Dobry adres to człowiek

Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
83-08-03620-1

1915

Pani Terakowska po raz kolejny urzekła mnie w swoich przemyśleniach. Cudna pisarka i osoba!

Ciekawy i sympatyczny zbiór felietonów. Humorystyczne podejście do świata i ludzi.

Po śmierci Doroty Terakowskiej (1938 – 2004), Wydawnictwo Literackie wydało ten zbiór 10 wybranych tekstów publikowanych wcześniej w latach 2003-2004 na łamach "ELLE”

Recenzowałem jej tylko dwie książki („W krainie kota” i „Władca Lewawu”) stawiając w obu przypadkach 7 gwiazdek; myślę, że obecnie dałbym więcej.

Rezygnuję z ...

Mądra, ciepła, dowcipna. Często do niej wracam.

"Dobry adres to człowiek, nie ulica"

Po przeczytaniu felietonów autorki, niezbyt ją polubiłam, chociaż kilka ciekawych myśli udało mi się wyłuskać. Ale to moje subiektywne wrażenie. Ogólnie, bez szału.

Na półkach: , , , ,

Dla mnie nowe,inne oblicze pani Terakowskiej.
Wesołe teksty przy których uśmiech nie schodzi z twarzy :-)
Polecam!!!

Czytałem „Ono” i „Poczwarkę”, i jakoś nie rzuciły mnie na kolana. Właściwie uznałem, że dosyć będzie przygód z książkami Doroty Terakowskiej, szkoda mi na nie czasu. Być może takie, naiwne dość, manipulowanie emocjami czytelników, komuś się naprawdę bardzo podoba, ale…

Książka „Dobry adres to człowiek” trafiła w moje ręce jakoś tak… przypadkowo. Nie miałem pojęcia, czym...

Wybrałam tę pozycję ze względu na moje zainteresowanie felietonami (sama chciałabym zacząć je kiedyś pisać), przeglądając półki z takim gatunkiem literackim w bibliotece, nawet nie spodziewałam się, że jedna z moich ulubionych autorek również kilka takich oto felietonów napisała. I... Jestem szczerze zaskoczona, styl pani Terakowskiej idealnie wpisał się w mój gust. Tematy...

Szalenie celne tabletki dla kobiet ;)

Ciepły krótki zbiorek felietonów - taka miniaturka do porannej kawy. Myślę, że to sztuka, napisać krótko i trafnie, zamiast długo, rozwlekle i bez konkretów. Czytelnika poruszy bardziej forma "zwięzła i na temat". Oczywiście, fani książek pani Terakowskiej, mogą być zawiedzeni - za krótko... Ale cóż, taki urok felietonów :-)

Dyskusje

• Literatura polska