Orły imperium: Orły i Wilki

Simon Scarrow Wydawnictwo: Książnica Cykl: Orły Imperium (tom 4) powieść przygodowa
The Eagle and the Wolves
powieść przygodowa
978-83-245-8005-7
Robert J. Szmidt
rzym legion brytania kato

Uwielbiam klimat książek Simona Scarrowa. Co jakiś czas sięgam po kolejny tom z przygodami Macro i Katona i muszę stwierdzić, że z każdym razem jest to miłe przeżycie.
Wyobraźcie sobie dwójkę ludzi, na pierwszy rzut oka zupełnie różnych, którzy mają jedną wspólną cechę - wpadają w kłopoty znacznie częściej niż to wypada porządnemu rzymskiemu legioniście. Co więcej, z...

"-Macro i Katon- zawołał.-Mogłem się domyślić.Tylko wy dwaj potraficie narobić takiego bajzlu!" W taki właśnie sposób centurion Hortensjusz podsumował bohaterów.

Uważam że bardzo słusznie,bo znowu znaleźli się w samym środku oka cyklonu. To już czwarta część cyklu, a Autor nadal utrzymuje wysoki poziom opowieści. Ja jestem jak zaczarowana, mimo że odłożyłam już książkę...

Pomimo, że jest to już któraś część z cyklu poziom historii nie tylko się nie obniża, ale właśnie wzrasta. Bardzo duży talent autora do przedstawienia czasów Imperium Rzymskiego. Marco i Katon powoli awansują w mojej prywatnej liście ulubionych bohaterów literackich.

W tej części trochę za dużo polityki przynajmniej jak dla mnie.

Dlaczego takie powieści odnoszą sukces - bo dają obraz dawnych czasów, ale przekonują nas, że przyzwoitość, zdrada, knowania, ludzki egoizm są dziś takie same, zmieniło się tylko tło, nie człowiek. I w każdych warunkach może się zachować jak trzeba, a może okazać się szują.

Okładka
uwielbiam

skąd
biblioteka

Moja opinia
Znowu,jeden z moich ulubionych cykli.Bardzo,dobra akcja.
Świetna przygoda,dużo bitew.
Rzym zwycięży !!

Czwarty tom "Orłów Imperium" to - równie jak poprzednie - wciągająca opowieść o krwawych bitwach, zakulisowych rozgrywkach i problemach, z którymi musieli się borykać dowodzący rzymską armią w drugim roku po inwazji na Brytanię.
Tym razem Katon i Macro zostali uwikłani w obronę Callevy - miasta i stolicy Atrebatów, sprzymierzonych z rzymskim okupantem - przed armią...

Świetna

Zajebiaszcza :D!! jak do tej pory każda z książek bardzo mi się podoba:d Macro i Katon świetni bohaterowi powieści :D coś czuję że przeczytam całość:D w sumie jestem tego pewny!!!

Zawsze doję 10 temu pisarzowi za ogrom dobrej pracy. Opisami działając na wyobraźnię ukazuje nam czasy Imperium Rzymskiego - nie było łatwo.

Dyskusje

• Historyczne