Jaga

2019-05-15
2019-05-15
Szeptucha Bieliny poganie miłość przygody
Inne

Esencja z „Kwiatu paproci”

Jaga za młodu.
Niby tak ganiła Gosię, a sama lepsza nie była. 🙈
Świetna, pełna humoru i oczywiście mitologii historia szeptuchy Jarogniewy
Świetnie bawiłam się przy tej historii.

Jaga za młodu.
Niby tak ganiła Gosię, a sama lepsza nie była. 🙈
Świetna, pełna humoru i oczywiście mitologii historia szeptuchy Jarogniewy
Świetnie bawiłam się przy tej historii.

Doskonale się czyta, wciąga bez reszty. Piękna baśń. To jedna z tych książek w których chcesz poznać zakończenie i równocześnie nie chcesz skończyć czytać.

Ponieważ poprzednie części czytałam naprawdę dawno temu, to była to dla mnie naprawdę fajna książka.
Są to początki historii Jagi jako szeptuchy i jej pobytu w Bielinach. Oj dzieje się dzieje.
Pochłonęłam ją bardzo szybko i z wielką przyjemnością.

Pochłonęłam ją bardzo szybko i z wielką przyjemnością.

Było coś nostalgicznego w powrocie do tego świata i częściowo znanych bohaterów. Mówiłam to już wcześniej i podtrzymuję to zdanie, że cykl opowieści o Bielinach jest po prostu przesympatyczny. Płynie z niego w moim odczuciu jakieś takie miłe ciepło i chociaż historie obfitują w dosyć straszne sytuacje, a w tej części demonów nie brakuje, to jest w tym wszystkim niezwykła lekkość.
Fajnie, że autorka poukrywała kilka smaczków, które z radością przyjmą czytelnicy poprzednich części. Szkoda, że tym razem zabrakło opisów tradycji j obchodów, te elementy bardzo przypadły mi do gustu w poprzednich książkach.
Momentami może się wydawać, że przedstawione wydarzenia ocierają się o infantylność, ale jeśli odpuści się nastawienie na epicką opowieść i da się ponieść rozrywce to i tak część świetnie spełni swoje zadanie.
Z pewnością sięgnę po pozostałe dodatkowe tomy.

Jage wolałam w tomach 1-4 jako starsza mentorkę szeptuche. I oceniłabym ta część jako najsłabsza , choć podkreślam że nie jest zła. Historia lekka. Śmieszna. Tłumaczy kilka spraw które się pojawiły w tomach 1-4 także na pewno warto przeczytać
Mszczuj jest super przedstawiony i bardzo go polubilam, choć czesto było mi go szkoda, z powodów w jaki traktowali go inni ludzie. Jage hmmm zobaczyłam chyba of tej gorszej strony.

Ta część spodobała mi się najbardziej. Jaga jest bohaterką z konkretnym temperamentem, nie to co Gosława. Dostałam jako prezent na urodziny i to był długo wyczekany prezent. Jestem pod wrażeniem, jak kreuje postaci autorka tak wielu powieści.

empikgo #reklama

empikgo #reklama

Świetnie się to czyta, charakter starszej Jagi świetnie widać w jej młodej, zadziornej wersji.

Na półkach: , , , , , ,

To była naprawdę fajna rozrywka. Książkę czytało się szybko i tak jak we wszystkich częściach podobają mi się słowiańskie nawiązania. Tym razem główną bohaterką jest Jaga, która znacząco różni się charakterem od Gosi. Jest zdecydowana i odważna. Czasami balansuje na granicy ryzyka. Ciekawie czytało się jej perypetie. Jak dla mnie było nawet lepiej niż w podstawowych tomach. Na pewno sięgnę także po kolejne tomy.

Bardzo przyjemna ksiazka. Pierwsze tomy czytalam dosc dawno i miło było wrocic do tego świata :)