Pieśń miecza

Bernard Cornwell Wydawnictwo: Otwarte Cykl: Wojny Wikingów (tom 4) powieść historyczna
Sword Song
powieść historyczna
2019-04-03
Mateusz Pyziak
Wikingowie wojowie Brytania upadek królestwa Uthred Alfred anglosasi

Rozpoczęłam czytanie od tego tomu, by dowiedzieć się dalszych losów bohaterów poznanych w Upadku królestwa. W planie mam przeczytać od początku. Uwielbiam Uhtreda.

Bardzo dobra książka. Pouczająca jak patrzeć na wrogów i przyjaciół. Polecam.

Kolejny tom przygód naszego bohatera.
Niestety autor znów wrócił do antykatolickiego szczucia i obrażania w fabule króla. Dopiero w notce historycznej raczył zauważyć, że był to światły król i z podanych tam informacji wynika coś wręcz przeciwnego, niż z opowieści fabularnej.
Natomiast sama opowieść ma wielki rozmach i czyta się ją z zapartym tchem. Czytelnik może być...

Czwarty tom trochę mi się dłużył. Było tutaj bardzo dużo scen batalistycznych, jednak nadal niespecjalnie mnie przekonują. Nie mogę podczas ich czytania oddać się przyjemności, gdyż coś mi w nich przeszkadza. Nie wierzę im. Są dla mnie sztuczne i mało realistyczne.
Pomijam fakt, że Uthred jest nieśmiertelny i nikt nie jest w stanie go pokonać.

Akcja 4 tego tomu cyklu jest bardzo dynamiczna. Alfred, król Weseksu wysyła Uhtreda na wojnę przeciwko Haraldowi Krwawowłosemu. Jak zawsze w książce jest dużo scen batalistycznych

Uther wycina kolejnych wrogów. To jest dopiero 4 tom, a mnie zastanawia czy starczy mu przeciwników do tomu zamykającego serię. Czy aby w ostatnich książkach nie będziemy czytać jak Uther uprawia rolę ponieważ zabił już wszystkich.

Wciągająca opowieść przygodowo historyczna.

Uthred zadomowił się nad Tamizą. Król Alfred nakazał mu strzec granicy Wessxu. Dwóch norweskich jarlów postanawia podstępem namówić Uthreda do przejęcia Londynu.
Czwarta część "Wojny wikingów" jest równie pasjonująca jak pozostałe, cykl rozwija się, poznajemy warunki życia głównych bohaterów i mieszkańców Londynu. Autor opisuje stroje i uzbrojenie Sasów . Sceny walki to...

Po raz kolejny Bernard Cornwell udowodnił, że jest mistrzem powieści historycznych. Pieśń miecza to pasjonująca podróż do średniowiecznej Anglii, pełna przygód, niebezpieczeństw i szczęku stali. Autor z rozmachem nakreślił realia epoki, czyniąc lekturę powieści fascynującym przeżyciem, po którym pozostaje jedynie chęć na więcej.

Cała...

Kolejny tom pełen przygód naszego doskonałego wojownika! Saga zaczyna być nudnawa.. Główny bohater, który zabija każdego, kogo napotka na swojej drodze kojarzy mi się z bohaterem sagi Kornewa Zimnym. Mam nadzieję, że następne tomy będą lepsze! Ten nie jest zły, ale oczekiwałbym czegoś więcej.. Nadal bardzo dobrze oddani bohaterowie drugoplanowi, za to cenię Cornwella!

Dyskusje

• Historyczne
  • Chcę w prezencie
  • Powieść historyczna
  • 2013
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pieśń miecza