Umiera się tylko raz

Patronat LC
Robert Dugoni Wydawnictwo: Albatros Cykl: Tracy Crosswhite (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
The Trapped Girl
Data 1. wydania:
2017-01-24
Lech Z. Żołędziewski
Albatros
literatura amerykańska niebezpieczeństwo psychopata seryjny zabójca śledztwo thriller wyścig z czasem zabójstwo
The Trapped Girl
Tracy Crosswhite (tom 4)
kryminał, sensacja, thriller
Lech Z. Żołędziewski

Bardzo dobra. Trzyma w napięciu do samego końca.

Zdecydowanie najlepsza z dotychczasowych części. Zmiana narracji (oczyma bohaterów), jak ślimak po liściu, powoli zmierza do krawędzi rozwiązania. Niedomówienia powodują, że czytelnik sam zaczyna snuć różne nieprawdopodobne teorie. A zakończenie i tak zaskoczy.

Rzadko zdarza się, by dopiero któraś z książek w ramach cyklu była najlepsza. Tym razem tak jest. IMHO "Umiera się tylko raz" przewyższa pozostałe części przygód pani detektyw. Najmocniejsza, najgłębsza, najlepiej zaplanowana fabuła, jaka wyszła spod pióra Dugoniego. Warto było dobrnąć do tego tomu.

Zakończenie jakoś mnie nie zaskoczyło. Trochę męczące się robi ta przykładanie się do śledztwa. Może w kolejnej warto coś wręcz odwrotnego pokazać.:-)

Jak na ten moment to dla mnie najlepsza część serii . Bardzo dużo intryg, akcji I niespodziewanych zwrotów. W momencie gdy już niby wszystko było wiadomo I można było zakończyć cała historie, nastąpił kolejny zaskakujący zwrot . Książka jest na prawdę świetna , pomysły autora są bardzo ciekawie i potrafi on w interesujący sposób wprowadzić je do swojej książki. Polecam...

Dobrze się czyta; szybko i przyjemnie. Akcja wciąga i miesza. A na koniec i tak nic nie jest takie, jakim się początkowo wydawało.

Myślisz, że wiesz jak się skończy a tu niespodzianka 😲

Młodzieniec w zatoce Puget Sound wyciąga niewłaściwą pułapkę na kraby, z której wystaje dłoń martwej kobiety. Sprawę dostaje Tracy Crosswhite, nie dość że musi odnaleźć sprawcę, to dodatkowo tożsamość ofiary jest nieznana. Denatka przed śmiercią radykalnie zmieniła wygląd, a świadczą o tym niedawne operacje plastyczne twarzy. Gdy Detektyw trafia na trop, okazuje się że...

3/52/2021

Autor cały czas trzyma poziom. Kolejna książka z cyklu o Tracy mnie nie zawiodła. Intryga, która na początku wydaje się oczywista wcale taka nie jest. Autor co jakiś czas podrzuca nowy trop i już jestem niemal pewna, że wszystko teraz jest klarowne i... I tak do następnego podrzuconego tropu. Dobrze, że jest Tracy. Ona nie pozwala sobą manipulować i powoli łączy wszystkie...

• 2019
  • 2021