurat w liceum, tak jak ja, to może bardzo związać się z bohaterami.

Jonasz, który ma wielką rodzinę i jest arogancki.
Poprzez ciekawe zapoznanie, a później ich udawany związek i ich ciągłe...

Rodzice głównej bohaterki są tak źli, że w wolnych chwilach zapewne pożerają małe kaczuszki. Bohaterowie od pierwszych chwil znajomości czują do siebie pociąg (nic dziwnego, skoro oboje są piękni, zgrabni i i powabni). Sama historia pełna jest romansowych klisz.

Uwielbiam styl pisania Julii, z każdą książką mój zachwyt staje się coraz większy.
TNJDDLS to seria młodzieżowa (choć nie uważam, żeby obowiązywał przy niej limit wiekowy),która jest przecudowna, przezabawna, niebanalna i na pewno jest początkiem pięknej LOVE STORY.
Kocham! Wkręciłam się w fabułę i ciężko było mi się rozstawać z bohaterami w takim momencie! Oczywiście już zaczęłam drugi tom, bo nie wytrzymałabym tego napięcia.
Świetne dialogi, styl i język, duża dawka humoru, ciekawa fabuła i idealnie wykreowani bohaterowie, to znak rozpoznawczy Julii, który sprawia, że książkę pochłonęłam za jednym zamachem.
Relacja między głównymi bohaterami rozwijała się powoli, ale nadawało to uroku całej historii.

Recenzja
To nie jest, do diabła, love story
Tom 1
Julia Biel
Młodzieżówka

Wiele radości sprawiła mi lektura książki. Ale przede wszystkim zmotywowała mnie do nauki angielskiego, wiele czasu zabierałam się za uczenie się, a wystarczyło trafić na TNJDDLS.
Przede wszystkim te zdania wrzucone w tekst po angielsku zrobiły cuda i za to dziękuję. 😍❤️

Fabuła wciąga, z zapartym tchem czyta się, chociaż lepszym określeniem będzie śledzi się wydarzenia. Mam podobne emocje w sobie co Ella, chociaż różni nas sytuacja rodzinna.

Julia Biel lubi robić zwrotu akcji jak już wspominałam w recenzji MAF.

Czyta się szybko, przyjemnie, ciężko się oderwać. Również uszczupliła się mi się liczba znaczników 🤭🤭. Poszło dość dużo. Praktycznie każda strona jest po oznaczana, więc chyba w kolejnych tomach odpuszczę sobie znaczniki 🤔.

Ha i w końcu wiem, co się stało Werce, ale tak to jest jak zacznie się od tomu tak jakby 4 😂😂🤷‍♀️.

Jonasz i Ella pochodzą z innych światów, ale czy to ich powstrzyma, przed realizacją swoich planów? Jonasz ma dwie siostry ( jak ja),dwóch braci ( ja mam jednego) oraz dwa psy i wieczne zamieszanie w domu. Ella ma brata i puste mieszkanie. I teoretycznie również ma rodziców. Hobby Jonasz jest siatkówka, natomiast Elli denerwowanie innych, ale jeśli chcecie więcej takich hasłowych informacji to polecam sięgnąć i czytać. Nie pożałujecie, obiecuję.

Świetnie są zrobione początki rozdziałów, playlista jest również, piękna wklejka. Ale te wiadomości tzn. Wiadomości z WhatsAppa są genialnie przygotowane albo te maile Elli złoto.

Książka jest cudowna zarówno graficznie jak i treściowo. Napięcie, niepewność czy zepsują jest gwarantowana. Jak i ból serca to jest również gwarantowane.

Perspektywa dwóch osób, układ, zazdrość, problemy rodzinne, Poznań, rodzeństwo, zwierzaki ( dodatkowo bracia Jonasza mają dwa żółwie),wiele emocji oraz zemsta/y.

