Odbiorę ci wszystko

Ruth Lillegraven Wydawnictwo: Wielka Litera kryminał, sensacja, thriller
Alt er mitt
Karolina Drozdowska
Wielka Litera
literatura norweska literatura skandynawska niebezpieczeństwo obsesja poszukiwanie prawdy przemoc wobec dziecka przemoc w rodzinie szantaż thriller zabójstwo zemsta
Alt er mitt
kryminał, sensacja, thriller
Karolina Drozdowska

Oficjalne recenzje i

Rodzinne sekrety

[ 14 ] Link do recenzji

Niebanalna formuła książki - krótkie rozdziały sprawiały, że bardzo dobrze i szybko zagłębiałam się w przedstawioną w niej historię.
Zaskakujące zakończenie, nieodkryty przez świat zewnętrzny sprawca.
Polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie jest to na pewno kryminał, ale thriller lub dramat psychologiczny. Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie przez różnych bohaterów, dzięki czemu mamy okazję poznać historię z różnych punktów widzenia. Granica między dobrem i złem zaciera się, przez co czytelnik musi sam ocenić postępowanie bohaterów wg własnego sumienia. Dobra książka na weekend.

Książka ma swoje plusy i minusy:
Za plus uważam to, że jest stosunkowo lekka w swojej formie, ale rozbudowane opisy, niespodziewane przejawianie się nowych postaci i zmienność wątków - wprowadzają do tej książki chaos. Niestety wątek kryminalny przejawia się rzadko, ale opisy zbrodni i aktów rodzinnej przemocy były opisane w ciekawy sposób i głównie dla nich warto wytrwać w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Thriller jest dość specyficznym gatunkiem i musi być naprawdę dobrze napisany, żeby wciągnął i zaskoczył. "Odbiorę Ci wszystko" Ruth Lillefraven jest książką właśnie z tego gatunku.

Clara oraz Haavard są małżeństwem i wychowują dwójkę dzieci. Ona pracuje w ministerstwie, on jest lekarzem. Od dawna już im się nie układa. Pewnej nocy w szpitalu na oddział wbiega ojciec z...

Fajna. Warto

Bez wypieków na twarzy, ale nie było najgorzej. Dla mnie za mało skandynawskiego, chłodnego klimatu.

Minęły dwa tygodnie od skończenia tej książki a ja nawet dobrze nie pamiętam o czym ona była. Owszem, Ruth Lillegraven poruszyła w swojej książce bardzo ważne tematy. Było co nieco o trudnych relacjach rodzinnych, o znęcaniu się nad dziećmi czy wypieraniu z pamięci tego, co złe i bolesne. Autorka zrobiła to jednak w tak nieumiejętny sposób, że zamiast skupić się na tych...

"Chciałbym cofnąć czas i postępować inaczej. Albo w ogóle nie zaczynać pewnych rzeczy."

Chyba nie ma osoby, która nie chciałaby cofnąć czasu.
Ja też do takich należę. Wróciłabym dosłownie do kilku chwil, do kilku uśmiechów i westchnień.
A Ty? Do czego chciałabyś/chciałbyś wrócić?

Książkę czytało się szybko, pomimo troszkę nudnych początków. Nie urzekła mnie jednak....

"Odbiorę Ci wszystko" to thriller norweskiej autorki Ruth Lillegraven. Clara pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości, pracuje właśnie nad nową ustawą o ochronie dzieci - ofiar przemocy domowej. Jednoczesnie do szpitala, gdzie pracuje jej mąż Haavard, trafia skatowany czterolatek. Gdy ojciec chłopca zostaje zamordowany, podejrzenie padają na męża Clary. Okazuje się, że...

Zapowiadała się dobrze tylko przez chwilę. Po paru rozdziałach można domyślić się zakończenia, a całość jakoś nieprawdopodobnie irytuje.

Dyskusje

1 065