Niedobry pasterz

Okładka książki Niedobry pasterz
Przemysław Borkowski Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Zygmunt Rozłucki (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Zygmunt Rozłucki (tom 2)
Czwarta Strona
2018-05-09
2018-05-09

Mało tu kryminału, to raczej studium alkoholizmu. Mimo wszystko ciekawa jestem, co dalej. Irytują błędy językowe typu "w lato".

Drugi raz sięgnęłam po książkę autora i drugi raz jestem pod ogromnym wrażeniem. Kryminał, który świetnie się czyta, nie jest sztampowy, bardzo dobry warsztatowo. Akcent przeniesiony jest nieco na wewnętrzne demony psychologa poznanego w części pierwszej, jednak to tylko dodaje smaczku opowieści. W podolsztyńskim lesie znaleziono zwłoki piętnastolatki. Od razu było dwóch silnych kandydatów do zatrzymania, jednak linię śledztwa popsuł trzeci gracz - ksiądz, który przyszedł na komisariat i się przyznał do zbrodni. Jednak jego osoba w żaden sposób nie pasowała do układanki - puzzel-ksiądz był z innego obrazka:) Psycholog Rozłucki drążył. W trakcie jego poszukiwań doszedł do kompletu jeszcze jeden podejrzany. Ale autor, cwana bestia, wodzi nas za nos do końca :)

Niedobry Pasterz to ciekawy kryminał. Zawiła akcja, wiele wątków, również pobocznych dodaje smaczku. Mnie jednak porwała średnio.

Konczac sluchac audiobboka przeskakiwalam niektore fragmenty. Przyspieszajac akcje, bylam zmeczona sluchac dewegacji bohatera. Wezme sie za trzecia czesc tylko dlatego ze jest za darmo w subskrypcji audioteki.

I znowu wziąłem się za drugi tom... Co jest ze mną? Chyba się starzeje, kto by przypuszczał ;-) A tak poważnie, niezły kryminał, choć w trakcie lektury miałem wrażenie, że gdzieś to już słyszałem... No ale raczej warto.

Jeszcze lepsza od poprzedniej części.
Nie jestem zwolennikiem wtrącania w śledztwo innych osób niż organy ścigania.
Tutaj jednak pan Zygmunt psycholog robi robotę. Śledztwo i akcja to jedno, drugie to dialogi. Dojrzałe i poruszające tematy wyjaśnione dogłębnie.
Książka nie ma słabych stron.
Rewelacja.

Jeszcze lepsza od poprzedniej części.
Nie jestem zwolennikiem wtrącania w śledztwo innych osób niż organy ścigania.
Książka nie ma słabych stron.
Rewelacja.

Kocham kryminały. Czytam ich bardzo, bardzo dużo. Każdy kto robi tak jak ja wie, że przychodzi taki moment kiedy to wszystko się nudzi. Akcja jest przewidywalna, bohaterowie schematyczni i o wiele za wcześnie wiemy kto zabił. Wtedy robimy przerwę.....
A po przerwie dużym szczęściem jest trafić na książkę Przemysława Borkowskiego. Polskie realia, bardzo trafnie i plastycznie pokazane, klimat posterunków i komend policji, bohaterowie których nie musisz sobie wyobrażać, bo po prostu widzisz ich przed oczami. Emocje i uczucia z gatunku tych, których każdy z nas kiedyś doświadczył naprawdę. Proste? Tak, dla mnie największą zaletą tej książki jest świeżość i realność - bez zadęcia, wyolbrzymiania i przegięć. Kiedy autor opisuje alkoholowe ekscesy bohatera, to ja prawie namacalnie czuję tego kaca. Czy tego my czytelnicy szukamy? Paru godzin czy dni w nieznanym mieście, z realnymi ludźmi plus, w bonusie, wglądu w umysł mordercy? Zdecydowanie tak, odrywam się i jakiś czas spędzam w świecie wykreowanym przez autora, by potem lekko oszołomiona i podkreślmy, bezpieczna wrócić na własną kanapę. A dla wszystkich miłośników kryminałów w stylu Bonda dodatkowa uwaga. W tej książce ludzie popełniają błędy, zwyczajne - mylą się, czasem coś zawalą - cudowna odmiana od idealnych bohaterów bez skazy.

Witaj,
książka bardzo mi się spodobała. Akcja ciekawa i dość zawiła.
Wiadomo jest trochę wydarzeń "nie z tej ziemi" ale ogólnie nie przysłania to całości.
Super są zagadnienia psychologiczne poruszone w książce oraz bohaterowie tacy prawdziwi.
Polecam :)

Witaj,
książka bardzo mi się spodobała. Akcja ciekawa i dość zawiła.
Polecam :)

Druga część przygód psychologa Zygmunta Rozłuckiego dziejącą się w Olsztynie i okolicach. Tym razem akcja kryminalna średnia, bardzo za to rozbudowano rys psychologiczny naszego psychologa który mierzy się ze sobą i swoimi demonami, a łatwo nie jest. Książka jest dość trudna do czytania mimo wplecionych humorystycznych myśli głównego bohatera porusza ciężkie tematy. Dla mnie było tego wszystkiego trochę za dużo. Wolę spokojniejsze tematy. Ciekawi mnie na co postawi autor w trzeciej z części którą mimo wszystko pewnie przeczytam.

Kolejna ciekawa część z Zygmuntem Rozłudzkim. Od pierwszych stron wciaga, i trzyma w napięciu, ciekawości do końca. Nie ma tutaj żadnych brutalnych opisów zbrodni. Oczywiście realność prowadzenia śledztwa ma wiele do życzenia, ale mi się podobało. Doceniam te wstawki psychologiczne, które przez cala ksiazke możemy napotkać. Glowny bohater analizuje dogłebnie zachowania. Ale tu mam nadzieje, że te analizy sa rzetelne, a nie jest to tylko zwykła fikcja literacka.
Z pewnością sięgnę po kolejne książki autora.

Video

Video