Origin

Filia
2015-07-01
2015-07-01

1996 ocen

Ta część ma na razie najwięcej sensu, ale...
Nadal wszystko opisane po łebkach. Dużo się dzieje, ale Autorka nie przekazuje nam zupełnie obrazu sytuacji, opisy są rodem z rozprawki w gimnazjum. Kontakty międzyludzkie również.
Do tego mam wrażenie, że Autorka przesadziła z sympatią do GoTa, bo z jednej strony trup sieje się gęsto, z drugiej jednak te śmierci są... zupełnie bezsensowne i bez znaczenia fabularnie.
Muszę przyznać, że pierwsze trzy części jakoś mi weszły, czwarta już męczyła, a do przeczytania piątej zmuszę się tylko po to, żeby zakończyć serię.

Ta część ma na razie najwięcej sensu, ale...

"Origin" było nieco ciekawsze od poprzedniej części, ponieważ poznajemy tutaj nowy typ kosmicznych mutantów. Myślę, że był to całkiem ciekawy zabieg. Kat i Daemon próbują rozgryźć jaki plan ma tajna organizacja rządowa DOD względem Luksjan. Wraz z przyjaciółmi obmyślają plan, żeby wydostać się z ośrodka.

"Znisz­czył­bym całą armię, spa­lił mia­sto i roz­pę­tał pie­kło na Ziemi, żeby Kat nigdy wię­cej tam nie tra­fi­ła".

"Nie miałam pojęcia, co się od teraz stanie, a myślenie o tym mnie przerażało. Jutro nie było pewne. Nawet następne kilka godzin nie było. Gdy to do mnie dotarło, oddech ugrzązł mi w gardle. Kolejna minuta była dla nas zagadką, a mogła nawet nigdy nie nadejść".

▪️Tytuł: Origin. Tom 4
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca barterowa @wydawnictwofilia)
▪️▪️▪️

Tak jak przypuszczałyśmy autorka z każdą kolejną książką rozkręca się coraz bardziej, fundując nam coraz większą emocjonalną przejażdżkę 😎 zarówno Daemon jak i Katy będą poddani bolesnym próbom jednak tym razem nie będzie chodzić jedynie o nich a o coś o czego istnieniu nie mieli najmniejszego pojęcia... Kto tak naprawdę okaże się zły? organizacja Daedalus? Ludzie? Czy Luksjanie? Nasi bohaterowie razem stawią czoła wszystkiemu. Jednak najbardziej niebezpiecznym wrogiem jest ten, kogo znali od zawsze... Gdy prawda wyjdzie na jaw, po której stronie się opowiedzą?

Obcy, pościgi, ucieczki i eksperymenty, które spowodują, że nie jednemu włos na głowie zacznie się jeżyć 💥 to wszystko i nie tylko znajdziecie w "Origin", książce, która spowodowała, że otaczający nas świat przestał istnieć a my same znalazłyśmy się jakby w innym wymiarze 😍 gdyby ktoś nas zapytał do jakiej książki mogłybyśmy ten tytuł porównać powiedziałybyśmy, że... się nie da. Powiedziałybyśmy, że jest to mieszanka wybuchowa zarówno książek, filmów jak i seriali a tytuły, które od razu przychodzą nam na myśl to Zmierzch, Roswell: w kręgu tajemnic czy Doom.

W powyższej powieści widzimy wyraźnie jak uczucie Kat i Daemona umacnia się utwierdzając ich w przekonaniu, że dla siebie są w stanie zrobić dosłownie wszystko 💚 Dziewczyna natomiast będzie musiała stoczyć walkę nie tylko z wrogiem ale także z samą sobą, zmagając się ze zmianami jakie w niej zachodziły a jakie starała się kontrolować jednak nie zawsze skutecznie... Ponadto będziecie świadkami chwil uniesień 🔥 ale również i sytuacji w których bohaterowie będą musieli podjąć jedne z najcięższych w ich życiu decyzji, które mogą zadecydować o ich "być albo nie być".

