Hannibal. Po drugiej stronie maski

Thomas Harris Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Hannibal Lecter (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Hannibal Rising
Hannibal Lecter (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
2019-07-24
Jan Kraśko

Nie jest to tak złe, jak film. Niestety nie dorasta poziomem do Milczenia Owiec czy Czerwonego Smoka.

Niesamowicie klimatyczna, pobudzająca wyobraźnię i zmysły.
Okładka również świetna, w sam raz, by pogładzić ją palcami. ;)

Zdecydowanie jest to najlepsza część z tej serii. Dopiero tu dowiadujemy się dlaczego Lecter stał się tym kim się stał.

Trochę czasu minęło zanim udało mi się skompletować wszystkie części.
Trochę czasu minęło nim się za nie zabrałem, cóż...wypada żałować że tak późno.Jakiś wpływ na to miało napewno to że wcześniej obejrzałem ekranizacje,Wszak to klasyka i chyba najpierw powinienem przeczytać i dopiero potem oglądać.Obawiałem się odbioru przeze mnie książek.
Okazało się że zupełnie...

Wcale nie miałam ochoty na "ludzką" wersję Hannibala. Potwór został zepsuty.

To już jak dla mnie przesada. Autor kompletnie zrezygnował z kryminału, thrilleru, czy nawet horroru i opowiada nam "modnie" mroczną historię o zemście. Hannibal zostaje kompletnie obnażony ze swojej tajemniczości. Poznajemy całą jego przeszłość od dziecka poczynając. Autor w przedmowie pisze, że po tej historii może nam się on wydać bardziej ludzki. Ja tam uważam teraz...

I ostatni, co nie oznacza, że najgorszy (a wręcz przeciwnie!) tom cyklu o Lecterze w świetnym tłumaczeniu Jana Kraśko. Aż się łezka w oku kręci, że skończyły mi się już jego literackie dzieje, choć z drugiej strony taka dawka thrillerów naraz praktycznie nieco wymęczyła - muszę sięgnąć dla oddechu po inny gatunek, co nie zmienia faktu, że warto było ;)

Tym razem Harris...

Po niesamowitej lekturze "Milczenie owiec", po wszelkich intrygach i spójnych pomysłach włożonych w tę książkę, spodziewałam się po wyżej wymienionym tytule znacznie więcej. Poznajemy bowiem profil najbardziej tajemniczej i niemalże przez każdego rozpoznawanej postaci Hannibala Lectera - najmocniej chyba skupiając się na jego dzieciństwie i dalej na wszystkim tym, co...

Hannibal - po drugiej stronie maski to powieść zwieńczająca historię Hannibala Lectera i zarazem wyjaśniająca, jak i dlaczego Lecter stał się tym, kim się stał. Mam bardzo duży problem z oceną tej książki, bo nie mogę powiedzieć że mi się nie podobała - opowieść o chłopcu ze szlacheckiej rodziny, który wskutek działań wojennych na Litwie z dnia na dzień stracił rodziców i...

Ostatnia z cyklu powieść o Hannibalu Lecterze , a chronologicznie pierwsza . Niestety widać już u Thomasa Harrisa lekkie zmęczenie tym bohaterem . Powieść jest geneza narodzin potwora . Czyta się w miarę dobrze, ale odczuwa się wypalenie autora. Warto przeczytać jeśli czytało się poprzednie powieści,

Dyskusje

3 396