Milczenie owiec

Thomas Harris Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Hannibal Lecter (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
The Silence of the Lambs
kryminał, sensacja, thriller
2019-02-27
Andrzej Szulc
Andrzej Szulc Hannibal Lecter seryjny morderca zabójca śledztwo

Świetny thriller psychologiczny, trzyma w napięciu i zaskakuje. Na zwrócenie uwagi zasługuje także styl, jakim pisze Harris oraz to w jaki sposób kreuje bohaterów.

No cóż mogę powiedzieć. Jest ok, ale to już nie to samo co "Czerwony Smok". W poprzedniej części bardzo mi się podobał nacisk na bohaterów i sami bohaterowie, którzy byli zdecydowanie nietuzinkowi - zarówno Will Graham jak Francis Dolarhyde i Hannibal Lecter, którego było bardzo mało, ale Graham i Dolarhyde go nadrabiali. W milczeniu owiec pozostał tylko Lecter, który też...

Wielokrotnie widziałem film, ale książka nadal bardzo trzymała w napięciu. Nie czuję, żeby cokolwiek się zestarzało. Warto!

uważam, że dobrze przeszła próbę czasu

w końcu udało mi się zmęczyć tą książkę.. być może to kwestia preferencji, ale powieść przy filmie wypada dużo słabiej. spodziewałabym się odwrotnwgo trendu. Książka średnio przypadła mi do gustu

Z góry przepraszam wszystkich wielkich fanów "Milczenia Owiec". Oceniłabym tę książkę lepiej, ale niestety niezbyt dobrze mi się ją czytało. Niesamowicie mi się dłużyła.
Sama fabuła jest bardzo ciekawa. Bohaterów również da się polubić. Spodobało mi się zakończenie.
W gruncie rzeczy jest to dobra książka, więc nie zamierzam do niej zniechęcać. Wręcz przeciwnie, myślę, że...

Któż nie zna Hannibala Lectera? W Milczeniu owiec postać doktora Lectera wysuwa się na pierwszy plan. Inteligentny, manipulujący otoczeniem, skupiający się tylko na tym aby osiągnąć własne korzyści. Nowa postać to Clarice Starling, młoda policjantka, błyskotliwa i nieszablonowa, stażystka Sekcji Behawioralnej FBI. Godny przeciwnik doktora Lectera, chociaż nie do końca...

Musiałam przeczytać "Milczenie owiec", sama pewnie bym nie wpadła na pomysł żeby to zrobić. Myślałam sobie, a znam ekranizację tak dobrze, ta historia nie jest wcale aż tak wciągająca, ani szokująca, zwłaszcza w czasach zalewu książek i filmów o seryjnych mordercach. Pomyliłam się - Thomas Harris stworzył wzorzec z Sevres dla powieści o seryjnych mordercach i choć niektóre...

Thriller psychologiczny z najwyższej półki. Ciężko się oderwać.
Znacznie lepszy od ekranizacji.

Byłam bardzo ciekawa, czy książka będzie miała dużo wspólnego z filmem. Każdy wie, że ekranizacje potrafią iść swoim własnym kursem, ale nie w tym przypadku. Film stworzony słowo w słowo jak książka. Końcówka minimalnie się różni, ale to absolutnie nie wpływa na fabułę. Jeśli ktoś lubi film to książka na pewno przypadnie do gustu.

Dyskusje

14 314