Alicja i Lustro Zombi

Gena Showalter Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Kroniki Białego Królika (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Through the Zombie Glass
Data 1. wydania:
2013-09-24
Jan Kabat
HarperCollins
gena showalter kroniki białego królika alicja i lustro zombi
Through the Zombie Glass
Kroniki Białego Królika (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Jan Kabat
gena showalter kroniki białego królika alicja i lustro zombi

Alicja w Krainie Zombie zrobiła na mnie duże wrażenie. Co sprawiło że obawiałam się spotkania z drugim tomem opowieści, nigdy nie wiadomo czy sprosta on oczekiwanią jakie postawiliśmy sobie po lekturze pierwszej części . Muszę z wielką radością uznać że Alicja i lustro Zombie jest jeszcze lepsze, akcja o ile to możliwe staje się coraz bardziej wartka i nie zwalnia tempa ani...

Po pierwszym ciekawym tomie Alicji borykającej się nie z krainą czarów ale z zombie łaknącymi naszych esencji życiowych / dusz nastał tom drugi .......... i niestety skupił się na miłosnych rozterkach głównych bohaterów w stylu drugiego tomu Zmierzchu, szkoda. Fabułę uratowała wewnętrzna walka Ali z AliZombie.
Ogólne wrażenie pozostaje dobre, autorka potrafi porwać...

Dobra kontynuacja. Ciekawie przekazany wątek cierpienia i zmiany bohaterki. Alicja musi pokazać i udowodnić którą jej część jest mocniejsza.

Dobra, teraz to robi się istny rollercoaster. "Alicja i lustro zombie" ma świetny pomysł, który Gena Showalter bardzo dobrze realizuje.

Alicja się zmienia, ma poważny problem i ze wszystkich sił stara się walczyć ze złem w sobie, które zjada ją od środka.

Oczywiście nie może się obejść bez konfliktów z jej chłopakiem, Cole'm, który jest niezłym zazdrośnikiem, zresztą...

Jednym słowem KOCHAM

Kolejna część nas nie zawodzi! Akcja nabiera tempa, seria robi się ciekawsza. Także długość i przyjemność z samego czytania wzrasta! Wydarzeń i postaci jest jeszcze więcej, i na prawdę przyjemnie się czyta.

Uwielbiam tę serię!

Pierwszy tom mnie zachwycił, dlatego oczywiście musiałam zakupić i ten, i nie żałuje.
Rzadko mi się trafia, by kontynuacja podobała mi się bardziej. Czytając nie da się nudzić. Barwne postacie, ciagle coś się dzieje.

Nie wzbudziła mojego zachwytu tak zachwalana i szeroko reklamowana opowieść absurdalna w wydaniu amerykańskiej love story. Buffy na zombi miota się i miota i nic konstruktywnego z tego nie wynika: ani wielkiej akcji, ani super sarkazmu... Wyjatkowego czy godnego zapamiętania nie ma tu nic.

Świetna książka, dobrze się czyta. Ali straciła już wiele i nie wiele można jej odebrać. Walczy z Zombie, aż do momentu w którym zostaje ugryziona i staję się częścią nich. Walka staje się cieszą gdyż mroczna Ali Z, próbuję wszystkiego aby przejąć kontrolę nad nią.

Dyskusje

1 928