Fabryka terrorystów. Ludobójstwo Jezydów. Tajemnice Państwa Islamskiego.

Nastasie Costelks. Patrick Debois Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog popularnonaukowa
La fabrique des terroristes
popularnonaukowa
Iwona Badowska
Jezydzi Islam Państwo Islamskie ludobójstwo Irak Syria Jazydzi terroryzm

Na półkach: , , , ,

Nie ma ludobójstwa bez sąsiadów.

Tak mówi rzymskokatolicki ks. Patrick, badacz Zagłady Żydów w Europie Wschodniej (głównie Ukraina), Autor prezentowanej książki. Jak sam mówi, gdy tylko dowiedział się o tym co dzieje się na terenach zamieszkanych przez Jezydów – musiał reagować. Tym razem bowiem to nie badanie przeszłości, a rzeczywistość.

Książka jest zapisem nieomal na...

Autorzy tej książki, dotarli do osób, które ocalały z rzezi, jaką przeprowadziło ISIS na Jezydach. To prawdziwe i bolesne wspomnienia tych osób. Kobiety, które uciekły z niewoli ISIS, kobiety na oczach których ginęłi ich mężowie. Trudne, bolesne tematy, ale warto sięgnąć.

Książka zawiera prawdziwe relacje osób i wspomnienia.

• 2020
  • ISIS