Zdecydowanie śledząc tę historię uznacie, że ze wszystkich do tej pory ta część zawiera w sobie najwięcej niebezpieczeństw, dynamicznej akcji ale także jest najbardziej dojrzała jednakże jej zakończenie... cóż, jej zakończenie tak jak i poprzednie tomy pozostawi Was z mnóstwem pytań na, które odpowiedzi będziecie musieli poznać dosłownie natychmiast! 💚 #musthave #mustread

Wydawnictwo FILIA Wydawnictwo HYPE bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie: https://www.empik.com/origin-armentrout-jennifer-l,p1322036511,ebooki-i-mp3-p

Ta część podobała mi się odrobinę mniej niż poprzednie. Troszkę mi się dłużyła...

8/10

8/10

Właśnie skończyłam już 4, przedostatnia część o przygodach Luksjan i muszę przyznać, że bawiłam się równie świetnie jak przy poprzednich tomach.
Zacznę od tego, że tutaj akcja przybiera na sile, jest dynamiczna, bardzo dużo się dzieje, co chwilę dowiadujemy się nowych, ciekawych rzeczy. Zdarzenie goni zdarzenie i nie ma nowy o nudzie!
Bardzo zaciekawiło mnie to w jaki sposób działa Daedalus i bardzo podobała mi się perspektywa opowiedziana zarówno oczami Katy jak i Daemona. Im dalej w las tym napięcie wzrastało i muszę powiedzieć, że naprawdę nie spodziewałam się takiego obrotu spraw pod sam koniec książki, gdzie akcja miała swoją kulminację. A sama końcówka? Oczywiście, że zachęca do tego, żeby sięgnąć od razu po następny (i niestety już ostatni) tom 🫠.
Jedyne chyba, do czego muszę się przyczepić to kosmiczna ilość błędów w tłumaczeniu, które niesamowicie męczyły od początku do końca. Kilka razy musiałam się cofnąć, żeby zrozumieć sens wypowiedzi, lub ogarnąć o kim w ogóle jest mowa. Niestety ilość tych błędów była tak liczna i rażąca, że zaniża ogólną ocenę książki, bo naprawdę nie dało się nie zirytować po którymś razie.
Jestem ciekawa jak autorka zakończy serię i rozstrzygnie wszystkie wątki, dlatego w planach mam jak najszybsze skończenie jej (mimo, że tak bardzo nie chcę rozstawać się z bohaterami!)

Bardzo zaciekawiło mnie to w jaki...

Na okładce jest edycja limitowana, i powiem szczerze tylu błędów stylistycznych i literówek to w żadnej książce do tej pory nie widziałam. No po prostu to było straszne, ciężko się czytało, musiałam cofać się kilka zdań żeby zorientować się kto aktualnie jest przedstawiany. Ogólnie fabuła fajna, ciekawa. Nie jest to typowe fantasy ale bardzo przypomina mi "Zmierzch" S. Meyer. Różnica taka że jest o kosmitach a nie o wampirach. I tak jak w "Z" im dalej w fabułę tym się więcej dzieje, nowe gatunki, nowi wrogowie i nowi przyjaciele a przynajmniej sprzymierzeńcy. Polecam dla zabicia nudy i jeśli macie chęć na coś lekkiego.

śmigam prze te książki jak światło Luksjan ;) no bardzo bardzo mi się podoba cała seria , sięgam po następny tom

Daję 2 tylko i wyłącznie dlatego, że Luc jest jedyną ciekawą postacią w całej tej serii.

O kurczaki co tu się działo... Bardzo mocny tom. Strasznie mi się podobał. Mnóstwo ciekawej akcji i plot twistów. Bardzo mi się podobała osobna perspektywa Daemona i Katy. Już dawno nie wciągnęłam się aż tak w serię! Od razu sięgam po kolejny tom (ostatni :CCCCC),bo to jak się zakończyło... czuję się zmuszona hahahha.