Efektem rozmyślam pomiędzy czytaniem jest :

"Samotności się nie lubi, lecz akceptuje
Można również powiedzieć Nie. "

Miłego czytania

Recenzja
To nie jest, do diabła, love story
Tom 1
Julia Biel
Młodzieżówka

Fabuła wciąga, z...

Wspaniały debiut Julii Biel "To nie jest, do diabła, love story" tom I. Książka o zupełnie innym charakterze, niż wcześniej przeczytane przeze mnie dzieła autorki ("Memory almost full" i "Times New Romans" to zdecydowanie dzieła). W tym tytule Julia serwuje nam historię Elli, dziewczyny której rodzice są biznesmenami, a co za tym idzie, nie poświęcają jej za dużo swojego czasu. Bohaterka najzwyczajniej w świecie czuję się opuszczona, buduje pancerz ochronny przed światem. Drugim bohaterem jest Jonasz, można by rzec, że przeciwieństwo Elli. Pochodzi z dużej, poukładanej i szczęśliwej rodziny. Ella i Jonasz uczęszczają do tego samego liceum w Poznaniu i już na samym początku ich drogi się przecinają. Czy coś ich połączy? A może więcej będzie ich dzielić? Tego Wam nie powiem.
W książce spotkamy się z charakterystyczną dla Julii narracją z dwóch perspektyw, nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam taki zabieg. Pozwala szerzej spojrzeć na bieg wydarzeń i zajrzeć obojgu bohaterom do głowy.
Oczywiście książka ta nie byłaby książką Julii, gdyby zabrakło w niej dużej dawki dobrego humoru. Nie zabrakło też łamiących serce momentów. W trakcie czytania moje serce nie wiedziało, czy ma bić szybciej, czy się zatrzymać. Po przeczytaniu pierwszego tomu nie da się nie sięgnąć od razu po drugi.

'Człowiek powinien się mniej starać, wiesz? Ogólnie jak się ma mniejsze ciśnienie na sukces, to porażka znacznie mniej boli'❤️

W jedzeniu Nutelli jesteście jak Jonasz (czyli jedzenie łyżeczką prosto ze słoika) czy jak Ella (czyli smarowanie nią chleba)?🤔Ja zdecydowanie jak Jonasz😅

9/10⭐
16-letnia Ella przenosi się do Poznania. Można ją opisać trzema słowami: odpowiedzialna, rozważna, zdecydowana. Już pierwszego dnia w nowej szkole poznaje Jonasza, który jest jej całkowitym przeciwieństwem. Jest flirciarski, rozrywkowy i bardzo pewny siebie. Splot pewnych okoliczności doprowadza oboje do momentu, kiedy to zaczynają udawać parę...Czy uda im się utrzymać jedynie przyjaźń? Czy odstawią na tyle przekonujące przedstawienie, że ludzie im uwierzą? A przede wszystkim: PO CO mają udawać związek?🤔

Wiecie, co jest najgorsze w książkach Julii Biel? Zakończenia pierwszych tomów. Za każdym razem kończą się w takim momencie, że razem z Ellą chce się krzyczeć: "Aaaargh!"😅Kocham to, jak rozwija się ich relacja❤️Kocham to, jak Ella pisze listy do rodziców❤️Ta książka staje się moim #comfortread ❤️Pokochałam Ellę i Jonasza, a także rodzeństwo obojga❤️Są tacy słodcy, tacy prawdziwi, tacy kochani, że czytanie o ich życiu było lepsze od wszystkiego❤️Jakby tego było mało, to pojawiła się jeszcze piosenka Sii "Unstoppable"😍Totalnie przepadłam i jestem bardzo ciekawa, jak potoczą się ich losy w drugim tomie🥰Jak dla mnie, to póki co najlepsza książka Julii😍

{Książka czytana w ramach akcji #czytajmypopolsku u @ver.reads. i @ksiazkidobrejakczekolada }

9/10⭐
16-letnia Ella przenosi się do Poznania. Można ją opisać trzema słowami:...