Patronat LC
Thomas Harris Wydawnictwo: Agora kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
Jan Kraśko
Agora
bogactwo chciwość literatura amerykańska niebezpieczeństwo obsesja podstęp przestępstwo thriller wyścig z czasem
kryminał, sensacja, thriller
Jan Kraśko

Miały być fajerwerki a wyszła kaszanka.
O czym była ta książka? Nie wiem i raczej się nie dowiem.
A można by się spodziewać czegoś niesamowitego po Panu Harrisie.
Słabiutko, szkoda zachodu.

Jest w telewizji taka reklama, w której do bramkarza zwraca się inny zawodnik z pytaniem: „Dlaczego usiadłeś na ławce”. Ten odpowiada, że „Za wysoko sobie zawiesiłem poprzeczkę”. Ta odpowiedź bardzo pasuje mi do Thomasa Harrisa, który książkami o Hanibalu Lecterze bardzo wysoko zawiesił sobie poprzeczkę.
Po „Czerwonym smoku”, „Milczeniu owiec” oraz „Hannibalu” wielu fanów...

Książka-chaos

Beznadziejna książka. Mógłbym tylko tyle napisać ale to za mało. Mam wrażenie że nazwisko autora to jedyna pozytywna rzecz, ale jak ze wszystkim - przyszła pora że nazwisko też się potrafi zeszmacić.
Odnoszę wrażenie że książka była pisana pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Tak bardzo słabo jest pisana. Nawet często trudno określić kto co robi i mówi tak autor pięknie...

Książka trochę zbyt chaotyczna. Nieciekawa. Bohaterowie mieli chyba szokować, a są totalnie dla czytelnika obojętni. Potencjalnie interesujące mogłobyć przedstawienie różnych stron, z których żadna nie jest do końca klasycznie dobra, lecz samo wykonanie tego niesamowicie słabe.

Trochę jestem zaskoczony, że ten sam autor napisał super książki o Hannibalu, od których nie mogłem się oderwać. Zaczynałem z dużymi nadziejami a skończyłem z niedosytem i radością że skończyłem. Jakoś tak bez klimatu i bez zaangażowania się przeze mnie w żadną z postaci. Chyba najbardziej zapamiętam z tej historii "spiżarnię" krokodyla i akcje w niej. To by było na...

Za dużo bohaterów dwóch grup które chcą przejąć złoto z willi Escobara w Miami. Akcja może i konsekwentnie zmierza do rozwiązania ale co chwilę następuje przeskok w inne miejsce. Jakoś się to kupy trzyma, ale ciężko się brnie przez kolejne strony, gdy ledwo kojarzy się licznych uczestników intrygi. Nie polecam. No i końcówka jakaś tak wydumana.

Totalne dno. Chyba mój największy czytelniczy zawód. Nie dotykajcie tego dwumetrowym kijem

Thomas Harris zasłużył na wieczne miejsce w panteonie za przedefiniowanie thrillera kryminalnego ksiązkami "Milczenie Owiec", a przede wszystkim "Czerwony smok". Po ich napisaniu mógł sobie odpuścić. Ale w ten sposób nie mielibyśmy niezłych obu "Hannibali"... Podkreślę - niezłych.
Po ich napisaniu mógłby sobie naprawdę odpuścić, co prawie mu się udało.
Książka o Cari Morze...

Trochę się książką zawiodłam. Spodziewałam się, że główne postacie będą ciekawsze, a fabuła bardziej mnie wciągnie. Bardziej podobała mi się seria o Hannibalu Lecterze, gdyby pojawiła się druga cześć Cari pewnie bym po nią nie sięgnęła.
Plusem książki jest, że szybko się czyta, jest czytadłem, które można przeczytać, jeśli ma się czas.

Dyskusje

• 2019