Jaga

Patronat LC
Katarzyna Berenika Miszczuk Cykl: Kwiat paproci (tom 0.5)
fantastyka, fantasy, science fiction 416 str.
W.A.B.
fantastyka, fantasy, science fiction
Szeptucha Bieliny poganie miłość przygody

W.A.B.
fantastyka, fantasy, science fiction
Szeptucha Bieliny poganie miłość przygody

Kup książkę

Oficjalna recenzja

Esencja z „Kwiatu paproci”

17 Link do recenzji

uwielbiam :) słuchałam audiooboka i nawet moja 8 letnia córeczka była mega zaciekawiona
z dużą dozą humoru

Lubię serię Kwiat Paproci, więc z przyjemnością wróciłam do Bielan. O dziwo, Jaga podobała mi się chyba bardziej niż książki o Gosławie. Wątek miłosny był mniej przewidywalny, a główna bohaterka bardziej "charakterna".

Książka przyjemna, można ją wciągnąć w jednej wieczór.
Jednak nie oszukujmy się, dla wszystkich, którzy serię Kwiat Paproci mają już za sobą to Jaga wydaje się powieleniem historii Gosi. W zasadzie można się było tego spodziewać po postaci Baby Jagi i jej radach, jednak jakiś niedosyt pozostaje.

Książka przepełniona jest humorem, nawet naprawdę w mrocznych momentach autorka wprowadzała zabawne elementy przez co parskałam śmiechem. Muszę przyznać, że historia Jagi bardzo mnie wciągnęła, może nawet bardziej niż Gosi😉. Nie byłam w stanie przewidzieć zakończenia co jest ogromnym plusem😀. Kocham książki Pani Katarzyny i na tej również się nie zawiodłam😍

„Jaga” to powieść dla wszystkich tych, którzy swoje serce zostawili w Bielinach – podobnie jak pewne dwie młode adeptki sztuki uzdrawiania. Szeptuchy powracają!

Katarzyna Berenika Miszczuk z wykształcenia jest lekarką. To wszechstronna pisarka, której znakiem rozpoznawczym jest nieoczywista mieszanka literackich Światów niezmiennie doprawiona dużą dawką humoru. W swoim...

Jaga jest książka, która bardzo miłe mnie zaskoczyła. Bo mimo iż uwielbiam twórczość Pani Miszczuk, a w serii o Szeptusze jestem zakochana po uszy, myślałam że będzie to taki trochę odgrzewany kotlet, jak to zwykle bywa w dodatkach do serii, ale na szczęście nie mogłam się bardziej mylić. Opowieść o Jarogniewie urzekła mnie od pierwszej strony. Miło było poznać historie młodośc...

Kiedy dowiaduję się o pojawieniu się dodatku do głównej historii, zawsze odczuwam swego rodzaju radość. Choć wiem, że większość osób nie za bardzo pała miłością do tego typu dodatków, głównie z tego co zdążyłam zauważyć, iż nie wnoszą nic do serii. Jednakże "Jaga" zupełnie nie pasuje do tego kryterium.

Ten kto choć raz przeczytał książkę K.B. Miszczuk, dobrze...

Za bardzo zalatywało mi tutaj Gosławą. Miałam nadzieję, że charakter Baby Jagi będzie zupełnie inny. Widać autorka nie miała na nią pomysłu. Jestem lekko rozczarowana fabułą, nie zmienia to jednak faktu, że czyta się ją z przyjemnością. Szkoda też , że nie było tu zbyt wielu sytuacji zapierających dech w piersiach, jak to miało miejsce w poprzednich tomach.

Główne zastrzeżenie, jakie mam do tej książki, dotyczy charakteru Jagi. O ile na początku czułam, że to opowieść o Jadze, a nie o Gosi, o tyle w miarę rozwijania się akcji, Jaga straciła swój charakterek i zaczęła przypominać zachowaniem Gosię. Niemniej jednak fajnie było po raz kolejny poczuć słowiańskie klimaty i poznać nowe przygody bielińskich szeptuch.

Przygody Jarogniewy, podobnie jak Gosławy, oceniam na słabe 7. Głównym mankamentem tej książki jest fakt, że czytając można odnieść smutne wrażenie, iż autorka nie wysiliła się zbytnio, aby odróżnić bohaterki jej powieści od siebie. Dla mnie osobiście, młoda Jarogniewa zbytnio przypomina Gosławę.

Dyskusje