Aktualizacje encyklopedyczne. Sport i rekordy

Aktualizacje encyklopedyczne. Sport i rekordy
Kurpisz
1998-01-01
1998-01-01

Sport w wieku dwudziestym stał się jednym z najważniejszych elementów ludzkiej cywilizacji. W tymże wieku powstała ogromna ilość dyscyplin sportowych, a sporty już istniejące ustanowiły swoje zasady, zainicjowały własne rozgrywki o określonym harmonogramie i najczęściej znacznie rozszerzyły teren swojego oddziaływania. Ta książka przedstawia, opisuje i omawia pokrótce najważniejsze i najpopularniejsze dyscypliny sportowe pod koniec dwudziestego wieku na świecie.
Teksty dotyczące poszczególnych dyscyplin sportowych oraz tabele opracowali Marek Drozdowski, Radosław Nawrot, Radosław Patroniak oraz Tomasz Sikorski. W książce wykorzystano dane z "1996 Britannica Book of the Year". Książka zwiera bardzo wiele tabel i dużą ilość kolorowych fotografii. Znalazły się w niej opisy następujących sportów: badminton, baseball, bilard, boks, brydż sportowy, curling, dżudo, futbol amerykański, gimnastyka, golf, hokej na lodzie, hokej na trawie, kajakarstwo, kolarstwo, koszykówka, kręglarstwo, krykiet, lekkoatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo, narciarstwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, podnoszenie ciężarów, rugby, siatkówka, sporty jeździeckie, sporty motocyklowe, squash, strzelectwo, szachy, szermierka, tenis stołowy, tenis ziemny, triathlon, wioślarstwo, wyścigi samochodowe, zapasy, żeglarstwo. Na końcu książki znajdziemy tabele dotyczące Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1994 roku, Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 1996 roku, Ligi Mistrzów, Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w 1996 roku.
Książka z wieloma interesującymi faktami i ciekawostkami. Dla fanów sportu bardzo cenna pozycja. Należy pochwalić pomysł na książkę i realizację tegoż pomysłu. Ciekawa książka.

• Moja biblioteczka

Dodaj cytat z książki Aktualizacje encyklopedyczne. Sport i rekordy