Religia

Tim Willocks Wydawnictwo: Rebis Cykl: Mattias Tannhäuser (tom 1) powieść historyczna
The Religion
2014-02-04
2006-01-01
Maciej Szymański
Rebis
islam chrześcijaństwo Wielkie Oblężenie Malty Jean de la Valette Sulejman Wspaniały Lala Mustafa Pasza
The Religion
Mattias Tannhäuser (tom 1)
powieść historyczna
2014-02-04
Maciej Szymański

Kapitalna książka. Obrona Malty przedstawiona w dynamiczny i plastyczny sposób. Watki pobocze też bardzo wciągające. Bardzo dobry materiał na film.

Malta jakiej nie znacie. Polecam. Zakończenie jak w nie jednym dramacie.

Bardzo realistyczna opowieść historyczna.

zwiedzałem Maltę z książką w ręku

Genialnie opisana historia oblężenia Malty przez Turków w 1565 r. W Polsce to wydarzenie historyczne jest w powszechnym odbiorze nie znane, a szkoda. Autor trzyma się realiów historycznych i bardzo dosadnie opisuje realia i warunki w jakich żyli uwcześni ludzie oraz jak brutalni potrafili być

Fantastycznie się czytało, książka od której ciężko się było oderwać, i mimo dość pokaźnej ilości stron - im dalej tym chciało się więcej. Podobają mi się dialogi, nawiązania historyczne, świetni bohaterowie... i akcja! Jeśli cokolwiek, to może zakończenie nieco przewidywalne, ale jest dokładnie takie, jakiego się oczekiwało

Oblężenie Malty to jeden z etapów wielkich podbojów Imperium Osmańskiego. Trwało między 19 maja, a 11 września roku 1565. Jest to też tło powieści Tima Willocksa.
Głównym bohaterem jest Mattias Tannhauser, Niemiec, aktualnie biznesmen, były janczar w armii Imperium Osmańskiego, oryginalnie Niemiec. Człowiek wielu talentów, który dobija zarówno interesy, jak i swoich...

Tim Willocks '' Religia''...dla mnie piękno literatury. Akcja książki
rozpoczyna się w 1540 roku, gdzieś w Siedmiogrodzie, gdzie poznajemy
głównego bohatera powieści. Ale główny przebieg zdarzeń
ma miejsce w 1565 roku na Malcie, podczas obrony przed najazdem
Tureckim, a tytułowa Religia to zakon Joannitów,
który broni swej twierdzy.
Opis walk „wciągał” mnie i podczas...

Przyznam szczerze, że sięgnąłem po tę pozycję dzięki reklamie. Rzuciła mi się w oczy okładka oraz krótki opis. To co mnie zaintrygowało: opowieść z obroną Malty jako historycznym tłem. Jak określić gatunek? Wg mnie trochę romans, melodramat z historią w tle. Rewelacyjne połączenie wątków miłosnych, rozterek bohatera, jego przeszłości oraz wątpliwości a w tle inwazja...

Niesamowicie realistycznie i brawurowo przedstawiona obrona Malty przed najazdem Imperium Osmańskiego. Kopalnia wiedzy, wspaniała przygoda, kawał historii. Minus za lekko przegadane kawałki.

Dyskusje

• Powieść historyczna