Jakby nam już dzisiaj przyszło umrzeć

Okładka książki Jakby nam już dzisiaj przyszło umrzeć
Miloš Doležal Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej powieść historyczna
powieść historyczna
Jako bychom dnes zemřít měli
Instytut Pamięci Narodowej
stalinizm

więcej Więcej

2024

Na półkach: , , , ,

Wielkie brawa dla autora za dokonania na polu zbieracko-archiwalnym! Tak dobrze przygotowanej pod względem źródeł i materiałów dodatkowych (dokumenty, zdjęcia itp.) książki nie widziałam od dawna. By nie być gołosłowną - ponad połowę objętości zajmują właśnie materiały dodatkowe.
O życiu i śmierci Josefa Toufara nie wiedziałam do tej pory nic, na studiach nie poruszaliśmy...

• Wyzwanie 2014
  • O Czechach lub Słowacji
  • Biografie
  • Po czesku
  • Recenzowane (Czechożydek)
  • Czeskie

Dodaj cytat z książki Jakby nam już dzisiaj przyszło umrzeć