Urodzona o północy

C.C. Hunter Wydawnictwo: Feeria Cykl: Wodospady Cienia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Born at Midnight
Wodospady Cienia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Joanna Lipińska
literatura amerykańska paranormal romance wampiry wilkołaki trójkąt miłosny

Świetnie połączona młodzieżówka z fantasy. Ciężko się oderwać!

Lekka młodzieżówka myślę, że jej przedział wiekowy to 13-16 lat. Wiadomo ma kilka minusów ale warta przeczytania.

Młodzieżowa, ale stopniowe poznawanie tajemnic i rozwikłanie zagadek powoduje, że ciężko oderwać się od lektury.
Poza mieszanką bohaterów wampirów, elfów itd., mamy ciekawy wachlarz uczuć i problemów, jakie im towarzyszą.
Ciekawie prowadzona akcja, choć jako takiej, to nie ma.

Naprawdę fajna książka, ale jak dla mnie za dużo momentów czułości i w ogóle wiadomo o co chodzi.

Fajna książka, szybko się czyta

Świetna książka. C.C. Hunter wspaniale połączyła świat istot nadnaturalnych z tym ludzkim. Od pierwszych stron jest tak, jakbyś znał tą historię od zawsze. Co prawda książka ma kilka minusów, - jak każda - ale zupełnie to nie przeszkadza, bo tak naprawdę jedną z niewielu wad jest częste głupie zachowanie głównej bohaterki, co prowadzi do śmiesznych sytuacji, dzięki czemu o...

Lekka i przyjemna młodzieżówka fantasy. Ale jednocześnie ani mnie ziębi ani grzeje, może dlatego, że jestem na nią za stara? Przypuszczalnie, gdybym przeczytała ją mając te 15-16 lat podobałaby mi się znacznie bardziej, mimo, że młodzieżówki uwielbiam. Prawdopodobnie zawiodła tu konstrukcja bohaterów i samej fabuły, to, że jednak zachowują się tak jak na nastolatki...

"Urodzona o północy" jest pierwszym tomem z serii Wodospady Cienia C.C. Hunter. Autorka ta jest mało znana, lecz naprawdę godna polecenia. Początkowo myślałam, że pomysł umieszczenia w jednej książce, a właściwie w jednym miejscu (bo w obozie Wodospadów Cienia) wszystkich najbardziej znanych stworzeń nadnaturalnych, czyli wampirów, wilkołaków, czarownic i elfów jest zbyt...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka fajna, lekka, ale główna bohaterka to inteligencją nie grzeszy. Przyjemnie mi się jednak czytało tą historię. Nie było tam chyba momentu, na którym bym się nudziła.

Bardzo ciekawa książka, jak najbardziej można polecić :)

Dyskusje

4 322