Origin

Okładka książki Origin
Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Lux (tom 4) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Lux (tom 4)
Filia
2015-07-01
2015-07-01

2030 ocen

Książka "Origin" jest 4 częścią cyklu Lux i żeby dobrze odnaleźć się w opowieści należy poznać wcześniejsze tomy. Zwłaszcza, iż każdy poprzedni kończy się w takim punkcie akcji, że trzeba kontynuować.
Tak więc już wiadomo, że głównej bohaterce nie udało się uciec wraz z przyjaciółmi. Zostaje uwięziona w tajnym ośrodku, gdzie jest poddawana testom, manipulowana informacjami, a za wszelki opór może spodziewać się wyłącznie bólu. Tu dowiaduje się jak dalece służby specjalne kontrolują pobyt obcych na Ziemi, odkrywane są przed nią niektóre tajemnice, tylko jak odgadnąć co jest prawdą.
W tym tomie możemy liczyć także na brawurowe ucieczki. Przekonamy się wreszcie kto faktycznie jest zdrajcą i co go w zamian czeka, oraz jak dalece Katy może liczyć na Daemona i na ile dojrzewa ich związek. Zaletą książki jest rozwój postaci i ich wzajemnych relacji.
Podsumowując: dużo akcji, dużo emocji, nowe wątki i postacie, spektakularne użycie mocy, a wreszcie miłość i przyjaźń, umożliwiające przetrwanie najgorszych chwil. Ale to nie wszystko, bo końcówka znów pozostawia samą niepewność...

Póki co najlepsza część . Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko się skończy .

Póki co najlepsza część . Jestem bardzo ciekawa jak to wszystko się skończy .

Po prostu nie można się oderwać od tej serii. To już 4 cześć i jak poznajemy jak i po co działa Daedalus. Robi się coraz ciekawiej bo Origini to dzieci luksjan i hybryd - dość szalone połączenie :)

Książka bardzo mi się podoba. Naprawdę wciąga, w sumie to jak każda część serii Lux. Nie mogłam się od niej oderwać, (ostrzegam). Przeżywane emocje przez bohaterów, także opisane są fenomenalnie. Krótko mówiąc: "Origin" jest świetna. Polecam.

"Origin" wciągnęło mnie na dobre. Sięgnęłam po tą książkę bo czułam, że potrzebuję lekkiej i dobrej książki. Tu od samego początku akcja była wartka i tyle się działo, że głowa mała, więc naprawdę łatwo było dać się porwać tej historii.

Katy została złapana przez Deadalus. Przetrzymywana w rządowej instytucji musi się przystosować, przestrzegać ich zasad, ale jednak nie traci ducha walki - choć zdecydowanie nie jest jej łatwo.

A Daemon zrobi wszystko, by ją odzyskać. Katy jest dla niego wszystkim i nikt, nawet rodzina czy inni Luksjanie nie staną mu na drodze.

Jak na młodzieżówkę. ta książka jest naprawdę dobra. Kilka rzeczy było dla mnie dość przewidywalnych, ale za to znalazły się inne, które bardzo mnie zaskoczyły. Było też kilka głupich zachowań ze strony bohaterów, których nie umiałam do końca zrozumieć, ale no cóż - ogółem i tak bardzo dobrze się bawiłam.

Ciekawie było dowiedzieć się więcej o Luksjanach i ich sytuacji na Ziemi. Historia w końcu wyszła poza granice miasteczka, teraz walka toczy się o większą stawkę. A do tego akcja była poważniejsza, stawka większa, a bohaterom od samego początku groziło niebezpieczeństwo. W dodatku w tym tomie romans kwitnie. W końcu możemy zobaczyć pełnię uczuć między głównymi bohaterami, to jak bardzo są ze sobą związani i że zrobią dla siebie wszystko. Te wydarzenia przetestują ich oboje.

