Spokój grabarza

Marcin Pełka Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Pogięte bajki (tom 2) satyra
Novae Res
fantastyka zbiór opowiadań opowiadania polskie--21 w.
Pogięte bajki (tom 2)
satyra
2019-07-12
fantastyka zbiór opowiadań opowiadania polskie--21 w.

Pierwszą część wspominam o wiele lepiej niż tę. Wiele historii udziwnionych jakby na siłę, do tego niektóre w ogóle odbiegające od oryginału - trudno się połapać o jaką bajkę chodzi (Np. o 101 dalmatyńczykach). Niestety, nie polecam, bo szkoda czasu.

Przytoczę opis z tyłu książki :
"Nie da się ukryć ,że autor obdarzony jest niecodziennym poczuciem humoru.Dlatego też niecodzienne są jego nie-bajki ,które przeczytacie z zapartym tchem ,śmiejąc się do rozpuku."

Chyba moje poczucie humoru też jest niecodzienne ,bo jakoś nawet pod nosem się nie uśmiechnęłam, wręcz przeciwnie zastanawiałam się gdzie tu w ogóle poczucie...

Ciekawa historia listonosza Pata.

Typowa lekka rozrywka. Bohaterowie bajek ujęci w realiach teraźniejszości i przede wszystkim realności. Ogólnie był to bardzo fajny pomysł i przyznaję plusa autorowi za pomysłowość i wyobraźnię. Może nie pokładałem się że śmiechu, a nawet kilka opowiadań było dla mnie bezpłciowych lub "urwanych", ale wśród całości było kilka perełek, które szczerze mnie rozbawiły. Mój...

Troché lepsza ta druga czesc. Opowiadanie Spokój Grabarza i o Rum Cajsie naprawdé niezle. O ile w pierwszej czésci moze 4-5 bajek bylo do ,przetrawienia' o tyle w drugiej powyzej 5ciu. Duzy plus za super trafiona okladké. Dojrzale pióro autora, niech juz lepiej nie pisze podobnych banalów lub ew wydawca niech wydrukuje TYLKO te najlepsze.

Polecam. Uśmiałam się bardzo. Mężowi przypadło do gustu - " rum " " remont". Mina rodziny gdy śmiałam się - bezcenna. Czasem zaskakujące zakończenia. Pierwsza część podobała mi się bardziej.

Tak! Spięłam poślady i wreszcie wzięłam się za skończenie tego tomiku. Przyznam jednak, że druga część była chyba nieco lepsza... Tu podobały mi się może ze 4-5 opowiadań. Nie będę zdradzać, jakich ;) Niemniej uważam, że wymyślenie i napisanie tego typu historii może być godne podziwu, zwłaszcza że autor ma dobry styl i bogate słownictwo, którym uwielbia żonglować, dzięki...

Spodziewałam się czegoś lepszego...Pare historyjek tylko przypadło mi do gustu.Dobrze,ze była tania 😂🙏

Zabawna, miejscami zaskakująca. Wciśnięta mi podstępem. Niektóre z opowieści zwyczajnie interesujące, niektóre głupiutkie ale chociaż zabawne. Jako, że byłem chory to w sam raz. Bez rewelacji, ale przy "Pogiętych bajkach" dobrze się zabija czas.

Zapraszam na mojego bloga gdzie już widnieje moja recenzja ;)

• 2019
  • Legimi
  • Przeczytane w 2019
  • » Z biblioteki «
  • E-booki
  • 2020

Dodaj cytat z książki Spokój grabarza