Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.99 zł

Siła natury

Jane Harper Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Aaron Falk (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Force Of Nature
Force Of Nature
Aaron Falk (tom 2)
kryminał, sensacja, thriller
Magdalena Nowak

Książki Harper charakteryzują się brakiem przesady w zawiłości wątku kryminalnego. Proste opisy przyrody i dojrzale dialogi wieńczą dobre dzieło. Jeżeli nie czytaliście "SUSZY" nic nie szkodzi, hasło "kontynuacja" jest przesadzone, jedynie śledczy jest ten sam.
Wyjazd integracyjny jednej z firm, kończy się nie najlepiej, źle obrana ścieżka, wielokilometrowa trasa w buszu...

Przez te książki zawsze się strasznie zajawiam Australią i oglądam mnóstwo zdjęć australijskiej przyrody. Co do "Siły natury" to wg mnie na pewno nie była tak dobra jak "Stracony", ale czy ja wiem, czy gorsza od "Suszy"? Na pewno cenię Jane Harper za to, że nie mam żadnego problemu z uwierzeniem w motywy jej postaci. Z niecierpliwością czekam na kolejne...

Pięć kobiet wchodzi do buszu, po trzech dniach wychodzą cztery. Tak wygląda integracja pracowników według kobiet.

Autorka cenionej już "Suszy" również w najnowszej powieści radzi sobie świetnie. Bardzo inteligentnie bawi się z czytelnikiem bo przecież wszystko z pozoru jest proste, gubi się uczestniczka obozu integracyjnego, przebywała razem z przyjaciółkami.. jak się...

Dobra kontynuacja Suszy, podobała mi się. Również szybko pochłania jak jej poprzedniczka. Aaron Falk i jego nowa partnerka z pracy są tak różni, że do siebie nie pasują, ale jednak pasują. Siła natury jest potężna i jeszcze nikt z nią nie wygrał. Ludzkie emocje również są silne, ale ty możesz nad nimi zapanować chyba, że doprowadzą cię do granic wytrzymałości. Mam nadzieja,...

Dużo bardziej mi się podobała niż Susza. Więcej się dzieje, fabuła jest ciekawsza.
Miła odmiana od typowych kryminałów i thrillerów, oraz, co ważne, nie ma za bardzo dygresji i nudnej warstwy obyczajowej ;)

Rozumiem głosy osób lekko rozczarowanych lekturą Siły natury. Po rewelacyjnej Suszy ta część wydaje się być nieco słabsza. Niemniej jednak, ja czytałam z zainteresowaniem, choć nie z wypiekami na twarzy. Niespieszna akcja, przemyślany wątek kryminalny, interesujące postaci, to wszystko złożyło się na bardzo ciekawą całość. Ja dalej jestem pod wrażeniem kunsztu pisarskiego...

Poprawna, ale gorsza, niż Susza czy Stracony. Nie porywa, fabuła wręcz się dłuży, by mozolnoe dobrnąć do końca.

Niezła, ale tylko dlatego, że to kontynuacja Suszy. Trochę mniej mnie wciągnęła ta historia, ale też zauważyłam jak wielką rolę w powieściach p. Harper odgrywają okoliczności przyrody. Zupełnie inna pora roku, inne otoczenie ale nie mniej klimatyczne i groźne.

Książkę się bardzo dobrze czytało, ale końcówka nie była zbyt porywająca. Zaskakuje, ale mi osobiście podobałoby się inne zakończenie

Bardzo dobra powieść. Ciekawa konstrukcja. Rozdziały kończyły się tak, że chciało się czytać dalej. Opis wyjazdu integracyjnego doprowadzał mnie do furii. Lepiej nie jeździć na takie wycieczki, z ludzi wychodzą najgorsze cechy charakteru. Uważam, że Susza jest lepsza, jedna tą książkę również polacam.

• 2019
  • Przeczytane 2019
  • 2020
  • Legimi
  • Jane Harper
  • 2020
  • E-book

Dodaj cytat z książki Siła natury