Chaszcze

Okładka książki Chaszcze
Jan Grzegorczyk Wydawnictwo: Znak Cykl: Stanisław Madej (tom 1) Seria: Powieść z Duszą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Stanisław Madej (tom 1)
Powieść z Duszą
Znak
2009-09-21
2009-09-21
powieść polska literatura polska powieść kryminalna

więcej Więcej

Lubię wracać do Grzegorczyka - jego stylu pisania, lekkiego pióra, otwartości na niejednoznaczność bohaterów i głębi w codzienności.

Tak, to książka z Duszą...osadzona w pięknych sceneriach przyrody...
Warto znaleźć dla niej czas.

Zaczęło się obiecująco, bo dostajemy zagadkę wisielca i czytelnik liczy, że wokół niej da się zbudować ciekawą fabułę, a tu autor usilnie stara się zrobić wszystko by zamienić książkę w totalnie niejakie nudziarstwo.

Od początku miałem wrażenie, że tytuł ten jest mocno inspirowany Domem na Wyrębach Dardy. Nie miałbym nic przeciw dobrej podróbce, ale tutaj braki wyłażą na...

Bardziej romans, niż kryminał. Obyczajówka taka. Proza życia. Zaplątane te Chaszcze.

Książka ktora z każdym rozdziałem sprawiała, że byłam bardziej znużona. Za dużo w niej religii, całe wątki które musiałam pomijać.. coś w niej jest, że nie przemawia do mnie w ogóle.

Przeczytałam z przyjemnością. Kreacja głównego bohatera majstersztyk. Pełen dylematów i rozterek, z dużym poczuciem inteligentnego humoru i dystansu do siebie samotnik, ale bardzo pozytywny. Może niektóre fragmenty mało wyraziste, wątek kryminalny w zasadzie marginalny, ale chyba tak zamierzył autor.

Powieść raczej obyczajowa niż kryminał. Niezłe chaszcze w tych "Chaszczach", ale snuje się miło i miło się czyta. Czasami fajnie się czyta takie "gawędzenie".

“Chaszcze” autorstwa Jana Grzegorczyka wcale nie takie straszne. Dlaczego? Już spieszę z wyjaśnieniami.

Ostatnio naszła mnie chęć na odsłuchanie audiobooka a konkretnie celowałem w kategorię kryminalną. I tak spośród setek pozycji odnalazłem książkę w postaci audio, która po dość zachęcającym opisie skradła moje zainteresowanie.

Audiobook ten trwa ponad 11 godzin a...

Wysłuchałem audiobooka. Wątek kryminalny mało przejrzysty i niezbyt ciekawy jednak klimat powieści i warstwa obyczajowa potrafią wciągnąć.

Z kryminałem to ta książka niewiele ma wspólnego. zwykła obyczajówka w moim odczuciu

• 2018
  • Z biblioteki