Ocalenie Callie i Kaydena

Okładka książki Ocalenie Callie i Kaydena Jessica Sorensen Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Ocalenie Callie i Kaydena
Jessica Sorensen Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: The Coincidence (tom 2) literatura obyczajowa, romans
The Coincidence (tom 2)
The Redemption of Callie and Kayden
Zysk i S-ka
2015-10-19
2015-10-19
2014-02-11
New Adult

Kayden jest oskarżony przed sądem o pobicie swojego rówieśnika. Jedyne co może go uratować to to, że Callie ujawni swój najmroczniejszy sekret. Chłopak nie ma zamiaru jej prosić o tak duże poświęcenie i woli zostać oskarżony niż ją o to prosić.
Dziewczyna wie, że jeżeli nic nie zrobi to jej ukochany, który chociaż zamknął się na nią, po swojej próbie samobójczej, gdy go uratowała skończy w więzieniu. Nie chce do tego dopuścić i stawia czoła swoim demonom po 6 latach walki z nimi.
Polecam fanom pierwszego tomu, bo na pewno się nie zawiodą. ;)

Drugi tom jest dużo trudniejszy w stopniu emocjonalnym. Dowiadujemy się o cierpieniu i demonach sprzed lat głównych bohaterów. O tym jak z nimi walczą i jak ból pozbawia ich oddechu a strach paraliżuje. Jaką walkę toczą o każdy dzień aby przerwać.

Trochę się dłużyła, ale mimo to w miarę ciekawa.

Trochę się dłużyła, ale mimo to w miarę ciekawa.

Pierwsza część była tak wciągająca - naprawdę kusiło, żeby przeczytać kolejną. Jednak druga część była dla mnie lekkim rozczarowaniem.

Momentami miałam wrażenie, że jako całość ta historia nie trzyma się kupy. Niektóre fragmenty wydawały mi się na siłę.

Nie jest to zła książka i dla tych, których wciągnęła pierwsza część pewnie warta przeczytania. Jednak moim zdaniem, nie ma tutaj żadnego upgrade'u względem pierwszej części.

Na końcu autorce udało się mnie zaskoczyć chociaż jedną informacją :)

Cudowna kontynuacja. Poważnie traktuje problemy głównych bohaterów, które są bardzo ciężkie i traumatyczne. Z minusów momentami było za dużo scen erotycznych, ale nie odebrało mi to chęci do dalszego poznawania losów bohaterów. Polecam.

Po zakończeniu pierwszego tomu miałam ochotę od razu na drugi. Autorka umiejętnie poprowadziła akcję w pierwszej części, więc byłam bardzo ciekawa jak poradzi sobie z następnymi tomami. Gdy już je kupiłam i zaczęłam czytać...
Powiem tylko tyle: nie zawiodłam się!

W kolejnych częściach Jessica Sorensen dodaje dawkę niesamowitych emocji i sprawia, że nie mogę oderwać się od tych pełnych cierpienia słow.

Callie to postać, która jest uosobieniem dobra i spokoju. Natomiast Kayden to bohater, który miło mnie zaskoczył. Nie był typowym ''bad boy'em'' z romansy, które czytam. Jest to postać bardzo wrażliwa, zamknięta w sobie.

Bałam się, że autorka nie poradzi sobie z postacią Kaydena. Przemoc w rodzinie, okaleczenia i brak miłości to wątki, które są trudne do rozwinięcia. Jessice Sorensen wyszło to idealnie. Z niebywałą subtelnością, krok po kroku rozwijała wszystkie wątki. Baa! Nawet dodała kolejne, które wyszły fenomenalnie.

Podsumowując, Jessica Sorensen sworzyła historię, która wzrusza, porusza i jest stworzona do kochania. Polecam, polecam, polecam!

Powiem tylko tyle: nie zawiodłam się!

Nie mogłam się oderwać. Jak można się tak zachowywać w stosunku do swojego dziecka ? Rozumiem, różne są sytuacje w domu, w rodzinie, ale to mi się nie mieści w głowie co musiał przechodzić Kayden. Dobrze też, że Callie w końcu udało się zmusić by powiedzieć rodzicom co się stało w jej 12 urodziny, czułam ulgę razem z nią. Jak poprzednia część była mocna, tak druga była jeszcze lepsza. Czasami wręcz nie wierzyłam w to co się działo u Kaydena i Callie. Bolało też mnie to, jak ludzie oceniali Kaydena nie znając w ogóle sytuacji. Zamiast pomóc, porozmawiać to lepiej się odsunąć i udawać, że ten temat ich nie obchodzi. Lepiej ocenić z góry człowieka niż porozmawiać, poznać i zrozumieć. To jest problem XXI wieku jak wiele innych. Książka daje do myślenia.

Czytało mi się ciężko, musiałam się zmusić żeby dokończyć tę książkę i naprawdę nie mam pojęcia co mi się w niej nie podobało.

Dalsze losy Callie i Kaydena. Powiem szczerze, że druga część zainteresowałam mnie nawet mocniej niż pierwsza. Więcej tutaj było emocji, trudów, walki z samym sobą. Czasem tak trudno otworzyć się na drugą osobę i powiedzieć kocham. Trudno, kiedy przeszło się przez własne piekło. Piekło, które spotkało nas w domu - miejscu, które powinno kojarzyć się z bezpieczeństwem i miłością.
Autorka w swojej lekturze wspaniale ukazała wątek przyjaźni - Callie, Seth oraz Luke naprawdę mogli na siebie liczyć, pomagali sobie bezinteresownie. Mówili wtedy, kiedy trzeba było pocieszyć oraz milczeli, kiedy trzeba było milczeć.

Niedługo biorę się za "Rozstrzygnięcie Callie i Kaydena".

Polecam całą serię....

Polecam całą serię....