Chaos. Nowy porządek świata

reportaż
Muza
2018-06-20
2018-06-20
chaos świat polityka wojny literatura faktu

Tematyka książki bardzo aktualna, ponadczasowa. Jednakże pisarz nie ma lekkiego pióra. Dodatkowo ostatni rozdział jest bardzo chaotyczny. Polecam przeczytać osobom, które interesują się procesami, które zachodzą w otaczającym nas świecie.

Pozycja z pozoru trudna, ale podana w łatwy, przystępny sposób. Idealna dla każdego, kto chce zrozumieć zasady - jak urządzony jest świat. Książka, mam wrażenie, skupia się przede wszystkim na analizie terroru, ale jest też sporo o polityce Ameryki i Europy Zachodniej. Warto, szczególnie dziś

"Żyjemy w świecie, który stał się dla nas zagrożeniem. Stabilizacja ustąpiła miejsca chaosowi, który jest najskuteczniejszym sposobem panowania nad światem. Na chaos nie stać biednych, to broń w rękach bogatych i silnych." - Marek Orzechowski
Dla mnie jest to książka wybitna, opracowana rzetelnie, o treśći wartościowej - a do tego podparta wiarygodnymi zródłami. Dodatkowo jest napisana językiem przystępnym. Autor porusza tematy trudne, rzeczywiste, związane z przyszłością nas wszystkich i nas wszystkich dotyczące. Dowiedziałem się więcej o taktyce/mechanizmach/motywach działania największych mocarstw na przykładzie licznych interwencji militarnych/"wojen humanitarnych"/tzw. zmianach reżimów; w nie tak odległej historii. Dowiedziałem się o kosztach/ofiarach/skutkach szerzenia przymusowej "demokracji". Dowiedziałem się o konsekwencjach lekceważenia i nieznajomości kultury islamu przez polityków/rządy mocarstw/organizacje międzynarodowe oraz zwykłych obywateli. Dowiedziałem się o różnicach w podejściu do życia/śmierci oraz do niewiernych, o przewadze ortodoksyjnego odłamu nad innymi, o wspieraniu analfabetyzmu, agresji i realnym zagrożeniu jakim jest islamizacja świata zachodniego. Zrozumiałem też kto jest autorem tego chaosu i że jeżeli ludzie nie zaczną szukać prawdy na własną rękę/myśleć samodzielnie, a będą ufać wszystkim przekazom medialnym/oficjalnym/propagandowym treściom, to wciąż będziemy tylko statystami, bez wpływu na to co się wokół nas dzieje. Nadchodzą kolejne wyzwania, kolejne scenariusze tylko czekają na realizację, to od nas zależy czy się obudzimy i zaczniemy dostrzegać rzeczywistość/problemy czy będziemy odwracać oczy i uciekać w kreowany świat "fikcji" - udający "raj na ziemi", świat rozrywki. "Chaos - Nowy Porządek Świata" to lektura obowiązkowa dla każdego.

Książka sprawnie podsumowuje narastający ostatnimi laty chaos na Ziemi i jednoznacznie identyfikuje jego winowajcę. Czy jego sprawcą jest zła, przebiegła, podła i wiecznie zdarzająca do konfrontacji Rosja? Zapatrzeni w siebie jako przywódcę Europy Niemcy - sprawcy dwóch wojen światowych? A może enigmatyczni Chińczycy skromnie, bez emanowania swojej wyższości kroczący bez kompleksów po palmę pierwszeństwa? Na koniec pozostaje jeszcze jedno państwo zdolne do spowodowania lokalnych i globalnych zawieruch, niemniej jednak jest ono obrońca demokracji i praw człowieka i hurtowym eksporterem demokracji przy pomocy M-4, F-16, M4A1, B-2, i całej gamy śmiertelnego uzbrojenia. Wszystko to oczywiście dla dobra ludzkości. Tej która to ostatecznie przeżywa. Niestety, według wizji autora, staczamy się w czarną dziurę i wychodzi na to, ze ci którzy śledzili kanał YT należący do najsłynniejszego prepersa polski Adolfa Kudlińskiego, maja kilkuprocentowo większa szansę na przetrwanie nadchodzącej ...zawieruchy. Lektora obowiązkowa i otwierająca oczy tym, którzy maja otwarty umysł i nie oglądają TV. Cały medialny przekaz o suwerenności, prawach człowieka, wolności obywatelskiej to stek kłamstw przeznaczony dla typowego zjadacza chleba oglądającego wieczorne wiadomości, będące jego jedynym źródłem informacji i mający na celu zamydlenie społeczności oczu. Usprawiedliwienie zbrodniczych działań. Smutne to wszystko jak człowiek popatrzy na to wszystko z dystansu i choćby postara się samodzielnie pomyśleć. Książka napisana tuż przed pandemią kolanowirusa, który tylko potwierdza i wzmacnia przekaz książki. Ostatecznie, jakby od niechcenia i z obowiązku autor wspomina, ze jeszcze jest szansa na powstrzymanie tego szaleństwa. Że wystarczy silny sprzeciw obywateli. Tymczasem zakłada się nam kolejne kagańce w ramach walki z pandemią a ludzie siedzą cicho jak myszy pod miotłą. Faktycznie można odnieść wrażenie, że tylko kolejna wyniszczająca wojna może jakoś to wyprostować. Pytanie co będzie po niej i za jaką cenę.

