Demon Luster

Patronat LC
Martyna Raduchowska Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szamanka od umarlaków (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2018-02-28
2014-01-17
9788328052093
Uroboros
duchy fantastyka fantasy dla młodzieży humor literatura polska magia medium niebezpieczeństwo
Szamanka od umarlaków (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2018-02-28
9788328052093

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Szaleństwo pachnie pieprzem i imbirem

7 Link do recenzji

Na pewno bardziej mroczna i diabelska część w porównaniu do pierwszego tomu. Przez to też ciekawsza. Poczynania Idy bardziej przemyślane i mniej chaotyczne. Dziewczyna wprawiła się w swoim fachu. Ciekawa jestem rozwiązania sprawy Kusiciela i rozwiniecia relacji Idy z Kruchym.

Druga część serii o Szamance od Umarlaków- przeczytałam od razu po pierwszej części. Podtrzymuję swoją opinię - świeża, wciągająca, łatwa w przyswojeniu. Polecam.

Dalsze szalone przygody Idy, które bardzo szybko nabierają tempa i wcale nie zwalniają, ani na moment.

Przesłuchałem audiobooka w wykonaniu Ewy Abart - ma przyjemny głos, ale niestety mnie przeszkadzało jak modulowała głos Kruchego, za to głos Tekli rewelacyjny.

Rewelacja!! Wciąga bardziej niż pierwszy tom. Nawet nie wiem kiedy książka się skończyła, zabieram się za trzeci tom. Polecam! :)

Moim zdaniem lepsza od poprzedniej. Akcja nabrała tempa, a tym samym zachęcała do coraz aktywniejszego zagłębienia się w świat po drugiej stronie. ;) Opisy sprawiały przyjemne nie dopowiedzenia i ciarki, które były wręcz nieodłącznym elementem tej części. Główni bohaterowie jak i postacie drugoplanowe zdobyły moje serce! Powrócę na pewno nie raz do tej krainy...

Książka bardzo przyzwoita jak na drugą część.
Muszę niestety wspomnieć o lektorce (słuchałam audiobooka), która robiła świetną robotę do momentu kiedy zaczynała udawać inne głosy. Kiedy czytała partie Kruchego aż bolały mnie zęby. Poza tym super.

Ida i jej Pech…
A może Pech i jego Ida…?

W tym momencie to kwestia drugorzędna, gdyż nasza nieopierzona szamanka wiedziona aktem desperacji wkracza w wir burzliwych wydarzeń. Raduchowska narzuca wartkie tempo i intrygującą akcję, co zdecydowanie działa na korzyść tego tomu (poprzedni rozpoczął ciekawą historię, jednak czegoś mi w nim brakowało). Dodajmy do tego kryminalną...

Lektura kolejnej części przygód Idy i bandy to dla mnie efekt wyzwania czytelniczego. Tematem była książka autora polskiego pochodzenia, dlatego sięgnęłam po kontynuację Szamanki.

Demon Luster jest minimalnie lepszy od poprzedniczki. Ida, Tekla i cała reszta ferajny nie zmienia się specjalnie, może tylko główna bohaterka zaczyna wreszcie odrobinę dojrzewać, a ciotka...

Po przeczytaniu „Szamanki od umarlaków” niemalże natychmiast sięgnęłam po kolejny tom. Miałam nadzieję, że „Demon luster” będzie jeszcze lepsza, i już po przeczytaniu kilkunastu stron upewniłam się, że się nie zawiodę. Zdecydowanie jest to udana kontynuacja, a autorka niejednokrotnie pozytywnie mnie zaskoczyła.

„Demon luster” wciąga już od pierwszych stron i nie pozwala...

Demon Luster to kontynuacja Szamanki od umarlaków, Martyny Raduchowskiej, którą czytałam … 2 lata temu i uznałam, że muszę przeczytać kolejne jej książki. No cóż, jak zwykle trochę mi zeszło. Ale nie ma tego złego, w końcu zamiast czytać tylko nowości, sięgam też po to co znajduje się na moim regale już od dłuższego czasu. A i trzeci tom, czyli Fałszywy pieśniarz zostanie...

Dyskusje

1 368