Blask

Videograf
Szczecin
kryminał, sensacja, thriller
Szczecin

Blask oślepia. Zawsze oślepiał. Teraz, w latach siedemdziesiątych i po drugiej wojnie światowej. Blask również ogłupia i odczłowiecza. Czyni ludzi bezwzględnymi z chciwości. Szkoda ludzi wystawionych na blask. Oni przestają być sobą. Bohaterami książki są właśnie oślepieni baskiem skarbu ludzie i sam skarb. Książka jest bardzo ciekawa. Niezauważalnie wciąga. Wielość...

Spin-off cyklu ‘Krugły i Michalczyk’. Książka zatytułowana mega adekwatnie, albowiem świeci mocnym blaskiem, jakim świecić mogą tylko kryminały bardzo dobre. Trzy płaszczyzny czasowe, trzy śledztwa i tylko jedna wspólna sprawa. Marek Stelar wymościł sobie bardzo wygodne miejsce na tronie polskiego kryminału pisanego, a po „Blasku” jeszcze wygodniej się na nim rozsiadł. Polecam.

Trzy płaszczyzny czasowe, które początkowo trudno ze sobą powiązać, ale z każdą kolejną stroną wszystko zaczyna się układać w bardzo ciekawą całość. Zagadki przeszłości , które wpływają na losy rodziny w kilku pokoleniach. Super retrospekcje i ciekawa historia. Książka bardzo wciągająca, czyta się ją ekspresowo.

Spoko. A wolałabym, żeby zachłannie. Intryga zaskakująca ale podobna do intrygi z Millennium Stiega Larssona.

Na półkach: , , , ,

Doskonały,świetny kryminał z dobrą fabułą,zwroty akcji i buduje napięcie wciąż.
Czyta się znakomicie.

"Blask" jest bardzo długo się rozkręca a dwie przestrzenie czasowe wydają się zupełnie niepowiązane przez co nie wciągają tak jak przyzwyczajają inne książki Pana Stelara. Nawet trzeci plan czasowy dopiero po jakimś czasie zaczyna spajać historię i od razu akcja robi się ciekawsza. Poza tym książka ma dwa główne wątki i nie na wszystkie pytania dostajemy odpowiedzi. Mimo...

Majstersztyk powieści kryminalnej z retrospekcjami !
Pierwsze spotkanie z autorem i zachwyt w 100%.
Wszystko dopracowane, wręcz dopieszczone.Mnogość i intensywność wydarzeń trzymała mnie w napięciu i ciekawości. Żyłam tym do samego końca,który również mi się spodobał.Lubię gdy w książce pojawiają się osoby historycznie prawdziwe.Audiobook idealnie czytany.

43/52

W sumie nie spodziewałam się tak wciągającej historii jak zaczynałam czytać. Autora nie znałam wcześniej, książkę kupiłam... nawet nie pamiętam dlaczego. Ale było warto. Jest trochę historii, morderstwa, tajemnica i skarb. I wartka akcja. Całkiem niezły kryminał.

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo miłe zaskoczenie. Szczecińska adwokat w rzeczach zmarłego ojca znajduje dwa stare dowody osobiste. Postanawia sprawdzić do kogo należały i im bardziej wgłębia się w temat, tym więcej pojawia się pytań. Ojciec, z którym nie miała dobrego kontaktu zaczyna się jawić jako bardzo tajemnicza osoba, ale mimo wszystko bohaterka stara się dotrzeć do prawdy. Akcja rozgrywa się...

Dyskusje

• 2019