Filary świata

Anne Bishop Wydawnictwo: Initium Cykl: Tir Alainn (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
The Pillars of the World
Data 1. wydania:
2001-10-01
Initium
The Pillars of the World
Tir Alainn (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2019-01-14

Z Anne Bishop spotkałam się po raz pierwszy właśnie przy tym tytule. Żałuję, że dopiero teraz odkryłam jej twórczość. Książka trzyma w napięciu. Pełno w niej czarownic, fae i ogarów cienia. Do ostatnich stron nie jest się pewnym tego jakie decyzje podejmą bohaterowie oraz jakie przyjdzie im ponieść konsekwencje swoich czynów.

Kolejna rewelacyjna książka mojej ulubionej autorki :)
Dopiero niedawno zorientowałam się, że nie zamieściłam recenzji, więc teraz naprawiam błąd. Nie napiszę zbyt wiele o treści, bo już trochę rozmyła mi się w pamięci. Ale wciąż pozostało wrażenie, że wciąż i wciąż będę chętnie do niej wracać. Zupełnie inne uniwersum niż Inni, dlatego chwilę potrwało, zanim się w nim...

"Pycha kroczy przed upadkiem", a pokora potrafi zaskarbić sobie dary nieba.

Po "Filary Świata" sięgnęłam dość spontanicznie tylko i wyłącznie ze względu na autorkę, którą kocham przez serię Inni. Przyznam się, że na początku ciężko wpaść w klimat tej książki. Dzieje się wiele rzeczy, ale jesteśmy niezaznajomieni ze światem i ciężko nam w niego porządnie wejść.
A jaki to...

DNF po 167 stronach, głównie ze względu na mizogina Adolfo i wiecznie napalonych bohaterów.

Pierwszy raz spotkałem się z taką kreacją wątku miłosnego wybór głównej bohaterki mnie miło zaskoczył... Przyjemna pozycja godna polecenia dla każdego czytelnika fantastyki. Bohaterowie uzmysławiają nam jak szybko przyzwyczajamy się do "dobrego", nie zastanawiając się skąd się wzięło dopóki tego nie zabraknie oraz tego jak bardzo lubimy wykorzystywać innych aby tylko nie...

Przyjemna książka młodzieżowa. Czyta się szybko i z przyjemnością.

Wreszcie trafiłam na powieść, w której główna bohaterka nie wybiera partnera na zasadzie "łobuz kocha najbardziej", tylko postanawia dać szansę zwykłemu chłopakowi, który naprawdę będzie o nią dbał. Fajny przekaz pozytywnych wartości, którymi młode dziewczęta powinny się kierować w życiu.

Wciągająca szybko się czyta czekam na dalsze części 😊

Dawno nie pisałam opinii o książce, bo nie miałam nic ciekawego do napisania o książkach, które były tylko dobryce przez przeciętne do słabych, aż do Filarów Świata Bishop.
Mamy tu wartką akcję, zagadkę do rozwiązania, od której będą zależeć losy Tir Alanin, napięcie sięgające zenitu, które gnało mnie tak, że skończyłam książkę w jeden dzień, trochę intrygi z odrobiną...

Wciągająca opowieść o zazębianiu się swiata magii ze światem zwykłych ludzi,o miłości,odwadze oraz o zawiści,szowinizmie I chciwości.

Co byłoby dla mnie zasadniczym plusem tej opowieści?

Ciężko mi powiedzieć.. Pióro autorki? Jak najbardziej na tak! Przedstawienie różnych ras i różnych temperamentów? Ależ oczywiście. Wspaniała historia szlachetnego, choć zapomnianego rodu czarownic? Lubię to.

Ale o zgrozo... Jak bardzo napalona była autorka w trakcie pisania? Jestem jej fanką, zapewne przeczytam kolejne...

Dyskusje

• 2019