Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 39.90 zł

Dobry tłuszcz. Najlepsze paliwo dla organizmu

Joseph Mercola Wydawnictwo: Vivante poradniki
Fat for fuel. A Revolutionary Diet to Combat Cancer, Boost Brain Power, and Increase Your Energy
Juliusz Poznański
Vivante
Odchudzanie diety Odżywianie Vivante Zdrowy styl życia
poradniki
Juliusz Poznański
Odchudzanie diety Odżywianie Vivante Zdrowy styl życia

książka wywarła na mnie duże wrażenie. Podjęłam nawet próbę zalecanego sposobu odżywiania, który jest jednak mocno rygorystyczny.
Niemniej jednak w końcu PRZESTAŁAM SIĘ BAĆ TŁUSZCZU w diecie, którego podświadomie unikałam.

Czytając miałem wrażenie, że książka jest skierowana do ludzi, którzy nie mają kompletnie pojęcia o żywieniu. Być może tak faktycznie jest w Stanach Zjednoczonych. Czasem tłumaczenia autora zdają się być bardzo infantylne i oczywiste, ale może faktycznie ludzie nie wiedzą bardzo prostych rzeczy. A może miałem takie wrażenie, ponieważ już przeczytałem książkę Bruce'a Fife o...

Książka napisana przez osobę która ma doświadczenie. Warto poczytać bo dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.
Pierwsza część jest ciekawa natomiast druga część jest opisana jak stosować tą metodę. Ja nie będę stosowała tej metody ponieważ za dużo kupowania sprzętu roboty itd.
Ale poczytać warto może ktoś się czegoś nowego dowie.

Książka bardzo dobrze się zaczyna. Założenia teoretyczne diety bogatej w zdrowej tłuszcze wydają się być bardzo racjonalne. To, że żywność odtłuszczona (mająca niejako pełnić rolę tej dietetycznej) jest niezdrowa, bo tłuszcze w zawartości zastępowane są węglowodanami, a te znowu są niezdrowe, już wiemy. Trochę mniej wiemy na temat właściwej suplementacji białek, a Mercola...

Co raz częściej dietetycy zaczęli eksperymentować z regulowaniem relacji węglowodany:białko:tłuszcz w żywieniu człowieka. Skoro cukry są dla nas szkodliwe, to logicznym jest, że powinniśmy zmniejszyć ich udział w diecie. Analogicznie, skoro tłuszczy jemy za mało, to należy zwiększyć ich dzienne spożycie? Co więcej, dowiedziono, że redukcja spożycia węglowodanów oraz...

• Poradniki
  • Zdrowie