Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie

Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie
Galaktyka
2017-10-27
2017-10-27

Okładka książki Żywienie młodego sportowca. Co jeść, by zostać mistrzem. Justyna Mizera, Krzysztof Mizera
Ocena 7,3
Żywienie młode... Justyna Mizera, Krz...

Okładka książki Pełnia twoich możliwości. Jak dać z siebie wszystko, osiągnąć cel i uniknąć wypalenia Steve Magness, Brad Stulberg
Ocena 7,4
Pełnia twoich ... Steve Magness, Brad...
Okładka książki Bądź sprawny jak lampart. Jak pozbyć się bólu, uniknąć kontuzji i zwiększyć sprawność Glen Cordoza, Kelly Starrett
Ocena 8,6
Bądź sprawny j... Glen Cordoza, Kelly...

Dobra i prosta w swoim przekazie książka dla osób początkujących, które chcą zrozumieć podstawy zdrowego odżywiania

Ogólnie książka dla osób, które o odżywianiu nie wiedzą nic i szukają czegoś bardzo łatwego do przyswojenia. Na tyle łatwego, że sporo niedopowiedzeń (np. twierdzenie, że mózg potrafi wyłącznie korzystać z glukozy, albo twierdzenie o szkodliwości nasyconych KT itp.) Książka niestety opiera się głównie na starych i często nieaktualnych już badaniach. Poza tym opisując przeprowadzone badania dobrze byłoby podać przy nich źródło, nie każdy ma ochotę szukać jednego badania spośród całej, długiej bibliografii.

Jeżeli jesteś kimś, kto uwielbia sport, a nie do końca orientuje się w sprawach świadomego jedzenia, ta książka pomoże ci odnaleźć się w świecie dietetyki powiązanej z aktywnością fizyczną. Osobiście, interesuję się zdrowym stylem życia bardzo hobbystycznie, a lektura uświadomiła mnie o wielu istotnych aspektach odżywiania.

Jeśli ktoś słyszał o ludziach, którzy wydają książki tylko po to żeby się wypromować, to mamy idealny przykład.

Strata czasu

Strata czasu

Bardzo wartościowa. Krótko, zwięźle, jasno i w sposób uporządkowany. Warto ją mieć. Polecam!

Informacje bardzo podstawowe , jak dla mnie , początkującego w zdrowym żywieniu idealne .
Jest trochę technicznego języka ale nie za dużo , raczej język przystępny dla amatora .
Tytuł wydaje mi się być trochę na wyrost w porównaniu z info w środku książki , jest to zbiór nie dużej ilości informacji raczej pobieżnie i dość ogólnie opisanych .
Pozycja dla początkujących .

Pozycja dla początkujących .

Dietetyka sportowa to bardzo wartościowa pozycja. Przepełniona konkretną wiedzą na temat odżywiania wniesie dużo dobrego w życie każdej aktywnej osoby. Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem? Może biegasz kilka maratonów rocznie? Nie ma to znaczenia ponieważ każdy, bez względu na poziom zaawansowania znajdzie w tym kompendium coś cennego dla siebie. Rozdziały przeprowadzają nas kolejno przez zagadnienia związane z wysiłkiem, powstawianiem tkanki tłuszczowej, makroskładnikami, nawodnieniem czy suplementacją. Książkę kończy rozdział poświęcony wskazówkom dietetycznym z uwzględnieniem naszych celów żywieniowych oraz najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Każdy rozdział poprzedzony jest krótkim opisem przypadku osoby, która zgłosiła się do Państwa Mizerów. Pozwala to na łatwiejsze zobrazowanie sobie sytuacji i wyciągnięcie z niej wniosków.
Wspaniała, godna polecenia książka.

Jako wprowadzenie do dietetyki sportowej książka wypada dość słabo w porównaniu do innych pozycji na rynku np. Żywienie w sporcie - Anita Bean. Tematy poruszone zostały dość oszczędnie, przytaczając od czasu do czasu jakąś nowinką z badań. Jeśli ktoś szuka w niej kompletnego podejścia do tematu diety i trenowania w czasie odchudzania to się zawiedzie (zawiera tylko kilka podstawowych porad).

Świetnie napisana książka, wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione.
Czekam na kolejną książkę ich autorstwa !

Świetnie napisana książka, wszystko dokładnie opisane i wyjaśnione.
Czekam na kolejną książkę ich autorstwa !

Bardzo ciekawa pozycja zarówno dla dietetyków po studiach, jak i dla osób które chcą wiedzieć jak działa organizm sportowca.
Czytając tą książkę porównywałem ją do innych pozycji dietetycznych i nasuną się prosty wniosek - można prostym językiem opisać bardzo trudne zagadnienia. Każde pojęcie wprowadzane do tej książki jest tłumaczone na prostszy język - zrozumiały dla każdego odbiorcy.
Czego jednak mi brakowało? Większego rozdziału o samych dietach i planowaniu ich nie tylko w przygotowywaniu się do zawodów, ale też podczas zawodów.
Denerwował mnie fakt wstawiania co rozdział pochwał dotyczących książki oraz ich wydawców - to mogłoby być tylko na pierwszych stronach.
Bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie opisy przypadków metodą "problem --> rozwiązanie/zalecenie --> efekt". Szkoda, że było ich tak mało a bardzo chciałbym widzieć tego więcej, ponieważ powiedzmy sobie szczerze nie każdy ma takie doświadczenie jak autorzy w dietetyce (szczególnie tego doświadczenia nie mają studenci).
Czy warto więc przeczytać tą książkę? Tak - pozytywnie mnie zaskoczyła mimo kilku minusów.

Dodaj cytat z książki Dietetyka sportowa. Co jeść, by trenować efektywnie