Krwawe żniwa

2018-11-08
Data 1. wydania:
2011-05-10
Małgorzata Stefaniuk

Świetny thriller! Jestem pod ogromnym wrażeniem!
Czytając czujemy przyspieszone bicie swojego serca. Na początku jest to prawie horror, bo akcja dzieje się w starym kościele i na cmentarzu, ale od razu wciąga i nie da się czytać bez emocji. W ogóle nie polecam czytania nocą ;-)
Mamy tu małe miasteczko i jego tajemnice, dziecięce trupki oraz pastora, psychiatrę i nową rodzinę w miasteczku. Zdecydowanie jest klimat!
Aż do samego końca autorka trzyma nas w napięciu, a sama końcówka bardzo dobra!
To moje pierwsze spotkanie z autorką i nabrałam ochoty na inne jej pozycje.
Zdecydowanie polecam!

Świetny thriller! Jestem pod ogromnym wrażeniem!

Uwielbiam Bolton. A to chyba najlepsza jej książka. Momentami bardziej horror niż kryminał, a to dzięki dziwnym, mrocznym zwyczajom panującym wśród mieszkańców. Dzięki temu, że głowni bohaterzy to nie wybitni policjanci czy detektywi możemy razem z nimi bardzo szczegółowo poznawać wszystkie postaci i ich problemy. Dla mnie- fantastyczna książka.

To jest moja pierwsza książka tej autorki, i muszę powiedzieć - podobała mi się. Chociaż początek był troszeczkę "nużący", to później jednak swoim klimatem i szybką akcją, nadrobiła stracone momenty. Po połowie książki, mogę powiedzieć, że domyśliłem się, kto jest zabójcą, jednak do samego końca, nie potrafiłem znaleźć przyczyny. Opisy wszelakiego rodzaju - na plus, niezbyt duża liczba bohaterów, również na plus. Motyw zbrodni - troszeczkę przewidywalny, ale dobrze "ukryty" w książce. Czy polecam? Tak. W kilku momentach ciężko było oderwać się od tej lektury.

Jestem zdecydowaną fanką Sharon Bolton. Wszystkie jej książki, które do tej pory udało mi się przeczytać były rewelacyjne. Tak też jest i w tym wypadku.

W mojej ocenie nie jest to klasyczny kryminał...Plus za klimat...wszechogarniający niepokój i postacie. Minusem jest ciągnąca się fabuła i powtarzane wątki z perspektywy kilku osób. Można przeczytać :)

Musze przyznać, że mnie ta książka zaskoczyła. Jej początek sugerował całkiem inną fabułę niż wyszło finalnie. Mam jednak wątpliwości, czy zaprezentowane tu zakończenie mogłoby faktycznie się wydarzyć, strasznie niemrawo bohaterowie radzili sobie z odkrywaniem tajemnic.

Bolton tworzy niesamowity klimat w swoich książkach, a ta jest jedną z jej najlepszych. Czytając ją, czułam niepokój i ciągłe napięcie. Świetna zagadka, wątki psychologiczne i elementy jak z horroru. Jak dla mnie niepowtarzalna i na pewno będę do niej wracać.

2019

Książka zupełnie nietypowa jak na Sharon Bolton. Powiem, że nawet w połowie musiałem się upewnić, czy to aby nie Stephen King napisał ten ciekawy thriller z elementami horroru. No, ale później już, im bliżej końca, tym bardziej, mamy do czynienia z kryminałem z elementami thrillera.
Mega jestem ciekaw, jak dalej potoczy się wątek Evi i Harry'ego, bo tu nam autorka chyba tak nie do końca zamknęła ten wątek. Ale te podchody jednego i drugiej, niczym podchody żaby do jeża.
Powieść ta porusza trudne tematy, jak się okazuje, i czego w sumie można było się spodziewać.
Wrzucam ją na półkę z innymi nieodkładalnymi.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Jedna z lepszych książek autorstwa Sharon Bolton! Świetna, wciągająca, trzymająca w napięciu, pełna szczegółów, zdarzeń, fantastycznych opisów miejsc i tajemniczych rytuałów. W trakcie lektury milion razy zmieniasz zdanie na temat tego kto jest faktycznym zbrodniarzem. Zakończenie jest fascynujące i niespodziewane.

Tak, tak i jeszcze raz tak! Zaczynasz czytać, nie wiesz, czy po Heptonclough biega jakiś psychopata-morderca, czy dzieją się tam rzeczy nadprzyrodzone. W trakcie lektury tysiąc razy zmieniasz zdanie dotyczące tego „kto zabił”. Ciągle coś się dzieje, co daje Ci do myślenia, w 3/4 książki dalej nie wiesz, kto właściwie sieje cały ten popłoch, a atmosfera jest bardzo małomiasteczkowa i gęsta.
Dobrze się bawiłam, świetna i porywająca lektura 🙂

Dodaj cytat z książki Krwawe żniwa