Kup teraz - 13 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

2007-01-01
8371207581
Jolanta Kozak
wojna kanarki trauma wojenna choroba psychiczna

Pierwsze strony były trochę intrygujące, później wkradła się nuda i nie wiedziałam, czy czytać ją do końca (z racji tego, że nie lubię przerywać książek), ale niestety jak czytałam o psich łapankach, gazowaniu ich, kopaniu prądem i mieleniu w maszynkach to wiedziałam, że dalej po prostu nie przebrnę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka psychologiczna

Rewelacyjna opowieść, nie można o niej za wiele napisać, żeby czegoś nie zaspojlerować - w każdym razie nie sądziłem, że kanarki mogą być tak interesujące, a to jest i tak ta mniej interesująca (według mnie) część tej wspaniałej historii.

Jest to pierwsza książka w życiu, która przeczytałem po za lekturami, a przynajmniej pierwsza, którą pamiętam.
Książka wywarła na mnie takie wrażenie, że sięgnąłem po inne tytuły, tego autora. Ma wiele wybitnych książek jak np. Spóźnieni Kochankowie, ale "Ptaśka" i opisanej tam historii młodego schizofrenika, który marzył, aby być ptakiem, nic nie przebije.

Ciekawa książka. Polecam

O schizofreniku ptasiofilu ;) ale KULTOWA

Genialna powieść, do której z przyjemnością się wraca, by odkryć ja na nowo.

Może i była by ciekawa, gdyby nie te nieznośne fragmenty opowiadające o życiu ptaków. Opieka nad Ptaszką i Alfonsem... Nie do wytrzymania. Sedno utonęło w pobocznoścaich, które kompletnie nic nie wnoszą. Autor zrobił tak głęboki research, że aż szkoda mu było nie napisać wszystkiego czego tylko się dowiedział?

Kiedyś chodziłam do szkoły językowej im. Williama Whartona. Od tamtego czasu miałam w palnie sięgnięcie po któreś z jego dzieł. Teraz, po wielu latach, udało się – w antykwariacie kupiłam „Ptaśka”.

Potrzebowałam trochę czasu, by w ogóle „wejść” w opowieść, bo na początku czułam, że nie ma pomiędzy mną a książką żadnej chemii. Szczególnie irytujące wydawały mi się...

Kocham Ptaśka.

14 601