Origin

Jennifer L. Armentrout Wydawnictwo: Filia Cykl: Lux (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
Filia
Lux (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2013 ocen 145 opinii

2013 ocen

Ten tom czytałam ponad tydzień. Nie podszedł mi wcale.. miałam wrażenie że na tę część nie ma pomysłu i autorka pisze na bieżąco co jej do głowy tylko przyjdzie.
I ten Daemon nasz... Baardzo go lubiłam, ale to co wymyślił na koniec książki... Jak dla mnie to DOKŁADNIE była jego wina i na nic tu tłumaczenia, że to nie jego wina itd.. zawsze próbuje się oczyszczać głównych...

Powoli zbliżam się do finału serii Lux, będzie mi ciężko się pożegnać z tą serią, ponieważ odcisnęła na mnie swoje piętno. Szybko o niej nie zapomnę i jestem pewna, że w końcu zagości na mojej półce. Do tej pory czytałam ją na Legimi, co daje mi możliwość powrotu do nich i jestem pewna, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym będę miała ochotę na powrót do historii Katy i...

Nooo dzieje się moi mili. Tajemniczy ośrodek w strefie 51, gdzie eksperymentują na hybrydach, nowi bohaterowie, małe plot twisty, w końcu pojednanie Daemona i Katy i Vegas! Ajajaj... Zaczynam się naprawdę zakochiwać. No i ten opis mówiący o tym że Daemon spali świat, by odzyskać ukochaną. Coś pięknego!

Uch, wreszcie coś zaczęło się dziać, chociaż książka poszła w dość nieoczekiwanym kierunku. Arumianie zostali niemal całkowicie zmarginalizowani, jakby autorka rozmyśliła się w trakcie pisania i zmieniła koncepcję. Zdecydowanie wolę przygody z miłością w tle, niż płomienną miłość z przygodą w tle...

Super seria 🔥

Na półkach: , , , ,

Katy została porwana do Daedalusa, a cały świat Daemona rozsypał się na kawałki. A Daemon poruszyłby niebo i ziemię, aby znaleźć się przy niej.
Lecz zanim zrobi następny krok, musi przekonać tych na których mu zależy, ponieważ oni nie chcą go puścić na samobójczą misję.
Cały świat Katy stał się czarny i przerażający. Znajdowała się w jaskini lwa, otoczona dziwnymi...

Uwielbiam

Kolejny tom, który bez wątpienia pochłania czytelnika. Myślę, że ta część jest jedną z najlepszych w tej serii, jak twierdzi też wiele innych osób. Akcja cały czas pędzi przez co ciężko oderwać się od książki.

W tej części dzieje się dużo. Kate została złapana przez Daedalus i musi zrobić wszystko czego oni chcą, aby ochronić Daemona i resztę znajomych. Dziewczyna zmuszana jest do pewnych rzeczy i badana jak królik doświadczalny. Przy wytrwaniu katuszy pomaga jej myśl, że Daemon jest bezpieczny. Nie spodziewa się, że kosmita da się złamać aby być blisko niej.
Daemon kocha Kate i...

Nie mogę się otrząsnąć po zakończeniu tego tomu. Niesamowicie mocno zżyłam się z bohaterami. W niektórych momentach siedziałam jak na szpilkach. Tyle ile emocji towarzyszyło mi przy czytaniu, tego nawet nie da się opisać. Zaczynam 5 i ostatni tom bez zastanowienia.

Dyskusje

3 617