ROZWIŃ ZWIŃ

2010-01-01
Zofia Chądzyńska
literatura argentyńska literatura iberoamerykańska

więcej Więcej

Momentami męcząca, ale oryginalna gra intelektualna z czytelnikiem.

Lata temu zachwyciłam się tą książką. Teraz nie robi takiego wrażenia. Sam koncept - dekonstrukcja powieści, fabuły, autotematyzm - nadal są esencją tego dzieła i choćby dlatego warto to przeczytać, ale poza tym jest to jednak fabularna wydmuszka z egzaltowanymi bohaterami.

No niestety, ale trochę tą książkę wymęczyłam. Czytałam po kilka rozdziałów przeplatając je innymi lekturami i chyba tylko dzięki tym przerwom się nie poddałam. Za instrukcją autora najpierw przebrnęłam przez część pierwszą, a potem skakałam z rozdziału na rozdział według podanego przez niego scenariusza. Nie powiem, było to dość oryginalne przeżycie, momentami mocno...

Jedna z tych książek, które trzeba przeczytać w liceum. Wtedy wszyscy znajomi się nią zachwycali, ja przeczytałam jako dorosła osoba i pretensjonalność tej lektury mnie przerosła.

Nieco się zawiodłam na tej sławie.

Jakże przyjemnie się gra, gdy gra jest celem, a nie rezultat

bardzo ciężka lektura , przeczytana tylko w wersji podstawowej ,drugi raz nie dałem rady

Dałam radę przeczytac, tylko "podstawową" cześć, bez bawienia się w przeskakiwanie po rozdziałach.

Długie, złożone zdania, niełatwy język, powolna narracja, pomieszanie planów - nie są dla mnie bynajmniej wadami książek, zwłaszcza tych, w których chodzi o coś więcej niż tylko o prosty przekaz, co się stało i dlaczego. A co dopiero w przypadku takiej ikonicznej Księgi Eksperymentatora! To rzecz wymagająca niezakłóconej, uważnej lektury, jakże obcej "tym...

Niestety nie przebrnęłam przez książkę, bardzo ciężka lektura.

9 047
    5 956