O Boże, jakie to wszystko ciekawe!
fajnie byłoby, gdyby ta książka była popularniejsza niż uważam, że jest;) ukazane są mechanizmy kierujące światową polityką i to na przykładach, które kojarzymy z życia, jeśli choć raz na jakiś czas przeglądamy newsy. Razem z autorem wgłębiamy się w motywacje i manipulacje rządzących i rządzonych, mogąc spojrzeć na sytuacje z innej perspektywy niż ta ogólnodostępna i najprostsza. Morał? Nie wierz we wszystko, co Ci powiedzą.

O Boże, jakie to wszystko ciekawe!

Jedna z tych książek, które otwierają oczy i tłumaczą kolorowe obrazki, które przeciętny odbiorca wiadomości ze szklanego ekranu konsumuje i trawi w kilka sekund, żeby zaraz poskakać po kanałach w poszukiwaniu ulubionego serialu.

Książka dla każdego, kto interesuje się głębiej tym, co dzieje się na świecie. Tłumaczy, opisuje, wyjaśnia - lektura obowiązkowa. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest to pozycja dla każdego. Nie, nie jest. Wielu się nią zmęczy. Dla mnie jednak była to fascynująca podróż przez meandry historii najnowszej i kulisów polityki w skali mikro i makro.

Polecam. Pan Marek wie, o czym pisze.

W dużym skrócie to książka o islamie i o jego wpływie na Europę, o wojnach w Zatoce Perskiej i o smutnej prawdzie, że to Zachód był architektem całego zła.
Lektura nie jest łatwa. Autor nie ma "lekkiego pióra". Czasami niepotrzebnie rozpisywał się nad małoistotnymi faktami, ale i tak warto przeczytać. Książka przedstawia obraz świata, jakiego nie zobaczysz w telewizji. Niezwykle ciekawa i wartościowa perspektywa.

Długa pozycja dokumentująca destabilizację Wielkiego Bliskiego Wschodu przez sterowników Zachodu. Warto po nią sięgnąć dla uporządkowania sobie obecnego stanu rzeczy.

Książka świetna. Dałbym 9, gdyby nie dwie wady.
Po pierwsze jest za długa, powinna być 1/3 czy 1/2 krótsza, a drugie dziwne i nielogiczne podsumowanie i zakończenie.

Ale poza wyjątkowa i warto się trochę pomęczyć i przeczytać. Przedstawia sytuację polityczną na świecie teraz, jak gdzie indziej trudno znaleźć: tłumaczy istotę Islamu jako religii i jako czynnika politycznego, cofa się historycznie do momentów, które były początkiem procesów, które ukształtowały aktualny świat polityczny (wyjątkowe).
Zdecydowanie warto!

Książka świetna. Dałbym 9, gdyby nie dwie wady.

Książka dla każdego kto chce poznać wydarzenia ostatniego 10-lecia, z perspektywy niezależnego dokumentalisty. Autor w zręczny sposób ukazuje nam historię i kulisy wydarzeń w Państwach które odegrały znaczącą rolę w kształtowaniu się dzisiejszej Europy.
Jest to pozycja pisana subiektywnym piórem, jednak jest to pióro fachowe i merytoryczne i choćby dlatego warto się z ta książką zapoznać.

• E-booki
  • Non-fiction