rozwińzwiń

Odbiorę ci wszystko

Okładka książki Odbiorę ci wszystko Ruth Lillegraven Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Odbiorę ci wszystko
Ruth Lillegraven Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Deep fjord (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Deep fjord (tom 1)
Alt er mitt
Wielka Litera
2019-04-24
2019-04-24
Karolina Drozdowska
literatura norweska literatura skandynawska niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie prawdy przemoc wobec dziecka przemoc w rodzinie szantaż thriller zabójstwo zemsta

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Rodzinne sekrety

692 91 541

Niestety, odnoszę wrażenie, że ta opowieść nie wie czym jest. Zdaje się, że jest o wszystkim i o niczym. Dotyka poważnych problemów, ale pobieżnie, każdy z nich trywializuje, wplata w najpowszedniejsze i najmniej przekonujące klisze. Książka jest zbiorem kontrowersji, eksploatuje naprawde trudne i ważne zagadnienia - pokazuje je nieumiejętnie, bez wyczucia, w tabloidowym stylu. Dotrwałam do końca, by znaleźć chociaż jeden pozytyw, cóż: szybko się czyta.

Badass jakiego potrzebowałam i długo oczekiwałam. Już dawno podczas czytania nie odczuwałam takiej satysfakcji.

Niewątpliwie bardzo dobry ( skandynawski ) thriller psychologiczny.
Ciekawa fabuła, cały czas towarzyszyło mi oczekiwanie, kiedy wydarzy się coś złego. Nie wiem, czy Autorka nie przeciągnęła trochę struny, jeśli chodzi o wątek dotyczący pracy głównej bohaterki, można było odnieść chwilami wrażenie, że w tych rozdziałach robi się trochę za długo, a przez to nudnawo, chociaż do przeżycia. Mało wiarygodne było dla mnie pragnienie uśmiercenia siebie nawzajem przez głównych bohaterów kochających swoje dzieci i wrażliwych na krzywdę dzieci w ogóle. Zbyt ubogi wydał mi się wątek dot. matki Clary w czasie jej pobytu w szpitalu.
Ogólnie książka bardzo dobra, wciągająca, no i oczywiście poruszająca bardzo trudny temat dzieci-ofiar przemocy.

Niewątpliwie bardzo dobry ( skandynawski ) thriller psychologiczny.

Nie pamiętam już kiedy ostatnio sięgnęłam po skandynawską powieść. Robiąc książkowe porządki, mój wybór padł na Obiorę ci wszystko za sprawą ciekawego opisu.
Clara to ambitna kobieta, która na co dzień pracuje w Ministerstwie Sprawiedliwości, specjalizując się w ochronie dzieci - ofiar przemocy domowej. Aktualnie pracuje nad ustawą, która broni spore kontrowersje. Kiedy do szpitala, w którym pracuje jej mąż, trafia pobity czteroletni chłopiec, który wkrótce umiera, a na drugi dzień zostaje zamordowany jego ojciec, zaczynają się pojawiać podejrzenia, kto może za tym stać.
Tak, jak jeszcze do niedawna trudno mi się czytało thrillery, tak teraz trafiam na drugą pozycję z tego gatunku, która bardzo mi się podoba. Odbiorę ci wszystko to kawał dobrego psychologicznego thrillera, który długo nie wyjdzie mi z głowy, choćby ze względu na wątek znęcania się nad dziećmi. Nie ma obawy, autorka oszczędziła szczegółowych opisów w tej kwestii, a mimo to za każdym razem dostawałam gęsiej skórki, kiedy wyobrażałam sobie, czego nas pozbawiła.
Książka nie od razu mi się spodobała. Początek zwiastował, że będzie to powieść, która niepotrzebnie będzie rozwleczona. Na szczęście tak się nie stało, to ja niepotrzebnie spanikowałam.
Jeśli odbierasz życie komuś, kto krzywdzi innych, to czy można to usprawiedliwić? Kim wolałbyś być, gdybyś musiał wybrać: ofiarą czy mordercą? Po przeczytaniu tej książki ciągle mam w głowie te dwa pytania, na które nie potrafię odpowiedzieć. Ruth napisała kawał dobrej powieści. Ode mnie 10/10. Polecam.

Zaskakujący....napisana w fajnym stylu, db się czyta

Zaskakujący....napisana w fajnym stylu, db się czyta

Zdecydowanie jeden z lepszych thrilerów jakie czytałam.
Fabuła mocno mnie nie zaskoczyła, ale warstwa psychologiczna była bardzo interesująca. Poznanie przyczyn postępowania i poznanie ich źródła bylo niezywykle cielawym przeżyciem.
Bohaterowie interesujący i wręcz chciałoby się bardziej ich poznać.
Książka swietna na wakacyjną lekturę. Zapewnia dobrą rozrywkę i szybko sie czyta. Do tego zawiera bardzo ciekawe psychologiczne zagadnienia.

Zdecydowanie jeden z lepszych thrilerów jakie czytałam.
Bohaterowie interesujący i wręcz chciałoby się bardziej ich poznać.
Książka swietna na wakacyjną lekturę. Zapewnia dobrą rozrywkę i szybko sie...

Podoba mi się sposób opowiedzenia historii. W każdym rozdziale inny bohater prowadzi akcję do przodu pokazując nam jak to wszystko wygląda z jego punktu widzenia. Co czasami może zaskakiwać bo nie zawsze jest tak jak się wydaje innej osobie.
Książka porusza problem maltretowanych dzieci ale jest on właściwie pretekstem do zadania pytania czy usprawiedliwione jest branie w swoje ręce wymierzanie kary. Czy ten kto się decyduje na taki krok, obojętnie jakie byłyby jego motywacje, nie staje się podobny do tych których zwalcza?

kilka słów o książce i moich wrażeniach

kilka słów o książce i moich wrażeniach

Fajny kryminał z zaskakującym zakończeniem oraz niespodziewanym finałem - jak w życiu ;) Polecam

Bardzo intrygujące połączenie fabuły społeczno obyczajowej z kryminalnym wątkiem, który ma zaskakujący przebieg.

Fabuła mnie wciągnęła, ale typowanie mordercy jednak szło w innym kierunku. Jednakże faktycznie ten kierunek byłby zbyt oczywisty.

Tym razem nie czytałam tylko słuchałam audiobook. Interpretacja Andrzeja Ferenca jak zwykle świetna.

Cieszy mnie, że jest kontynuacja powieści, o której zresztą dowiedziałam się po odsłuchaniu tej części, chociaż takie nieoczywiste zakończenie pozwoliłoby na puszczenie wodzy fantazji. W związku z odkrytym wrakiem samochodu ,w którym popełnione zostało pierwsze zabójstwo.

Cieszy mnie, że jest...

1 501