Jestem bardzo ciekawa jak wydarzenia rozwiną się wątki zapoczątkowane w tym tomie, co z tego wszystkiego wyniknie. Nie ma szans bym zwlekała z sięgnięciem po finałową część po tym wszystkim, co tu się wydarzyło - porostu muszę wiedzieć, co będzie dalej! 8/10

"Naprawdę nie miałem słów na to, jak jej życie się zmieniło. Nic, co bym powiedział, nie poprawiłby sytuacji. To jak powiedzenie komuś, kto stracił ukochaną osobę, że ta jest teraz w lepszym miejscu. To bezcelowe. Nikt nie chciał tego słyszeć. Niczego to nie zmieniało, żal nie odchodził i nadal nie było wiadomo, dlaczego to się stało. "

Daemon zrobi wszystko, by odzyskać Katy.

Zrówna z ziemią cały świat, podpali go. Zdemaskuje swój lud, wszystko aby odzyskać miłość swojego życia.
Katy musi zrobić wszystko, aby przeżyć wśród wrogów.Musi się przystosować, żyć według ich zasad. Jednak kto jest zły w tej potyczce? Dedalus? Ludzie? Luksjanie?

Nic nie jest tym, co się wydaje. Oboje muszą walczyć, aby mieć przed sobą jutro. Jednak gdy prawda wyjdzie na jaw po czyjej stronie będą Daemon i Katy? Czy będą potrafili jeszcze zaufać?

Wyraźnie zarysowane uczucie Katy i Daemona to było to, na co czekałam od pierwszej części.
Daemona wie, że w każdej chwili może stracić Katy na zawsze.
Będzie walczyć z każdym, aby ją odzyskać.
Katy nie pozostanie dłużna.
Długa droga przed nimi, ich uczucie zostanie wystawione na próbę.

Daemon zrobi wszystko, by odzyskać...

Będzie mi bardzo ciężko pożegnać się z tą serią, już się tego boję...
Polecam

Będzie mi bardzo ciężko pożegnać się z tą serią, już się tego boję...
Polecam

No nie spodziewałam się. A końcówka ciekawie, ciekawie się zapowiada!

No nie spodziewałam się. A końcówka ciekawie, ciekawie się zapowiada!

Pozostała mi już ostatnia część tej serii którą pokochałam. Lecz mam 2 największe uwagi. Od 1 części kupowałam droższą wersję bo wersje DELUX która oprócz innej okładki miała zawierać postrzeganie historii przez Deamona. W 3 części nie znajdziemy tego, a wszystko jest oczami Kat. 4 część jest pisana na zmianę, raz oczami kat raz Deamona więc tu jeszcze przeboleje to że nie ma dodatkowych opowiadań. Do 4 i końca części uwielbiałam, kochałam itp. tę serię ponieważ nie było tam scen sexu itp. lecz gdy w ciągu 2 rozdziałów zadziało się to mnóstwo razy, trochę się zniesmaczyłam ( nie to że chodzi mi o samą czynność ) po prostu myślałam i miałam nadzieje że w tej serii tego nie spotkam. Jeszcze jedną sceną ale tu już bardziej chodzi mi o fabułę. Było pewne wydarzenie ( nie chce tu spojlerować ) która wywołała u mnie wielkie zażenowanie, w tym momencie odechciewało mi się tej książki czytać poprostu. Osoby które to przeczytały będą wiedziały o co mi chodzi a dokładnie to co dwójka bohaterów zrobiła w Vegas ukrywając to przed innymi i wychodząc z kryjówki. Podsumowując zawiodłam się trochę lecz iż jestem ciekawa zakończenia oraz jednak zostałam ogromną fanką tej serii, przeczytam. Wszystkie części posiadam w wersji specjalnej lecz 5 będzie zwykła z powodu tego że nie jest nigdzie dostępna w polsiej wersji językowej wiec była bym mega wdzięczna gdyby ktoś z was wiedział gdzie ją kupię lub odkupię za normalną cenę.

Kontynuacja trzymająca poziom, choć związek między głównymi bohaterami zrobił się dla mnie zbyt cukierkowy, z kolei niektóre zagrywki fabularne były nieco przewidywalne. Ale nie jestem chyba docelową grupą czytaczy tej serii :)