Kup teraz - 12 ofert w cenie od 13.97 zł do 35.31 zł

Tomasz Bieroń reportaż

Oficjalne recenzje i

Obłuda z twarzą dobra

Link do recenzji

Rozczarowująca. To, czego szukałam było najmniej. Na podstawie książki można sobie jedynie wyrobić opinię o ówczesnej polityce i zarządzaniu tego typu placówkami. Jeśli ktoś, tak jak ja, oczekiwał wyczerpującej historii, szczegółowych opisów pacjentów i codziennej rutyny - będzie rozczarowany.

Książka według mnie nawet niezła ciekawe opisy Bardzo brutalne traktowanie więźniów, jednak autor przedstawił to trochę zagmatwany W pewnym momencie zacząłem tracić jednk doszedłem do końca czyli niebyło tak najgorzej

Temat książki interesujący, niestety przedstawiony został w nieciekawy sposób. Treść kolejnych rozdziałów do przewidzenia. Dużo samozaparcia wymagało ode mnie dobrnięcie do końca.

Tematyka bardzo mnie zachęciła, dlatego pomimo, że książkę czytałam z ciekawością niechętnie muszę przyznać, że sposób w jaki została napisana nie był dla mnie przekonujący. Teoretycznie jest to zbiór faktów, nie łączących się stricte ze sobą, mimo tego postać duchownego Frencha ciągle przewija się w tle. Nie przeszkadzało to w czytaniu ale w pewnym momencie, staje się...

Świetnie napisana, wciągająca książka z masą faktów, które łączą się w logiczną całość. Autorka spina ładnie jeden wątek z drugim, co sprawia że całość czyta się bez problemu.

staram się czytać nawet złe książki do końca, ale tutaj nie dałem rady. Temat wydawał się wciągający. I pewnie by taki był gdyby nie to, że książka jest napisana w sposób przerażająco nudny (nie mówiąc już o skakaniu z wątku w wątek bez ładu i składu). Zmarnowany potencjał.

Temat książki jest niesamowicie ciekawy, jednak pomysł został bardzo mocno zmarnowany. Książka napisana bardzo bezpłciowo, zupełnie nie wciąga, wręcz nudzi. A szkoda, bo mogła to być świetna pozycja.

,, Wyspa potępionych'' - tytuł bardzo zachęca , prosi się o przeczytanie , żeby poszerzyć swoją wiedzę.
Końcem września jak pomyślałam tak zrobiłam - poszerzałam swoją wiedzę.
Zaczęłam jak zawsze od ,, grubszego przelecenia ,, stron, analizy rozdziałów itd.
Nie można zaprzeczyć , że autorka w bardzo poukładany sposób opisuje, każdą część wyspy, historie, bohaterów od...

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu dwóch programów o podobnej tematyce, które wspominały o Nellie Bly i jej wyprawie na Wyspę Blackwell. Przyznam szczerze, że właśnie dla historii tej odważnej kobiety sięgnęłam po tę książkę i niestety nieco się zawiodłam. O samej Nellie i jej pobycie w zakładzie dla obłąkanych autorka jedynie wspomina na kilkunastu stronach książki - dla...

Książka na bardzo ciekawy i ważny temat, którą niestety bardzo trudno się czyta. Autorka opisuje wstrząsające sprawy w dość beznamiętny sposób, przytaczając taką masę nazw instytucji, urzędów i nazwisk, że gubi się to, co najważniejsze - tragizm losów ludzi skazanych na pobyt na wyspie. Z jednej strony docenia ogrom pracy Stacy Horn, z drugiej - czuję niedosyt. Nie...

• 2019
  • Literatura faktu